تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 تیر 1399, 15:11
  • / کد خبر: 36887

وضعیت قرمز کرونا در مشهد/ مراسم های عروسی و عزا کانون شیوع کرونا

وضعیت قرمز کرونا در مشهد/ مراسم های عروسی و عزا کانون شیوع کرونا دبیر قرارگاه مرکزی دانشگاهی مبارزه با کرونا گفت: در وضعیت قرمز مشهد، مراسم‌های عروسی و عزا بیشترین سهم را دارند.
حمیدرضا رحیمی دبیر قرارگاه مرکزی دانشگاهی مبارزه با کرونا گفت: متأسفانه به‌علت رعایت‌نکردن پروتکل‌های بهداشتی در خراسان رضوی و مشهد، در حال بازگشتن به شرایط شیوع گسترده کرونا در اسفندماه سال گذشته هستیم.

او افزود: نصف جمعیت خراسان رضوی در مشهد است و تغییر آمار استان، متکی به وضعیت این شهر است. در روز‌های گذشته نزدیک به ۴۰ درصد از مراجعه‌های سرپایی به مراکز بهداشت در مشهد مثبت اعلام شده است، یعنی از ۵۰۰ مراجعه، ۲۰۰ مراجعه مثبت اعلام می‌شود که شرایط را سخت می‌کند.
 

حرم مطهر مشکل فعلی ما نیست


مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: موضع شفاف دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره شرایط حرم مطهر این است که میزان دغدغه مدیران آستان قدس کمتر از ما نیست و در واقع مشکل ما به هیچ وجه حرم امام رضا (ع) نیست، زیرا تمام پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی با جدیت رعایت می‌شود و برخلاف برخی شیطنت‌ها، حرم مطهر هیچ آسیبی به وضعیت مشهد وارد نمی‌کند و از این حیث نگرانی نداریم.

رحیمی معضل کنونی در افزایش مبتلایان و بستری بیماران و حتی فوتی‌های مشهد را افزایش مراسم‌های عقد و ترحیم اعلام و بیان کرد: بار‌ها دکتر بحرینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، اعتراض خود را به برپایی مجدد مراسم ترحیم و عقد اعلام کرده‌اند و هشدار‌های لازم را به اطلاع استاندار محترم رسانده‌ایم.

او درباره چگونگی اعلام وضعیت قرمز در شهر‌ها و استان‌ها تصریح کرد: از زمان اعلام وضعیت قرمز کرونا، شهر یا استان هدف به‌مدت ۳ روز در حالت قرمز است، بنابراین اگر در گزارش سخن‌گوی وزارت بهداشت نام یک شهر یا استان به‌عنوان وضعیت قرمز اعلام شود، به‌معنای آن است که تا ۳ روز بعد نیز شرایط تغییری نخواهد کرد. خراسان رضوی استانی است که میزان بروز کرونا در آن پایین و شیوع کرونا در آن زیاد است.محدودیت‌ها بازخواهد گشت


مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان به مراسم‌های میلاد امام رضا (ع) اشاره کرد و تاکید کرد: براساس اعلام استانداری، ۲۵ نقطه برای برپایی جشن‌های میلاد امام رضا (ع) تعیین خواهد شد که در صورت اجازه اجرای این برنامه‌ها از سوی ستاد استانی کرونا، تمام ضوابط اجرایی مانند برنامه‌های شب قدر خواهد بود.

همچنین در صورتی که میزان بستری‌ها و آمار مبتلایان روند افزایشی خود را حفظ کند، براساس اختیارات استانی و ملی، تمام محدودیت‌های کرونایی بلافاصله اعمال خواهد شد.

منبع: شهرآرا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه ۲۲تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
۸۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کرمان بستری شدند۶۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندکودک ۸ ساله به خاطر موبایل برادرش را کشتجوادی : ۸۵ درصد از مبتلایان کرونا دارای هیچ علامتی نیستند۷۰ نفر از کادر اورژانس اصفهان به کرونا مبتلا شده‌اندمدیریت کارخانه پلی‌اکریل یکپارچه می‌شودوقتی "عزا و عروسی" ‌‌ابتلا‌ به کرونا را در قزوین به یکباره صعودی کردافزایش ۷۰ درصدی اجاره‌بهای مسکن در شهر اهوازنخستین پروژه تاسیسات فاضلاب روستایی استان اصفهان در خمینی شهروقوع زلزله ۴ ریشتری در فیروزکوهآموزش های آبفا به سمت آموزش های مجازی سوق پیدا می کندمرغداران معتقدند قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار تومان استخلاقیت و طرحی نو برای اندازه گیری در نفت و گاز گچسارانترکیدگی لوله آب چهارراه حکیم نظامی ربطی به شبکه توزیع آب شهر ندارد قتل دندانپزشک خرم‌آبادی با ضربات چاقولغو طرح ترافیک از سوی شهرداری انداختن توپ در زمین ماستیک قلاده خرس قهوه‌ای در روستای هفت چشمه مشگین‌شهر تلف شداوج گرفتن مجدد ‌کرونا در استان فارس / ۳۱ نفر از پرسنل اورژانس ‌به کووید ۱۹ ‌مبتلا شدنداهدای 6هزارجلد کتاب توسط آستان قدس به کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی مشهداستمرار فعالیت های اقتصادی، ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی می باشدافزایش ۲ برابری مبتلایان به کرونا در گیلان/ ۷ شهرستان در وضعیت قرمزقیام خونین مسجد گوهرشاد یادآور صیانت از تاریخ و هویت ملی استهیچ موردی از کرونا در خانه سالمندان استان ایلام گزارش نشده استباید بیش از گذشته در جهت تبلیغ، ترویج و حفظ هنر خوشنویسی گام برداریمشاهد ابتلا و مرگ و میر کودکان بر اثر کرونا هستیم