تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 تیر 1399, 12:23
  • / کد خبر: 36866

عوارض نامطلوب کرونا بر زنان باردار مبتلا به این ویروس چیست؟

عوارض نامطلوب کرونا بر زنان باردار مبتلا به این ویروس چیست؟ جراح و متخصص زنان و زایمان، نازایی گفت: خطر زایمان زودرس و اختلالات جفت که می تواند منجر به اختلال رشدی جنین شود از عوارض نامطلوب زنان باردار مبتلا به کووید ۱۹ است.
دکتر سودابه کاظمی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که آیا زنان باردار مبتلا به کرونا ویروس می توانند ویروس را به جنین خود منتقل کنند اظهار کرد: موارد و گزارشاتی از ابتلای نوزادان متولد شده به ویروس کرونا مشاهده شده ولی هنوز ثابت نشده که این ابتلا از طریق مادر در دوره بارداری اتفاق افتاده باشد؛ در واقع جواب به این پرسش در حال حاضر خیر است.
وی با بیان اینکه طبق گزارشات؛ زنان باردار خوشبختانه بیشتر در معرض خطر ابتلا قرار ندارند تصریح کرد: زنان بارداری که بیماری زمینه ای نظیر فشار خون یا دیابت یا بیماری قلبی و .‌.‌. دارند باید بسیار مراقبت کنند تا به این ویروس مبتلا نشوند چون بیماری در این افراد می تواند منجر به نتایج ناگوار شود.
جراح و متخصص زنان و زایمان، نازایی با تاکید بر اینکه اطلاعات ما راجع به این ویروس محدود به چند ماه بیشتر نمی شود، یادآور شد: با توجه به جدید بودن ویروس کرونا، اطلاعات دقیق محدود بوده و با توجه به اعلام سازمان بهداشت جهانی هنوز در زمینه بسیاری از رفتارهای ویروس کرونا اطلاع کافی نداریم.
کاظمی با بیان اینکه در حال حاضر در مادران مبتلا به کووید ۱۹ در طی بارداری نقایص جنینی گزارش نشده است گفت: خطر زایمان زودرس و اختلالات جفت که می تواند منجر به اختلال رشدی جنین شود از عوارض نامطلوب زنان باردار مبتلا به کووید ۱۹ است.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه ۲۲تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
۸۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کرمان بستری شدند۶۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندکودک ۸ ساله به خاطر موبایل برادرش را کشتجوادی : ۸۵ درصد از مبتلایان کرونا دارای هیچ علامتی نیستند۷۰ نفر از کادر اورژانس اصفهان به کرونا مبتلا شده‌اندمدیریت کارخانه پلی‌اکریل یکپارچه می‌شودوقتی "عزا و عروسی" ‌‌ابتلا‌ به کرونا را در قزوین به یکباره صعودی کردافزایش ۷۰ درصدی اجاره‌بهای مسکن در شهر اهوازنخستین پروژه تاسیسات فاضلاب روستایی استان اصفهان در خمینی شهروقوع زلزله ۴ ریشتری در فیروزکوهآموزش های آبفا به سمت آموزش های مجازی سوق پیدا می کندمرغداران معتقدند قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار تومان استخلاقیت و طرحی نو برای اندازه گیری در نفت و گاز گچسارانترکیدگی لوله آب چهارراه حکیم نظامی ربطی به شبکه توزیع آب شهر ندارد قتل دندانپزشک خرم‌آبادی با ضربات چاقولغو طرح ترافیک از سوی شهرداری انداختن توپ در زمین ماستیک قلاده خرس قهوه‌ای در روستای هفت چشمه مشگین‌شهر تلف شداوج گرفتن مجدد ‌کرونا در استان فارس / ۳۱ نفر از پرسنل اورژانس ‌به کووید ۱۹ ‌مبتلا شدنداهدای 6هزارجلد کتاب توسط آستان قدس به کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی مشهداستمرار فعالیت های اقتصادی، ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی می باشدافزایش ۲ برابری مبتلایان به کرونا در گیلان/ ۷ شهرستان در وضعیت قرمزقیام خونین مسجد گوهرشاد یادآور صیانت از تاریخ و هویت ملی استهیچ موردی از کرونا در خانه سالمندان استان ایلام گزارش نشده استباید بیش از گذشته در جهت تبلیغ، ترویج و حفظ هنر خوشنویسی گام برداریمشاهد ابتلا و مرگ و میر کودکان بر اثر کرونا هستیم