تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 تیر 1399, 12:16
  • / کد خبر: 36862

مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه

بنا داریم 300 لیتر در ثانیه به ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه اضافه کنیم

بنا داریم 300 لیتر در ثانیه به ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه اضافه کنیم مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: در تلاشیم 300 لیتر در ثانیه به ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه اضافه کنیم.
علیرضا کاکاوند در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مشکلات قطعی و افت فشار آب در حدود 15 محله شهر کرمانشاه، اظهار کرد: یکی از دلایل این امر افزایش مصرف آب است که طی چند وقت اخیر به طور میانگین  نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21 درصد بیشتر شده و در برخی ایام حتی تا 38 درصد هم افزایش مصرف داشته‌ایم.
وی ادامه داد: دلیل دیگر این موضوع نیز کمبود تامین آب برای شهرکرمانشاه است، بگونه‌ای که هم اکنون با 950 لیتر در ثانیه‌ کمبود آب مواجهیم. البته در بخش توزیع نیز حدود 80 هزار مترمکعب کمبود مخزن داریم.
به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه نتیجه این شرایط افت فشار و قطعی‌هایی است که عمدتا شب‌ها و گاهی هم طی روز در برخی محلات شهر کرمانشاه رخ می‌دهد.
کاکاوند با بیان اینکه قرار است برای جبران این کسری آب 10 حلقه چاه جدید به منابع تامین آب شهر کرمانشاه اضافه شود، یادآور شد: تاکنون 130 لیتر در ثانیه به ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه اضافه کرده ایم و بنا داریم این میزان را تا 300 لیتر در ثانیه افزایش دهیم.
وی ادامه داد: با اضافه شدن این ظرفیت‌های جدید  قطعی‌های طول روز در شهر کمتر شده و تعداد محلاتی که مشکل آب داشتند از 15 محله به 9 محله کاهش یافته و امیدواریم بعد از اینکه 300 لیتر در ثانیه افزایش ظرفیت انجام دادیم دیگر قطعی روزانه آب نداشته باشیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر کرمانشاه با اشاره به اینکه این راهکارها مقعطی است و برای حل مشکل آب شهر کرمانشاه تنها راه به بهره‌برداری رسیدن آبرسانی از سد گاوشان است، عنوان کرد: اگر این پروژه وارد مدار شود مشکل تامین آب شهر کرمانشاه بطور کامل حل خواهد شد.
کاکاوند همچنین بخشی از مشکلات کمبود آب را ناشی از پرمصرف بودن برخی از مشترکین دانست و عنوان کرد: نزدیک به 20 هزار انشعاب پرمصرف در کرمانشاه شناسایی شده که برای مدیریت آنها برنامه داریم.
وی مدیریت مصرف آب از سوی مردم را امری ضروری برای گذر از فصل تابستان دانست و افزود: امسال تابستان سختی پیش رو داریم و اگر مردم رعایت نکنند، با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از مردم خواست در این ایام به هیچ عنوان از آب شرب برای شست و شوی کوچه و حیاط، شستن خودرو و... استفاده نکنند.


منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه ۲۲تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
۸۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کرمان بستری شدند۶۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندکودک ۸ ساله به خاطر موبایل برادرش را کشتجوادی : ۸۵ درصد از مبتلایان کرونا دارای هیچ علامتی نیستند۷۰ نفر از کادر اورژانس اصفهان به کرونا مبتلا شده‌اندمدیریت کارخانه پلی‌اکریل یکپارچه می‌شودوقتی "عزا و عروسی" ‌‌ابتلا‌ به کرونا را در قزوین به یکباره صعودی کردافزایش ۷۰ درصدی اجاره‌بهای مسکن در شهر اهوازنخستین پروژه تاسیسات فاضلاب روستایی استان اصفهان در خمینی شهروقوع زلزله ۴ ریشتری در فیروزکوهآموزش های آبفا به سمت آموزش های مجازی سوق پیدا می کندمرغداران معتقدند قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار تومان استخلاقیت و طرحی نو برای اندازه گیری در نفت و گاز گچسارانترکیدگی لوله آب چهارراه حکیم نظامی ربطی به شبکه توزیع آب شهر ندارد قتل دندانپزشک خرم‌آبادی با ضربات چاقولغو طرح ترافیک از سوی شهرداری انداختن توپ در زمین ماستیک قلاده خرس قهوه‌ای در روستای هفت چشمه مشگین‌شهر تلف شداوج گرفتن مجدد ‌کرونا در استان فارس / ۳۱ نفر از پرسنل اورژانس ‌به کووید ۱۹ ‌مبتلا شدنداهدای 6هزارجلد کتاب توسط آستان قدس به کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی مشهداستمرار فعالیت های اقتصادی، ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی می باشدافزایش ۲ برابری مبتلایان به کرونا در گیلان/ ۷ شهرستان در وضعیت قرمزقیام خونین مسجد گوهرشاد یادآور صیانت از تاریخ و هویت ملی استهیچ موردی از کرونا در خانه سالمندان استان ایلام گزارش نشده استباید بیش از گذشته در جهت تبلیغ، ترویج و حفظ هنر خوشنویسی گام برداریمشاهد ابتلا و مرگ و میر کودکان بر اثر کرونا هستیم