تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 تیر 1399, 12:00
  • / کد خبر: 36858

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگا علوم پزشکی کرمانشاه:

مردم مراقبت کنند/ هر ساعت 9 کرمانشاهی "کرونا" می‌گیرند

مردم مراقبت کنند/ هر ساعت 9 کرمانشاهی "کرونا" می‌گیرند رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگا علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به سیر افزایشی مبتلایان کرونا در استان، به تشریح جزییات سیر مبتلایان، فوتی ها و بستری های این بیماری در استان از زمان شروع آن تاکنون پرداخت.
مهدی محمدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شروع بیماری کرونا از اوایل اسفند سال گذشته در استان گفت: در اسفندماه بطور میانگین هر روز 4.3 مورد ابتلا به کرونا در استان داشتیم که متاسفانه در ماه های بعدی این روند سیر شتابان به خود گرفت و در فروردین به طور میانگین به روزانه 22.2 مورد، در اردیبهشت ماه به روزانه 76 مورد و در خرداد ماه به روزانه 226.3 مورد رسیده است.
وی افزود: در حال حاضر بطور میانگین در  هر ساعت حدود 9 نفر در استان به کرونا مبتلا شده و به جمع بیماران کرونایی استان اضافه می‌شوند.
محمدی در تشریح سیر فوتی های این بیماری هم گفت: در اسفندماه بطور میانگین هر دو روز یک مورد فوتی داشتیم که در فروردین ماه این تعداد به 1.4 فوتی در هر روز رسید و در اردیبهشت ماه با اندکی کاهش تعداد فوتی ها به یک مورد در روز رسید و در خردادماه متاسفانه با رشد چشمگیر به چهار مورد مرگ در هر روز رسید.
وی افزود: وضعیت فوتی های ناشی از کرونا در روزهای ابتدایی تیرماه امسال نامناسب‌تر است، بطوری که در روز اول تیرماه 10 مورد فوتی، در روز دوم هفت مورد و در روز سوم پنج مورد فوتی ناشی از کرونا داشتیم و با احتساب این موارد در سه روز ابتدایی تیرماه 23 مورد فوتی داشته ایم که آمار بالایی است.
محمدی به سیر بستری های کرونا در استان هم اشاره کرد و افزود: در اسفندماه روزانه 32 مورد بستری(شامل موارد قطعی و مشکوک به کرونا) داشتیم که این تعداد در فروردین ماه به 47 بستری در روز رسید و در اردیبهشت ماه به 51 بستری در روز افزایش پیدا کرد.
وی افزود: متاسفانه در خرداد ماه سیر بیماران بستری افزایش چشمگیر یافته و به 81 مورد در روز رسید و با این احتساب در خرداد ماه در هر ساعت بیش از سه نفر در بیمارستانهای استان بستری شدند که این آمار در روزهای ابتدایی تیرماه هم سیر افزایشی داشته است.
محمدی با توجه به سیر افزایش مبتلایان کرونا در استان، از مردم خواست تا نسبت به هشدارها حساس بوده و برای حفظ جان خود و دیگران توصیه های بهداشتی در زمینه کرونا را جدی بگیرند.
وی افزود: اگر مردم رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری را نداشته باشند، این بیماری قابل کنترل نیست و هر روز شاهد افزایش مبتلایان و از دست دادن تعداد بیشتری از هم استانی‌هایمان خواهیم بود.

منبع: دانشگا علوم پزشکی کرمانشاه
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
کاهش ۶ درصدی تعداد جانباختگان تصادفات درون شهری اصفهاناحتمال قرنطینه اصفهان در صورت تداوم شیوع ویروس کروناافزایش نرخ کرایه های تاکسی در شیراز تخلف استافزایش شمار مبتلایان به کرونا در ایلام به ۳۸۲۸ نفر احتمال بازگشت بخشی از محدودیت‌های کرونایی به تهران از شنبهتهران اگر به حد قرمز برسد کنترلش خیلی سخت می‌شودابتلای ۴۰ تا ۵۰ نفر در هر مراسم عزا و عروسیقصرشیرین دوباره لرزید80درصد ادارات، اقدامات مراقبتی، بهداشتی و طرح فاصله گذاری را رعایت می کنندمشهد به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدضدعفونی روزانه آرامستان‌های شهرکرد / دفن متوفیان کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتیهماهنگی خوبی بین رسانه ها و مسوولین در استان وجود داردآغاز مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریمورودی‌های باغ رضوان ارومیه مسدود شدوضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در رفسنجان؛ افزایش تعداد موارد بستری و فوتی‌هاسیر صعودی کرونا در سیستان و بلوچستان / مجموع شمار مبتلایان به بیش از ۸۰۰۰ نفر رسیدسایه سنگین مالیات بر خانه‌های خالی/ مهار افزایش قیمت مسکن چگونه محقق می‌شود؟ورود موتورسیکلت‌ها به جاده سلامت ممنوع استافزایش ۳۰ درصدی قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت وارداتحال و روز ارگ بم، ۲۵ سال پس از ثبت جهانیتوزیع ۶۰ بسته معیشتی بین افراد آسیب دیده از کرونا توسط «کانون مومنان»هوای اصفهان در وضعیت نارنجیکاشان در وضعیت قرمز/ ۴ شهر اصفهان نارنجی شدرکوردشکنی بی سابقه مبتلایان کرونا در کرمان/۳۱۴ موارد قطعی بستریابتلای ۲۰۰ نفر به کرونا در یکی از روستاهای گلستان پس از شرکت در عروسی