تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 تیر 1399, 11:33
  • / کد خبر: 36853

با پولی که چندسال پیش می‌شد خانه خرید حالا باید خانه اجاره کرد!

با پولی که چندسال پیش می‌شد خانه خرید حالا باید خانه اجاره کرد! رئیس اتحادیه املاک کرج با بیان اینکه هزینه اجاره خانه برای مستأجران در کرج به شدت بالا رفته است گفت: در حال حاضر رهن کامل یک خانه ۶۰ متری در یک منطقه معمولی کرج ۱۵۰ میلیون تومان هزینه دارد.
محمد قمی ، با اشاره به رکود در بازار خرید و فروش مسکن گفت: در حال حاضر معامله زیادی در بازار مسکن صورت نمی‌گیرد.
قمی در خصوص وضعیت اجاره و رهن هم گفت: با توجه به پایان تمدید دو ماهه قراردادهای سال پیش، از این ماه احتمالاً شاهد افزایش درخواست‌ها برای اجاره و معاملات مربوط به رهن و اجاره مسکن خواهیم بود.
وی ادامه داد: متأسفانه با توجه به اینکه قانونی برای تعیین هزینه اجاره و رهن مسکن وجود ندارد و همه چیز به توافق مالک و مستأجر وابسته است، بسیاری از مالکان هر طور که توان دارند هزینه را افزایش داده‌اند.
رئیس اتحادیه املاک کرج خاطرنشان کرد: وعده‌های زیادی برای تعیین هزینه رهن و اجاره داده شد اما هیچکدام عملی نشده است و این آشفتگی در بازار اجاره همچنان وجود دارد.
وی اظهار کرد: در چنین شرایطی اجاره خانه در برخی مناطق کرج حداقل ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است البته در برخی مناطق شاهد افزایش ۵۰ تا ۹۰ درصدی و حتی بیشتر هم هستیم؛ وضعیت اجاره خانه آنقدر بالا رفته که حتماً باید چاره‌اندیشی و برای آن نرخ مشخص گذاشته شود.
قمی افزود: به طور کلی می‌توان برآورد کرد که رهن کامل خانه‌ای ۶۰ متری در یک منطقه متوسط کرج ۱۵۰ میلیون تومان هزینه دارد، اگر وضعیت منطقی کمی بهتر باشد این هزینه تا ۳۰۰ میلیون تومان هم خواهد بود البته در مهرشهر خانه‌هایی وجود دارد که در حال حاضر رهن آن تا ۷۰۰ میلیون تومان هم نرخ گذاری شده است.
رئیس اتحادیه املاک کرج تصریح کرد: اگر دستگاه‌های نظارتی وارد موضوع مسکن شوند، خانه‌های خالی شناسایی و بر آن مالیات بسته شود، انبوه‌سازی صورت بگیرد و عرضه مسکن بالا برود آن موقع می‌توان نسبت به سر و سامان بازار مسکن و اجاره امیدوار بود.
وی در خصوص مباحثی که اخیراً در خصوص پشت بام خوابی و اجاره یک واحد مسکونی توسط دو خانوار مطرح شده است هم گفت: ما تاکنون گزارشی از پشت بام خوابی و اجاره یک واحد توسط دو خانوار در کرج نداشته‌ایم، البته اجاره یک واحد توسط دو یا چند خانوار در میان اتباع خارجی از قبل وجود داشته است.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تحقق جهش تولید در ذوب‌آهن اصفهان با راه‌اندازی کوره بلند شماره یکآخرین آمار ابتلاء به کرونا در اصفهان در ۲۱ تیرماهخراسان جنوبی در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار گرفت؛ هیچ شهری کم‌خطر نیستبارش‌های پاییزی اصفهان دیرتر و کمتر خواهد بوداستاندار اصفهان: فرمانداران با اجتماعات عامل انتقال کرونا برخورد کنندشیوع کرونا در استان کرمان ‌"قرمز" شد / هر روز بر تعداد مبتلایان ‌و بستری بیماران ‌افزوده می‌شودبرگزاري دوازدهمين دوره مسابقات قرآني بهار در بهارسال جاریکسب و کارهای فرهنگی هنری آسیب دیده در بحران کرونا تسهیلات دریافت می کنندتعطیلی تالارهای پذیرایی از امروز/ مجبور شویم پاساژها را تعطیل می‌کنیمبستری شدن ۸۶۴ مبتلا به کرونا در مازندران/ ماسک بزنیدوضعیت البرز قرمز است/بیمارستان صحرایی دایر می‌شودیوزپلنگ آسیایی بعد 40 سال به صیدوا برمی‌گردد؟کرونا را جدی بگیرید/ احتمال بازگشت محدودیت‌ها در اصفهانقیمت مسکن ایلام به تهران رسید؛ نرخ هر متر واحد مسکونی از ۱۰ میلیون تومان فراتر رفتروزانه ۸۰۰ تن زباله در شهر رشت تولید می‌شودتعیین تکلیف آرامستان جدید تهران تا خرداد سال آیندهتشدید محدودیت‌های کرونا در ایلام/ هر گونه تجمع ممنوع استاستاندار گلستان: پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود تا اسفند ماه درگیر خواهیم بودثبات قیمت مرغ مشروط به تأمین نهاده با نرخ مصوب استافزایش ۷۰ درصدی دفن اموات در اهواز، پس از شیوع کرونادرگیری مسلحانه بین مردم و نیروهای نظامی در گچساران شایعه یا واقعیت؟مرثیه «فدک» داغ مردم قم را تازه کرد/ آیا هزاران درخت قربانی می‌شوند؟تغییر و تحول در خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضویقدیمی‌ترین خادم حضرت رضا(ع) دعوت حق را لبیک گفتابتلای ۲۰ هزار نفر به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در اصفهان