تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 تیر 1399, 11:26
  • / کد خبر: 36848

نشست خبری مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه با اصحاب رسانه

ثبت ازدواج رایگان در کرمانشاه به مناسبت هفته قوه قضاییه

ثبت ازدواج رایگان در کرمانشاه به مناسبت هفته قوه قضاییه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه از ثبت ازدواج رایگان به مناسبت هفته قوه قضاییه در دفاتر ثبت خبر داد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن ارائه گزارش از عملکردثبت اسناد و املاک به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ گفت .
امیر بشیری در آغازاین جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به‌خصوص شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی ،معمار دستگاه قضایی و درود به روح پرفتوح امام راحل و شهدای انقلاب؛  برنامه های این اداره در هفته قوه قضاییه را تشریح کرده وگفت : به زودی ناحیه سه ثبت اسناد و املاک جهت رفاه شهروندان افتتاح خواهد شد.
 وی با اشاره به وضعیت اجرایی قانون کاداستر، گفت :در قانون حدنگار که مصوب ۱۳۹۳ می‌باشد ؛آمده است که پس از ۵ سال تمام سند ها تبدیل به اسناد کاداستری شود وهرگونه خدمات به اسناد دفترچه‌ای، نیازمند تعویض سند می‌باشد .ولی متاسفانه این امر تاکنون محقق نشده که یکی از دلایل اصلی آن کمبود بودجه است .
بشیری در ادامه اضافه کرد :نقشه شهری که ما متولی انجام آن هستیم به صورت ۱۰۰ درصد و با دقت یک پانصدم انجام شده ولی چون اطلاعات حقوقی به نقشه ها متصل نشده است، تاکنون فقط ۱۰ درصد اسناد کاداستری شده و مابقی مستلزم یک فراخوان عمومی و همکاری بیشتر سازمان های دولتی است.
 این مقام مسئول با اشاره به ماده ۹ قانون حدنگار گفت: ادارات مکلف شده‌اند ظرف دو سال بعد از تصویب قانون تمام مستندات و مدارک املاک خود را به اداره ثبت تحویل دهند و اسنادشان را تک برگی کنند . در این خصوص ما یک سیستم شمیم (شبکه موقعیت‌یاب یک‌پارچه املاک )راه اندازی کردیم و به ادارات دسترسی دادیم تا نقشه برداری کنند ولی ادارات دولتی هنوز یک نقشه استاندارد به اداره ثبت تحویل ندادند .
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه اظهار داشت: در سال ۹۸ تعداد شرکت های تجاری ثبت شده ۸۳۶ مورد و ۱۴۶ موسسه‌ی غیر تجاری همچنین ۱۸ پرونده کارت بازرگانی در این اداره به ثبت رسیده است . همچنین در سه ماهه نخست سال ۹۹ تعداد شرکت های ثبت شده تجاری ۲۴۰ مورد و تعداد موسسه ثبت شده ۱۵ واحد ،علاوه براین ۲۸ پرونده کارت بازرگانی به ثبت رسیده است.
 وی در ادامه گفت: در سال قبل ۴۷ هزار و ۱۰۵ فقره سند مالکیت صادر شده است و از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۹ هزار و ۵۶۶ سند مالکیت کاداستری صادر شده است.

منبع: کرمی- آوای پراو
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
افزایش مرگ و میر جوانان مبتلا به کرونا نگران‌کننده استکاهش ۶ درصدی تعداد جانباختگان تصادفات درون شهری اصفهاناحتمال قرنطینه اصفهان در صورت تداوم شیوع ویروس کروناافزایش نرخ کرایه های تاکسی در شیراز تخلف استافزایش شمار مبتلایان به کرونا در ایلام به ۳۸۲۸ نفر احتمال بازگشت بخشی از محدودیت‌های کرونایی به تهران از شنبهتهران اگر به حد قرمز برسد کنترلش خیلی سخت می‌شودابتلای ۴۰ تا ۵۰ نفر در هر مراسم عزا و عروسیقصرشیرین دوباره لرزید80درصد ادارات، اقدامات مراقبتی، بهداشتی و طرح فاصله گذاری را رعایت می کنندمشهد به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدضدعفونی روزانه آرامستان‌های شهرکرد / دفن متوفیان کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتیهماهنگی خوبی بین رسانه ها و مسوولین در استان وجود داردآغاز مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریمورودی‌های باغ رضوان ارومیه مسدود شدوضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در رفسنجان؛ افزایش تعداد موارد بستری و فوتی‌هاسیر صعودی کرونا در سیستان و بلوچستان / مجموع شمار مبتلایان به بیش از ۸۰۰۰ نفر رسیدسایه سنگین مالیات بر خانه‌های خالی/ مهار افزایش قیمت مسکن چگونه محقق می‌شود؟ورود موتورسیکلت‌ها به جاده سلامت ممنوع استافزایش ۳۰ درصدی قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت وارداتحال و روز ارگ بم، ۲۵ سال پس از ثبت جهانیتوزیع ۶۰ بسته معیشتی بین افراد آسیب دیده از کرونا توسط «کانون مومنان»هوای اصفهان در وضعیت نارنجیکاشان در وضعیت قرمز/ ۴ شهر اصفهان نارنجی شدرکوردشکنی بی سابقه مبتلایان کرونا در کرمان/۳۱۴ موارد قطعی بستری