تبلیغات
  • زمان انتشار: 5 تیر 1399, 09:50
  • / کد خبر: 36691

هشدار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

‌ ظرفیت اولیه بخش‌های کرونا در سیستان و بلوچستان تکمیل شد

‌ ظرفیت اولیه بخش‌های کرونا در سیستان و بلوچستان تکمیل شد رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در چند روز اخیر و با ظاهر شدن علائم بیماری در کسانی که در حدود دو تا چهار هفته قبل با ویروس کرونا برخورد داشته‌اند،  ظرفیت اولیه بخش‌های کرونا تکمیل شده است.
سیدمحمد هاشمی‌شهری  اظهار داشت: ساختار ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، سرمایه‌ای ارزشمند برای مردم و باقیات صالحات ماندگار در حوزه سلامت است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: حادثه‌خیز بودن کشور و استان یک واقعیت تلخ است که ثبت 263 حادثه طبیعی و غیرطبیعی در سال 1398 در سیستان و بلوچستان موید آن است.
وی افزود: بیش از 80 درصد از این حوادث به نوعی با بهداشت و درمان در ارتباط بوده و به همین دلیل برخورداری از ساختار مدیریت بحران ثابت، توانمند و چابک در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای حفاظت از سلامت هموطنان ضرورت دارد.
هاشمی‌شهری خاطرنشان کرد: خوشبختانه شکل‌گیری و عملکرد موفق ستاد بحران دانشگاه در بحران کرونا هم تاب‌آوری همکاران بهداشتی، درمانی و امدادی ما را افزایش داد و هم نتایج ارزنده‌ای در کاهش آسیب‌های وارده به مردم به دنبال داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: در حالی که به اذعان بسیاری از کارشناسان و مردم شاهد عدم تبعیت صحیح دستورالعمل‌های مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی بودیم، خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی در ارائه خدمات درمانی به بیماران و مراجعان به بیمارستان‌ها نداشته‌ایم.
وی با بیان اینکه همکاران ما مهمترین سرمایه مملکت برای پاسخگویی درست به نیازهای مردم هستند افزود:  برای دستیابی به شاخص‌های مطلوب خدمت‌رسانی از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده می‌کنیم.
هاشمی‌شهری اظهار داشت: ضریب نیروی انسانی در حوزه سلامت استان شکننده است و بیمار شدن هریک از همکاران ما و خروج آنان از چرخه خدمت‌رسانی، آسیب جدی به کیفیت و کمیت خدمات قابل ارائه به مردم ایجاد می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: در اوج بحران و همزمان با کمبود جهانی اقلام حفاظتی موفق شدیم تا فرایندی شفاف، منطبق بر خرد جمعی و کارشناسی  و بدون وابستگی به امضاء طلائی را برای تامین اقلام حفاظت فردی تعریف کنیم. تامین حساب‌شده و هوشمندانه این اقلام باعث شده تا در بیمارستانی مانند «بوعلی» که مرکز اصلی بستری بیماران کرونا مثبت است، تعداد همکاران عزیز پزشک و پرستاری که مبتلا شده‌اند از تعداد انگشتان دست تجاوز نکند. 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش 100 درصدی درآمدهای اختصاصی، در حال حاضر علاوه بر تامین اقلام حفاظتی مناسب برای همکارانمان، به دنبال تامین منابع لازم برای پرداخت مطالبات به حق پرسنلی هستیم.
هاشمی شهری گفت: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت  50 تا 60 تخت ویژه در کل استان وجود داشت ولی اکنون فقط  در بیمارستان «خاتم الانبیاء(ص)» به اندازه کل استان در آن زمان تخت ویژه داریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: اگر همه طرح‌های در دست اجرای بیمارستانی در استان را افتتاح کنیم و سه بیمارستان 540 تخت‌خوابی زاهدان، ایرانشهر و چابهار هم به چرخه خدمت وارد شوند به شاخص یک تخت به ازای 1000 نفر جمعیت خواهیم رسید.
وی اضافه کرد: با توجه به این کمبودها برای پاسخگویی مطلوب به نیازهای درمانی مردم در همه‌گیری کرونا برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی را پیش‌بینی کرده‌ایم.
هاشمی شهری گفت: در کوتاه‌مدت با تعیین بخش‌های بستری اولیه و تعیین بخش‌های پشتیبان، ظرفیت مورد نیاز برای بستری بیماران کرونا مثبت را به صورت مرحله به مرحله افزایش خواهیم داد. در چند روز اخیر و با ظاهر شدن علائم بیماری در کسانی که در حدود دو تا چهار هفته قبل با ویروس کرونا برخورد داشته‌اند،  ظرفیت اولیه بخش‌های کرونا تکمیل شده است.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
۳۰۰ روستای استان اصفهان با تانکر آب‌رسانی می‌شودمیرزایی: اولویت اول نمایندگان اصفهان آب استآمادگی ذوب‌آهن برای تأمین ریل قطار اصفهان - تهرانهوای اصفهان در وضعیت نارنجیآخرین وضعیت کرونا در استان از زبان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهاناستاندار: استفاده از ماسک،خودکار واستامپ شخصی دربانکها ضروری استبیش از 11 هزار تن گوشت قرمز بهداشتی تحت نظارت اداره کل دامپزشکی استان در خراسان رضوی تولید شدآغاز طرح مطالعاتی احیای حمام حاج رئیس تربت‌حیدریهزيرزميني كردن تاسيسات، راهكار صنعت برق براي احداث تاسيسات جديد در كلانشهرهاکیفیت آب شرب اصفهان کاملا مورد تایید استتولید برق نیروگاه‌های اصفهان ۱۵ درصد افزایش یافتاستاندار اصفهان: برخی محدودیتهای کرونایی با رعایت نکردن مردم بر می‌گرددنظارت بر لزوم استفاده از ماسک توسط مسافرین در پایانه های اتوبوسرانیروایتی از کرامات سفره پربرکت حضرت رضا(ع)تصویر فرهنگ یک کشور توسط شهرداری‌ها ساخته می‌شودمدیر خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی انتخاب شد عامل قتل و عام خانواده کشاورز اصفهانی دستگیر شدپیام تبریك مدیرعامل شركت بهره برداری نفت و گاز گچساران به مناسبت میلاد با سعادت امام رضا (ع)بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در اصفهان به‌دلیل حضور در مراسم‌های شادی و عزا بوده استکمالوندی: یکی از سوله‌های در دست احداث سایت نطنز دچار آسیب شدبه نمایش گذاشتن قدیمی‌ترین درهای نصب ‌شده بارگاه رضوی در موزۀ آستان قدستهیه و توزیع 5 هزار بسته مواد غذایی از محل موقوفات و کمک خیرین خراسان رضوینمایش قدیمی‌ترین تصاویر حرم رضوی در نمایشگاه مجازیصادرات 14 هزارتن کالای مرتبط با دام و طیور به 11کشور دنیاتمام پروتکل‌ها در حرم رضوی رعایت می‌شود