تبلیغات
  • زمان انتشار: 5 تیر 1399, 08:36
  • / کد خبر: 36668

استفاده از ماسک در فرودگاه شیراز اجباری شد

استفاده از ماسک در فرودگاه شیراز اجباری شد مدیرکل فرودگاه‎های استان فارس گفت: با هدف مبارزه با ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک در پایانه و ترمینال فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز الزامی شد.
رضا بدیعی‌فرد، از کنترل ویروس کرونا در فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز خبر داد و اظهار داشت: علی‌رغم آلوده بودن کلانشهر شیراز به بیماری کرونا و حجم ترددهای گسترده در مجموعه فرودگاه، از زمان شیوع این بیماری تا کنون تنها یک مورد مشکوک به علائم کرونا در فرودگاه گزارش شده است.
وی با بیان اینکه فرودگاه شیراز یک مجموعه گسترده‌ است، افزود: با هدف مبارزه با ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک در پایانه و ترمینال فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز الزامی است.
مدیرکل فرودگاه‎های استان فارس بیان کرد: همچنین استفاده از ماسک توسط تمامی کارکنان و بهره برداران فرودگاه شامل کارکنان 20 شرکت هواپیمایی، نیروهای پلیس، سپاه، گمرک گذرنامه، بانک، وزارت امور خارجه، نهاد ریاست جمهوری قرنطینه و کارکنان اداره کل در  حوزه‌های عملیات هوانوردی و ترمینال، اداری، گروه پروازی، شرکت‌های هندلینگ، بهره‌برداران غرفه دار و و واحدهای تجاری فرودگاه الزامی است.
بدیعی‌فرد با بیان اینکه از 10 اردیبهشت 99 دانشگاه علوم پزشکی تست تب‌سنجی در فرودگاه را حذف کرد، گفت: شرکت فرودگاه‌ها به منظور سلامتی هموطنان با صرف مبالغ هنگفتی اقدام به خرید و نصب دوربین‌های حرارتی در بخش ترمینال پروازهای خارجی کرد.
وی با بیان اینکه تمامی پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه شیراز رعایت می‌شود، ادامه داد: عملیات ضدعفونی کردن ترمینال و پرواز‌های فرودگاه نیز با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت مستمر انجام می‌شود.
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس از جابجایی 90 هزار و 588 مسافر و افزایش 43 درصدی پروازها در اردیبشهت ماه سال جاری در مقایسه با فروردین خبر داد و گفت: بر اساس آمار در اردیبهشت ماه، یک هزار و 58 پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه شیراز انجام شد که از این تعداد 23 پرواز در مسیر خارجی بوده است.
وی با بیان اینکه جابجایی مسافران داخلی و خارجی با افزایش 69 درصدی روبرو شده است، اظهار کرد: در این مدت 89 هزار و 306 نفر در مسیر داخلی و یک هزار و 282 نفر در مسیر خارجی سفر کردند.
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس از افزایش 294 درصدی بار در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین 99 خبر داد و گفت: در این مدت میزان بار جابجا شده نیز در مسیرهای خارجی و داخلی به ترتیب یک هزار و 537 و 194 تن بوده است.
به گفته بدیعی‌فرد، فرودگاه 850 هکتاری شهید دستغیب شیراز پس از فرودگاه مهرآباد تهران و مشهد سومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به‌طور میانگین روزانه حدود 70 پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شود.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تحقق جهش تولید در ذوب‌آهن اصفهان با راه‌اندازی کوره بلند شماره یکآخرین آمار ابتلاء به کرونا در اصفهان در ۲۱ تیرماهخراسان جنوبی در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار گرفت؛ هیچ شهری کم‌خطر نیستبارش‌های پاییزی اصفهان دیرتر و کمتر خواهد بوداستاندار اصفهان: فرمانداران با اجتماعات عامل انتقال کرونا برخورد کنندشیوع کرونا در استان کرمان ‌"قرمز" شد / هر روز بر تعداد مبتلایان ‌و بستری بیماران ‌افزوده می‌شودبرگزاري دوازدهمين دوره مسابقات قرآني بهار در بهارسال جاریکسب و کارهای فرهنگی هنری آسیب دیده در بحران کرونا تسهیلات دریافت می کنندتعطیلی تالارهای پذیرایی از امروز/ مجبور شویم پاساژها را تعطیل می‌کنیمبستری شدن ۸۶۴ مبتلا به کرونا در مازندران/ ماسک بزنیدوضعیت البرز قرمز است/بیمارستان صحرایی دایر می‌شودیوزپلنگ آسیایی بعد 40 سال به صیدوا برمی‌گردد؟کرونا را جدی بگیرید/ احتمال بازگشت محدودیت‌ها در اصفهانقیمت مسکن ایلام به تهران رسید؛ نرخ هر متر واحد مسکونی از ۱۰ میلیون تومان فراتر رفتروزانه ۸۰۰ تن زباله در شهر رشت تولید می‌شودتعیین تکلیف آرامستان جدید تهران تا خرداد سال آیندهتشدید محدودیت‌های کرونا در ایلام/ هر گونه تجمع ممنوع استاستاندار گلستان: پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود تا اسفند ماه درگیر خواهیم بودثبات قیمت مرغ مشروط به تأمین نهاده با نرخ مصوب استافزایش ۷۰ درصدی دفن اموات در اهواز، پس از شیوع کرونادرگیری مسلحانه بین مردم و نیروهای نظامی در گچساران شایعه یا واقعیت؟مرثیه «فدک» داغ مردم قم را تازه کرد/ آیا هزاران درخت قربانی می‌شوند؟تغییر و تحول در خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضویقدیمی‌ترین خادم حضرت رضا(ع) دعوت حق را لبیک گفتابتلای ۲۰ هزار نفر به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در اصفهان