تبلیغات
  • زمان انتشار: 3 تیر 1399, 10:11
  • / کد خبر: 36447

ارزیاب بین‌المللی یونسکو مطرح کرد؛

آمادگی طبس برای ارسال پرونده به یونسکو/ طبس بزرگترین ژئوپارک

آمادگی طبس برای ارسال پرونده به یونسکو/ طبس بزرگترین ژئوپارک ارزیاب بین‌المللی یونسکو در امور ژئوپارک‌ها گفت: شهرستان طبس می‌تواند به عنوان بزرگترین ژئوپارک مطرح شود اکنون متولیان آن آمادگی دارند تا پرونده ژئوپارک را تا پاییز به یونسکو ارسال کنند.

علیرضا امری کاظمی عضو کمیته علوم زمین و ژئوپارک‌های کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: فرماندار طبس و مدیر ژئوپارک طبس عزم جدی دارند تا پرونده ژئوپارک را تا فصل پاییز به یونسکو ارسال کنند. این ژئوپارک می‌تواند ۵۰ ژئوسایت را معرفی کند اما چون زیرساخت‌های ۲۵ ژئوسایت آماده است، درخواست کردیم که همین ژئوسایت‌ها را در پرونده لحاظ کنند و به تدریج هر سال ۵ ژئوسایت دیگر را بیافزایند.

وی گفت: ژئوپارک طبس می‌تواند بزرگترین ژئوپارک از نظر مساحت باشد چون کل شهرستان طبس نیز بزرگترین شهرستان در خاورمیانه است. با توجه به ارزش‌هایی که این شهرستان دارد تصمیم گرفتیم کل شهرستان را در محدوده ژئوپارک در نظر بگیریم.

امری کاظمی بیان کرد: کارشناسان یونسکو معیارهای مختلفی را برای معرفی ژئوسایت‌ها دارند مانند اینکه برای بازدید عموم باشد و امکانات اولیه و زیرساخت‌های آن فراهم شده باشد و بتواند مفهوم زمین‌شناسی و محتواهای علمی را برای عموم مردم بیان کند و غیره.

بازدید ارزیابان از ارس به تعویق افتاد

ارزیاب بین‌المللی یونسکو در امور ژئوپارک‌ها درباره ژئوپارک ارس نیز گفت: زمان بازدید ارزیابان یونسکو از ژئوپارک ارس که قرار بود از خرداد تا مرداد سال ۹۹ انجام شود، لغو نشده بلکه به تعویق افتاده است. یونسکو در حال برنامه‌ریزی است تا مشخص شود از چه تاریخی بازدید ارزیابان خود را آغاز کند. ژئوپارک ارس اکنون در حال تجهیز و آماده‌سازی است امیدوارم وضعیت مطلوب آن همین طور پیش برود و شاهد ارزیابی مثبتی از کارشناسان یونسکو باشیم.

امری کاظمی همچنین درباره نشست‌های بین‌المللی هم توضیح داد: دومین نشست ژئوپارک‌های یونسکو را برای اردیبهشت ماه در جزیره قشم برنامه‌ریزی کرده‌بودیم اما به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد در شهریور ماه نیز قرار بود کنفرانس ژئوپارک‌های جهانی یونسکو در کره جنوبی برگزار شود اما گفته شده که فعلاً آبان ماه را برای برگزاری این برنامه در نظر گرفته‌اند ولی هنوز قطعی نیست.


منبع: مهر
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
کاهش ۶ درصدی تعداد جانباختگان تصادفات درون شهری اصفهاناحتمال قرنطینه اصفهان در صورت تداوم شیوع ویروس کروناافزایش نرخ کرایه های تاکسی در شیراز تخلف استافزایش شمار مبتلایان به کرونا در ایلام به ۳۸۲۸ نفر احتمال بازگشت بخشی از محدودیت‌های کرونایی به تهران از شنبهتهران اگر به حد قرمز برسد کنترلش خیلی سخت می‌شودابتلای ۴۰ تا ۵۰ نفر در هر مراسم عزا و عروسیقصرشیرین دوباره لرزید80درصد ادارات، اقدامات مراقبتی، بهداشتی و طرح فاصله گذاری را رعایت می کنندمشهد به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدضدعفونی روزانه آرامستان‌های شهرکرد / دفن متوفیان کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتیهماهنگی خوبی بین رسانه ها و مسوولین در استان وجود داردآغاز مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریمورودی‌های باغ رضوان ارومیه مسدود شدوضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در رفسنجان؛ افزایش تعداد موارد بستری و فوتی‌هاسیر صعودی کرونا در سیستان و بلوچستان / مجموع شمار مبتلایان به بیش از ۸۰۰۰ نفر رسیدسایه سنگین مالیات بر خانه‌های خالی/ مهار افزایش قیمت مسکن چگونه محقق می‌شود؟ورود موتورسیکلت‌ها به جاده سلامت ممنوع استافزایش ۳۰ درصدی قیمت موبایل بعد از اعلام خبر ممنوعیت وارداتحال و روز ارگ بم، ۲۵ سال پس از ثبت جهانیتوزیع ۶۰ بسته معیشتی بین افراد آسیب دیده از کرونا توسط «کانون مومنان»هوای اصفهان در وضعیت نارنجیکاشان در وضعیت قرمز/ ۴ شهر اصفهان نارنجی شدرکوردشکنی بی سابقه مبتلایان کرونا در کرمان/۳۱۴ موارد قطعی بستریابتلای ۲۰۰ نفر به کرونا در یکی از روستاهای گلستان پس از شرکت در عروسی