تبلیغات
  • زمان انتشار: 19 خرداد 1399, 12:59
  • / کد خبر: 34779

هشدار؛ مترو کانون کرونا در تهران شده است

هشدار؛ مترو کانون کرونا در تهران شده است رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ضمن هشدار در مورد احتمال انتقال کرونا در مترو گفت: دولت باید تسهیلات خرید اتوبوس و واگن را فراهم کند.
ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره افزایش آمار مسافران حمل و نقل عمومی همزمان با اجرای طرح ترافیک در پایتخت و افزایش احتمال ابتلا به کرونا در میان مسافران،‌ اظهار داشت: تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در مورد اجرای فاصله گذاری اجتماعی و مبارزه با کرونا بر عهده شهرداری تهران نیست و این موضوع از عهده شهرداری خارج و مسوولیت آن با ستاد ملی مقابله با کرونا  است.
 
وی با تاکید بر اینکه تصمیم در مورد برداشتن فاصله گذاری اجتماعی خارج از حیطه شهرداری است، گفت: البته شهرداری باید امکانات استفاده شهروندان از مترو و اتوبوس را فراهم کند ولی همه اطلاع داریم که تعداد واگن‌های مترو و اتوبوس‌های شهری کمتر از ظرفیت است.
 
این عضو شورای شهر تهران ادامه داد:‌ ۳ سال است که در شورای پنجم با دولت در حال رایزنی هستیم تا اتوبوس و قطار مترو برای پایتخت تهیه کنیم. ولی از یک طرف واردات اتوبوس ممنوع است و از طرفی در مورد تامین سفارشات قبلی اتوبوس نیز از خارج از کشور با مشکل مواجه شده‌ایم.
 
خداکرمی گفت: این مشکلات در حالی بوده که کارخانه‌های واگن سازی و شرکت‌های اتوبوس‌سازی تعطیل و نیمه تعطیل شده‌اند و از رئیس‌جمهور و رئیس‌ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست داریم نیاز شهروندان را در این زمینه تامین کنند. 
 
وی تصریح کرد: چگونه می‌شود در شرایط کنونی که با کمبود اتوبوس و واگن مترو مواجهیم، فاصله گذاری اجتماعی را اجرا کنیم البته این مساله از طریق صف‌های طولانی شاید قابلیت اجرا داشته باشد ولی سبب اتلاف وقت شهروندان به میزان زیاد خواهد شد و قابلیت انجام ندارد.
 
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اظهار داشت: موضوع طرح ترافیک، حمل و نقل عمومی و فاصله گذاری اجتماعی زنجیره‌ای به هم پیوسته است و نمی‌توان فقط یک طرف را در نظر گرفت و موضوعات دیگر را توجه نداشت.
 
خدابنده گفت:‌ امیدوارم شرکت‌های خودروسازی حرکتی به سمت تولید اتوبوس‌های شهری داشته باشند و ما هم در مدیریت شهری آمادگی داریم تا اتوبوس‌های آنها را بخریم.
 
وی اعلام کرد: شهرداری تهران آماده است که ۳ هزار اتوبوس را از منابع موجود خود خریداری کند ولی حتی علیرغم این آمادگی یک اتوبوس برای خرید در دسترس نیست.
 
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران تاکید کرد: همچنین دولت باید مجوز خرید تاکسی و اتوبوس خارجی را نیز برای شهرداری فراهم کند و عوارض گمرکی واردات ناوگان حمل و نقل عمومی را نیز کاهش دهد تا در کوتاه مدت بتوانیم ناوگان را تقویت کنیم.
 
خداکرمی به موضوع ضرورت سرمایه‌گذاری خارجی جهت توسعه حمل و نقل عمومی اشاره کرد وگفت: از همه تجار و سرمایه‌گذاران مقیم خارج از کشور درخواست دارم که به روی سرمایه‌گذاری جهت تامین ناوگان حمل و نقل عمومی کشور فکر کنند. دولت می‌تواند با تسهیلاتی شرایط را برای سرمایه‌گذاری این افراد از جمله روش کاهش عوارض گمرکی فراهم کند.
 
وی گفت:‌اگر فاصله‌های اجتماعی در حمل و نقل عمومی رعایت نشود و مسافران از ماسک استفاده نکنند، احتمال انتقال کرونا در مترو و اتوبوس زیاد است. بنابراین از شهروندان درخواست داریم که حتما از ماسک هنگام تردد با مترو و اتوبوس استفاده کنند، روزانه چندین بار دست‌های خود را با آب و صابون بشویند و از دست زدن به صورت به ویژه در هنگام استفاده از حمل و نقل عمومی بپرهیزند.

منبع: فارس
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه ۲۲تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
۸۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کرمان بستری شدند۶۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندکودک ۸ ساله به خاطر موبایل برادرش را کشتجوادی : ۸۵ درصد از مبتلایان کرونا دارای هیچ علامتی نیستند۷۰ نفر از کادر اورژانس اصفهان به کرونا مبتلا شده‌اندمدیریت کارخانه پلی‌اکریل یکپارچه می‌شودوقتی "عزا و عروسی" ‌‌ابتلا‌ به کرونا را در قزوین به یکباره صعودی کردافزایش ۷۰ درصدی اجاره‌بهای مسکن در شهر اهوازنخستین پروژه تاسیسات فاضلاب روستایی استان اصفهان در خمینی شهروقوع زلزله ۴ ریشتری در فیروزکوهآموزش های آبفا به سمت آموزش های مجازی سوق پیدا می کندمرغداران معتقدند قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار تومان استخلاقیت و طرحی نو برای اندازه گیری در نفت و گاز گچسارانترکیدگی لوله آب چهارراه حکیم نظامی ربطی به شبکه توزیع آب شهر ندارد قتل دندانپزشک خرم‌آبادی با ضربات چاقولغو طرح ترافیک از سوی شهرداری انداختن توپ در زمین ماستیک قلاده خرس قهوه‌ای در روستای هفت چشمه مشگین‌شهر تلف شداوج گرفتن مجدد ‌کرونا در استان فارس / ۳۱ نفر از پرسنل اورژانس ‌به کووید ۱۹ ‌مبتلا شدنداهدای 6هزارجلد کتاب توسط آستان قدس به کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی مشهداستمرار فعالیت های اقتصادی، ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی می باشدافزایش ۲ برابری مبتلایان به کرونا در گیلان/ ۷ شهرستان در وضعیت قرمزقیام خونین مسجد گوهرشاد یادآور صیانت از تاریخ و هویت ملی استهیچ موردی از کرونا در خانه سالمندان استان ایلام گزارش نشده استباید بیش از گذشته در جهت تبلیغ، ترویج و حفظ هنر خوشنویسی گام برداریمشاهد ابتلا و مرگ و میر کودکان بر اثر کرونا هستیم