تبلیغات
 • زمان انتشار: 12 خرداد 1399, 13:13
 • / کد خبر: 34213

جراحی زیبایی واژن چیست و چگونه انجام می‌شود؟

جراحی زیبایی واژن چیست و چگونه انجام می‌شود؟
امروزه انجام جراحی‌های زیبایی در بین مردم و به خصوص بانوان به شدت رواج یافته است. جراحی‌های زیبایی مربوط به صورت معمولا از پرطرفدارترین جراحی‌ها هستند، ولی در سال‌های اخیر جراحی‌های زیبایی مربوط به اندام‌های تناسلی نیز بسیار رواج یافته‌اند و به ویژه در بین زنان از اهمیت بالایی برخوردارند.
لابیاپلاستی یا جوان‌سازی واژن، نام یک جراحی زیبایی مختص بانوان است که در ادامه به معرفی کامل این جراحی و مزایای آن خواهیم پرداخت. با برترین‌ها همراه باشید.
جراحی زیبایی واژن چیست و چگونه انجام می‌شود؟
لابیاپلاستی چیست؟
لابیاپلاستی یک نوع جراحی زیبایی واژن برای اصلاح و یا ترمیم لبه‌ها و پوست اطراف واژن می‌باشد. به طور کلی دو قسمت از واژن در جراحی زیبایی واژن درگیر خواهند بود. لابیا ماژور یا لابیای بیرونی و لابیا مینور یا لابیا داخلی. جراحی لابیاپلاستی بیشتر روی لابیا مینور یا داخلی انجام می‌شود. لابیا مینور که به آن لبه کوچک نیز می‌گویند، درواقع لبه‌های داخلی واژن می‌باشند که از کلیتوریس به سمت پایین در هر دو طرف دهانه واژن کشیده شده است و در افراد مختلف اندازه، شکل و رنگ متفاوتی دارند.
چه زمانی جراحی لابیاپلاستی انجام می‌شود؟
همانطور که گفتیم شکل و اندازه لابیا در زنان و دختران متفاوت است. گاهی لابیای درونی از لابیای بیرونی بلند‌تر است، گاهی برعکس این حالت رخ می‌دهد و لابیای بیرونی بسیار بلندتر از لابیای درونی است. گاهی دقیقا برابر هستند، گاهی طوری قرار گرفته‌اند که کلیتوریس کاملا پیداست و زیر لابیا پنهان نمی‌ماند و بسیاری از موارد دیگر.
بزرگ یا ناهموار بودن لبه‌های واژن می‌تواند مشکلات متفاوتی را برای زنان به وجود آورد. جراحی زیبایی واژن می‌تواند زمانی که لبه‌های واژن بزرگ هستند و یا زمانی که فکر می‌کنید بزرگ هستند انجام شوند و حالت زیبا بگیرند.
آیا انجام جراحی زیبایی واژن ضروری است؟
به گفته پزشکان، انجام این عمل زیبایی برای بسیاری از زنان، از لحاظ پزشکی، ضروری نیست. این جراحی یک جراحی زیباسازی است که بسیاری تصمیم به انجام آن می‌گیرند، زیرا بر این باورند که داشتن آلتی زیبا و کوچک‌تر می‌تواند برایشان مطلوب و خوشایندتر باشد.
جراحی زیبایی واژن چیست و چگونه انجام می‌شود؟
اما در بعضی موارد انجام آن ضروری است.
در شرایطی که آلت تناسلی در هنگام مقاربت جنسی، دچار درد شود و یا زمانی که هنگام راه رفتن، دویدن و یا حتی نشستن باعث آزرده خاطر شدن فرد شود لازم است که شخص سریعا به پزشک مراجعه کرده و در صورت تایید پزشک این جراحی را انجام دهد.
لابیاپلاستی چقدر رواج دارد؟
به گزارش یک منبع آمریکایی سالیانه ۱۰ هزار نفر در دنیا جراحی زیبایی واژن را انجام می‌دهند. این در حالی است که این آمار برای جراحی زیبایی بینی ۲۱۵ هزار نفر و برای جراحی زیبایی سینه ۳۰۰ هزار نفر در سال می‌باشد.
چه کسانی نمی‌توانند لابیاپلاستی را انجام دهند؟
برای انجام هرگونه عمل جراحی، فرد باید چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ روحی آمادگی و سلامت کامل داشته باشد. افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند باید پیش از انجام این جراحی‌ها با یک متخصص مشورت کنند.
به گفته پزشکان کسانی که از لحاظ روحی در شرایط نامناسبی باشند و تحت هیچ شرایطی حتی با میلی‌متری‌ترین جراحی‌ها هم رضایت کافی از خود و اندام‌های خود نداشته باشند پس از انجام این جراحی نیز خوشحال نخواهند بود.
جراحی زیبایی واژن چیست و چگونه انجام می‌شود؟
به طور کلی در شرایط زیر جراحی لابیاپلاستی را پیشنهاد نمی‌کنیم:
 • خانم‌های باردار: جراحی لابیاپلاستی تحت بی‌حسی عمومی انجام می‌شود؛ و این بی‌حسی می‌تواند عوارضی برای سلامتی جنین داشته باشد. از طرفی در زمان بارداری واژن ممکن است دچار تغییراتی شود پس بهتر است انجام این جراحی را به بعد از زایمان موکول کنید.
 • خانم‌های دچار زگیل تناسلی: انجام هرگونه جراحی زیبایی و حتی لیزر این ناحیه برای کسانی که به زگیل تناسلی مبتلا هستند توصیه نمی‌شود، زیرا انجام این جراحی‌ها می‌توانند باعث زیاد شدن تبخال و زگیل در این نواحی شوند.
 • دختران با سن کمتر از ۲۰ سال: لابیا در بدن زنان تا سن ۲۰ سالگی مدام در حال تغییر می‌باشد، پس توصیه می‌شود انجام آن را به یعد از ۲۰ سالگی موکول کنید.
 • زنان بالای ۵۵ سال: بازسازی زخم‌های حاصل از جراحی در سنین بالاتر می‌تواند دشوارتر باشد به همین خاطر انجام این جراحی در سنین بالا پیشنهاد نمی‌شود.
 • زنانی که دارای عفونت یا زخم‌های درون وارثی هستند: افراد مبتلا به بیماری‌های عفونی دستگاه تناسلی باید پیش از اقدام به انجام جراحی زیبایی مشکلات عفونی خود را رفع و درمان کنند.
لابیاپلاستی همزمان با زایمان سزارین
همانطور که پیشتر اشاره کردیم، دوران بارداری می‌تواند موجب تغییر شکل و متورم شدن آلت تناسلی و لابیای زنان شود. به گفته پزشکان بهتر است این جراحی زیبایی حداقل دو ماه پس از زایمان صورت گیرد. با زایمان سزارین اگرچه برشی در بخش واژن ایجاد نمی‌شود، اما توصیه پزشکان این است که جراحی زیبایی واژن همزمان با زایمان سزارین انجام نشود، زیرا تورم‌ها ناشی از بارداری می‌توانند منجر شوند که جراح نتواند برآورد دقیقی نسبت به شکل دلخواهی که برای عمل لابیاپلاستی در نظر گرفته است، داشته باشد.
به بانوان بارداری که قصد انجام این جراحی را دارند توصیه می‌شود دو الی سه ماه پس از زایمان اقدام به انجام آن کنند تا تورم‌های ناشی از بارداری به طور کامل از بین بروند.
جراحی زیبایی واژن چیست و چگونه انجام می‌شود؟
مزایای جراحی زیبایی واژن
انجام جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی مثل سایر جراحی‌های زیبایی می‌تواند مزایا و معایبی داشته باشد. مزایای لابیاپلاستی به شرح زیر است:
 • داشتن درد کم در حین جراحی
 • بهبودی سریع بعد از جراحی
 • زیباسازی دستگاه تناسلی و افزایش میل جنسی
 • کاهش برجستگی ناحیه تناسلی در هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ
 • تحریک بیشتر کلتوریس و لذت جنسی
 • عدم نیاز به بخیه
 • افزایش اعتماد به نفس
 • برطرف شدن برخی مشکلات زناشویی
آیا انجام جراحی زیبایی واژن خطر دارد؟
لابیا پلاستی یا جراحی زیبایی واژن یکی از بی خطرترین جراحی‌ها به حساب می‌آید. هرچند که اگر شما انجام این جراحی را به متخصصین خبره نسپارید ممکن است نتایج قابل قبولی از آن نگرفته و سرعت بهبود شما نیز بسیار متفاوت باشد. پس اگر قصد انجام این جراحی زیبایی را دارید توصیه می‌کنیم پیش از انجام حتما درباره متخصصین و جراحان تحقیق کنید و با آگاهی کامل نسبت به آن‌ها خودتان را به تیغ جراحی آنان بسپارید.
جراحی لابیاپلاستی چگونه انجام می‌شود؟
به طور کلی دو شیوه برای انجام جراحی زیبایی واژن وجود دارد. تکنیک برش لبه یا edge resection و تکنیک برش گُوِه شکل یا wedge resection.
در تکنیک برش لبه، که در واقع تکنیک اصلی لابیاپلاستی می‌باشد، لب‌های داخلی کلامپ شده و سپس بخیه زده می‌شوند. این روش جراحی حدود ۱ ساعت زمان می‌برد. روش wedge اگرچه سخت‌تر از تکنیک برش لبه می‌باشد، اما بسیاری از جراحان ترجیح می‌دهند از این شیوه استفاده کنند. زیرا ظاهری طبیعی‌تر و متقارن‌تر به آلت تناسلی می‌دهد.
در روش wedge بخش‌های مازاد لابیا ازطریق wedge حذف می‌شوند و مراحل جراحی زیبایی واژن با اعمال برشی با شکل v در لب‌ها سپری می‌شوند. این روش جراحی اگرچه نتایج بهتری دارد، اما زمان بیشتری می‌برد و کمی دشوارتر است.
جراحی زیبایی واژن چیست و چگونه انجام می‌شود؟
مراقبت‌های بعد از انجام جراحی زیبایی واژن
توصیه پزشکان و جراحان این است که ۳ تا ۷ روز پس از انجام لابیاپلاستی استراحت مطلق داشته باشید. احتمالا جراح متخصص برای جلوگیری از عفونت، آنتی‌بیوتیک و برای کاهش درد، مسکن‌هایی تجویز می‌کند. پس توصیه ما این است که مصرف داروها را جدی بگیرید.
افرادی که این جراحی را انجام داده و بهبود یافته‌اند، توصیه‌های زیر را می‌کنند:
 • روز اول پس از عمل استفاده از کمپرس یخ توصیه می‌شود.
 • لباس‌های آزاد بپوشید تا درد‌های بیش از حد احساس نکنید.
 • ۲۴ ساعت پس از جراحی می‌توانید به حمام بروید، ولی باید از مالش ناحیه خودداری کنید.
 • از انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سخت پرهیز کنید.
 • از تامپون یا پنبه قاعدگی تا حداقل ۶ هفته بعد از جراحی استفاده نکنید.
 • از داشتن مقاربت جنسی ۴ تا ۶ هفته بعد از جراحی بپرهیزید.
البته لازم است بدانید مراقبت‌های پس از انجام جراحی در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد؛ بنابراین توصیه‌های عمومی ممکن است برای همه افراد توصیه نشوند پس باید با پزشک جراح خود در ارتباط باشید.

منبع: برترین ها
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی متناسب با نیازهای نظام است17 روستای قم از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدندبا حضور وزیر نیرو طرح تامین آب پایدار ۳۲ روستا در اصفهان به بهره برداری رسیدذخیره سد زاینده‌رود به خط قرمز رسیدبستری ۵۶ بیمار جدید کرونایی در اردبیل/ ۴ بیمار کرونایی جان باخته استبرگزیدگان چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم خراسان رضوی معرفی شدنددرخشش ۵ اصفهانی در کنکور سراسری ۹۹هفته دفاع مقدس، یادآور یکی از برجسته ‌ترین افتخارات ملتی مجاهد و مظلوم استآینده اقتصاد مدیریت شهری؛ به فناوری اطلاعات وابسته استمردم نارنگی و پرتقال‌های زرد بازار را نخرندشهردار تهران تذکر گرفت/ نژادبهرام: روند بازسازی میدان حسن آباد کند استدو کودک ۶ و ۹ ساله در میان بستری های حاد تنفسی در کاشانهیات‌های مذهبی در توسعه عشق و محبت مردم به امام حسین(ع) نقش‌آفرینی داشتندکشته شدن یک پزشک عمومی در شهر ایلخچیفوت ۱۱ نفر در قزوین بر اثر کروناتعویض پلاک ۹۹۵ وسیله نقلیه با نوبت دهی اینترنتی در اصفهاناصفهان با مازاد تولید مرغ، تخم‌مرغ و شیر مواجه استقربانیان کرونا در هرمزگان به ۷۵۲ نفر رسید/وضعیت ۱۳ نفر وخیم استآخرین وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمدآذربایجان غربی درشرایط اضطرار قرارگرفت/ظرفیت بیمارستانها تکمیل شدحضور دانش آموزان در مدارس ایلام اجباری نیسترشد ۱۰ درصدی بستری‌های کرونا در تهران / ضرورت جذب نیروی جدید در بیمارستان‌هاقیمت «پیش‌خرید قبور» در آرامستان‌های مشهدمقدس چقدر است؟رژه نیروهای مسلح برگزار نمی شودقم| حماسه سازان دفاع مقدس معرفی شوند