تبلیغات
  • زمان انتشار: 31 فروردین 1399, 11:03
  • / کد خبر: 29616

واگذاری کوه سیاه بوشهر شایعه یا واقعیت؟

واگذاری کوه سیاه بوشهر شایعه یا واقعیت؟ مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر شایعات مبنی بر واگذاری منطقه شکار ممنوع به عنوان قرق اختصاصی را تکذیب کرد.
فرهاد قلی نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: در روز‌های اخیر شایعاتی مبنی بر واگذاری منطقه شکار ممنوع به عنوان قرق اختصاصی منتشر که موجب نگرانی عشایر منطقه شده و این در حالی است که هیچگونه واگذاری منطقه به عنوان قرق اختصاصی صورت نگرفته است.
او افزود: با توجه به فعالیت برخی از افراد و دوستداران طبیعت در قالب سازمان‌های مردم نهاد در منظقه کوه سیاه تنها جهت همیاری و آموزش جوامع محلی بوده و هیچ فردی مجاز به انجام وظایف قانونی ماموران یگان حفاظت محیط زیست نیست.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر یادآور شد: فعالیت همیاران طبیعت و علاقه‌مندان در روز‌های اخیر نیز در جهت حفاظت از منطقه و آموزش جوامع محلی در راستای پیشگیری از شکار غیر مجاز صورت گرفته است.
قلی‌نژاد ادامه داد: راهنمایی و تذکرات لازم در خصوص رعایت چارچوب قانونی فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی ارائه و مقرر شد هر گونه فعالیت و آموزش‌های لازم با مجوز و هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان صورت پذیرد.
او با تاکید بر لزوم همکاری همه عشایر و ساکنین منطقه در جلوگیری از شکار غیر مجاز و تخریب منطقه کوه سیاه گفت: منطقه کوه سیاه یکی از ارزشمند‌ترین مناطق طبیعی استان بوشهر بوده که حفاظت از آن و جلوگیری از شکار گونه‌های حیات وحش آن بسیار ضروری است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر عنوان کرد: اکنون شکار در این منطقه ممنوع و غیر قانونی است و حفاظت از آن نیازمند مشارکت و همکاری همه عشایر دارد.
او تاکید کرد: برنامه حفاظتی محدودیتی برای حق عشایر از چراگاه‌های آن‌ها در منطقه شکار ممنوع و فق قوانین ایجاد نخواهد کرد و از عشایر منطقه تقاضامند است به شایعات ممنوعیت چرا یا واگذاری چراگاه‌ها توجه نکنند.
منطقه کوه سیاه در شمال استان بوشهر به عنوان یک منطقه شکار ممنوع مصوب و هر گونه شکار گونه‌های جانوری در این منطقه ممنوع و غیر قانونی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
اعطای بورسیه تحصیلی رایگان به دانشجویان محروم در دانشگاه امام رضا(ع)کار کردن در منطقه یک بسیار سخت استکرایه دادن پیاده‌روها در تهران شروع شدمبتلا شدن 165 بیمار جدید به ویروس کرونا در اصفهانافزایش 2 درجه ای دمای هوا در اصفهانهیچ ونتیلاتوری در بیمارستان الزهرا(س) دپو نشده استبستری شدن ۵۱۹ نفر در بیمارستان‌های البرز/ ابتلای ۲۰۶ نفر به کروناتولید میلگرد آجدار N40 ،سبد محصولات فولادی ذوب آهن را تکمیل تر کردروابط عمومی آبفا استان اصفهان به عنوان روابط عمومی خلاق شناخته شدمعمای مرگ پرهام در سی‌وسه پل؛ خفگی یا برق گرفتگی؟محسن هاشمی: تامین هزینه ۵ هزار میلیاردی مترو نیازمند پیگیری استقیمت گوشت قرمز در بازار امروز ۲۰ مردادماه+ جدولشناسایی ۵۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلبستری شدن ۹۶ بیمار با علائم کووید ۱۹ در البرز/ فوت۶ البرزی بر اثر کروناحمله وحشیانه اراذل و اوباش با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه + فیلم۴۷۰ تخت به ظرفیت بیمارستان‌های استان افزوده شدقیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهرانبیمه‌ کارگران و فرش‌بافان زنجانی گرفتار بی‌تدبیری مسئولان؛ چرا ‌تامین اجتماعی چتر حمایتی‌اش را حذف کرد؟دلایل افزایش قیمت‌ لبنیات چیست؟/ وقتی شیر در ظرف گرانی می‌جوشداجرای تونل بولوار نماز پس از آماده شدن پیوست زیست محیطیجدیدترین آمار ابتلاء به کرونا در اصفهان در ۱۹ مردادماهسرنوشت نامعلوم حیوانات باغ وحش صفه اصفهانذخیره پلاسما در اصفهان به صفر رسید۴۵۰ نفر کادر درمانی و بهداشتی استان اصفهان به کرونا مبتلا شدندابتلای بیش از ۳۶ هزار نفر به کرونا در فارس/ ۶۱۴ نفر جان باختند