• زمان انتشار: 8 فروردین 1399, 09:18
  • / کد خبر: 27876

مردم برای ریشه کن کردن کرونا، نوروز در خانه بمانند

عزت اللهی: سال ۹۹ از فوتبال خداحافظی می‌کنم

عزت اللهی: سال ۹۹ از فوتبال خداحافظی می‌کنم لژیونر فوتبال کشورمان در گفت‌وگوی نوروزی با باشگاه خبرنگاران جوان صحبت‌های جالبی را مطرح کرده است.
سعید عزت اللهی، یکی از مستعدترین فوتبالیست‌های تاریخ فوتبال ایران است که با وجود سن کم خود سابقه ۵ سال حضور در فوتبال اروپا را دارد و تا پیش از مصدومیت سنگین خود در زمستان ۹۷ که سبب شد حدود ۸ ماه از فوتبال دور بماند، یکی از ارکان اصلی تیم ملی در زمان کارلوس کی روش محسوب می‌شود.
عزت اللهی به دنبال عبور از شرایط سخت پس از مصدومیت در اواخر سال ۹۸ به یکی از نفرات تاثیرگذار تیم یوپن در ژوپلیرلیگ تبدیل شد و اکنون امیدوار است با تداوم این روند، به سرعت جای خود را در ترکیب تیمی که اکنون با هدایت دراگان اسکوچیچ (مربی مورد علاقه عزت اللهی) هدایت آن را عهده دارد بگیرد.

زمان تحویل سال دوست داری کنار چه کسانی باشی و آرزویتان در آن لحظه چیست؟
قطعا هرکسی دوست دارد لحظه سال تحویل کنار خانواده و عزیزانش باشد و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. بزرگ‌ترین آرزوی من هم سلامتی است چراکه هیچ چیز جای سلامتی را نمی‌گیرد. البته امیدوارم تمام انسان‌ها انشالله در سال جدید به آرزو‌های قلبی و موفقیت‌هایی که در ذهن دارند برسند.
بهترین جایی که دوست داری در تعطیلات نوروز بروی کجاست؟
با توجه به حرفه مان تعطیلات نوروزی نداریم و من هم چندان به این موضوع فکر نکرده ام. البته طبیعی است علاقه دارم به انزلی، شهر خودم بروم تا ضمن بودن کنار خانواده از طبیعت شمال کشور لذت ببرم.
بهترین خریدت در شب عید چیست؟
بهترین خرید شب عید برای من ماهی قرمز بوده و خیلی آن را دوست دارم. همین الان هم که ۲۳ سالم شده است برای خریدن ماهی قرمز و قرار دادن آن سر سفره هفت سین تمایل زیادی دارم.
خوشمزه‌ترین غذا در شب عید؟
۱۰۰ درصد سبزی پلو با ماهی.
بهترین سین هفت سین؟
من سبزه را به دلیل رنگ و طراوتش به تمام سین‌های دیگر هفت سین ترجیح می‌دهم و در این سفره سبزه جلوه خاصی دارد.
قشنگ‌ترین رسم نوروز؟
عیدی دادن و دید و بازدید قشنگ‌ترین رسم نوروز است.
به نظرت خوشمزه‌ترین تنقلات نوروز چیست؟
من آجیل به ویژه بادام هندی را از سایر تنقلات نوروز بیشتر دوست دارم.
چه حسی نسبت به سال موش داری؟
من از خود موش به هیچ وجه خوشم نمی‌آید و جزء معدود حیوان‌هایی است که نمی‌توانم با آن ارتباط برقرار کنم، اما امیدوارم دست کم سالی که به نام موش است خوش یمن باشد. یادم می‌آید در کارتون تام و جری، آن موش مدام دنبال پنیر بود و امیدوارم سال موش هم مانند آن پنیر کلی اتفاق‌های خوش مزه برای مردم داشته باشد.

چه نمره‌ای به خودت در سال ۹۸ می‌دهید؟
قطعا نمره متوسط رو به بالایی به خودم در سال ۹۸ می‌دهم چراکه در این سال یکی از تلخ‌ترین اتفاق‌های زندگی ام را تجربه کردم. مصدومیت سبب شد ۶ تا ۸ ماه از فوتبال دور شوم. آن هم در اوج فوتبالم.
غم انگیزترین اتفاق سال ۹۸ برایت چه بود؟
بزرگ‌ترین حسرت من غیبت در جام ملت‌های آسیا است.
بهترین اتفاق سال ۹۸ برایت چیست؟
بهترین اتفاق سال ۹۸ این بود که سختی آسیب دیدگی را تحمل کردم و توانستم بازگردم. خانواده ام در این مسیر خیلی به من کمک کردند. در دوران مصدومیت خیلی درس‌های زیادی گرفتم و فکر می‌کنم بهترین دست آورد عبور از این سختی است.
بزرگ‌ترین هدفی که در سال ۹۹ دنبال می‌کنی چیست؟
بزرگ‌ترین هدفی که در سال ۹۹ دنبال می‌کنم این است که در حرفه خودم و ورزش فوتبال چه در عرصه ملی و باشگاهی روز به روز پیشرفت کنم. امیدوارم در سال جدید بتوانیم با تیم ملی نتایج خوبی کسب کرده و با صعود به جام جهانی دل مردم را شاد کنیم.
سیزده به در را چگونه می‌گذرانید؟
چندین سال است ما سیزده به در نداریم چراکه درگیر تمرینات و لیگ‌های اروپایی هستیم و تمرینات تیم‌های این قاره در روز سیزده به در همیشه برقرار است. البته این روز را واقعا دوست دارم و دلم می‌خواهد پس از چندین سال فرصتی پیش بیاید تا یک بار دیگر سیزده به در را تجربه کنم.
به نظرت فوتبال ایران در سال ۹۸ در چه زمینه‌هایی پیشرفت یا پسرفت داشته است؟
مسائل زیادی وجود دارد که باید به آن صحبت کرد که فکر نمی‌کنم در این مصاحبه بگنجد. فقط امیدوارم تمام مشکلات کم یا زیادی که وجود دارد و همه آن را می‌دانیم برطرف شود و گام رو به جلویی برای فوتبال ایران برداریم. متاسفانه با توجه به شرایط اقتصادی کشورمان، کم و کاستی‌های زیادی در این فوتبال وجود دارد و طبیعی است که چنین فشار‌هایی به فوتبال مان بیاید. امیدوارم دست کم تصمیم‌های قابل قبولی گرفته شود تا با کمترین امکانات بتوانیم پیشرفت قابل قبولی داشته باشیم.
در تعطیلات نوروز مطالعه می‌کنی و اگر این کار را انجام بدهی چه کتابی می‌خوانی؟
من در کل آدمی نیستم که فقط در ایام خاصی مطالعه کنم، اما در ایام نوروز هم کم و بیش مطالعه دارم. کلا کتابی که جذاب باشد در هر زمانی می‌خوانم و آن را دنبال می‌کنم. این موضوع ربطی به ایام نوروز ندارد. بیشتر هم سعی می‌کنم کتاب‌هایی که درباره زندگی فوتبالیست‌های بزرگ و افراد مشهور که اکنون موفق هستند بخوانم و از تجربیات آن‌ها استفاده کنم.
یک دروغ سیزده بگو؟
بزرگ‌ترین دروغ سیزدهی که می‌توانم بگویم این است که در سال ۹۹ از فوتبال خداحافظی می‌کنم!
بهترین سریالی که تاکنون در ایام نوروز دیده‌ای چیست؟
من در دوران کودکی ام مدام کانال‌های تلویزیونی را برای تماشای سریال‌های طنز نوروزی عوض می‌کردم و خیلی سریال‌های آن دوران به ویژه برای من جذاب بود.
پیام نوروزی ات برای مردم چیست؟
اکنون کشور ما از لحاظ شیوع ویروس کرونا در شرایط بسیار سختی است و به همین دلیل به مردم توصیه می‌کنم با توجه به نبودن اطمینان خاطر به سفر نرفته و تا می‌توانند در منزل خودشان بمانند تا این ویروس به صورت کامل ریشه کن شود. همیشه زمان برای سفر وجود دارد و باید مراقب سلامتی مان باشیم. اگر اتفاق جبران ناپذیری برای سلامتی خود و عزیزان مان بیفتد دیگر نمی‌توانیم خود را ببخشیم. به همین دلیل توصیه می‌کنم مردم سلامتی را اولویت قرار بدهند.

قشنگ‌ترین رسم مردم انزلی در نوروز چیست؟
قشنگ‌ترین رسم مردم انزلی رسمی است که کل کشور آن را انجام می‌دهند و همان دید و بازدید کوچک تر‌ها از بزرگ‌تر‌ها در آغاز سال جدید است. فکر می‌کنم این رسم خیلی قشنگ است و امیدوارم همچنان پابرجا بماند.
سابقه داشته ایام نوروز در سفر، جریمه رانندگی شوی؟
خیر چنین اتفاقی نیفتاده است.
نظرت درباره شعار هر سال چیست و آیا این شعار عملی می‌شود یا خیر؟
شعار برای عملی شدن نیاز به همبستگی و عمل کردن همگانی دارد. هر وقت همه همدل شویم، شعار‌ها عملی می‌شود در غیر این صورت اتفاقی رخ نمی‌دهد.
باتوجه به بیماری کرونا اگر جایی میهمانی بروی می‌توانی از آجیل خوردن صرف نظر کنی؟
بی شک آجیل چیزی نیست که در این وضعیت مرا تحت تاثیر قرار بدهد. با توجه به شیوع کرونا سلامتی مهم‌تر است یا خوردن آجیل.
یک تعریف از فصل بهار؟
بهار فصل شادابی است.
عید نوروز در یک جمله؟
نوروز شروعی دوباره برای پروازی دوباره است.
با کسی قهر هستی. در سال جدید نمی‌خواهی به او پیام بدهی؟
نه کلا آدمی نیستم که با کسی قهر نیستم.
نظرتان در مورد رشته‌های زیر:
والیبال: ورزش هیجان انگیز
فوتبال: رویای کودکی تا به امروز
بسکتبال: ورزش آسمانخراش‌ها
نظرت درباره اسامی زیر:
ملوان: عشق هر انزلی چی.
محمد احمدزاده: کاشف استعداد‌ها.
دراگان اسکوچیچ: باهوش و سخت کوش.
اتلتیکو مادرید: برای من پنجره‌ای رو به فوتبال اروپا.
گل آفساید به اسپانیا: بزرگ‌ترین حسرت ورزشی ام تا به امروز.
کارلوس کی روش: الماسی که قدرش را ندانستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
آیا بیمار کرونا پس از بهبودی دوباره مبتلا می شوداثرات فعالیت جسمانی بر اوتیسم چیست؟مهمترین روش‌های ضدعفونی و ویروس زدایی کدامند؟هشدار به دیابتی‌ها؛ توصیه‌های ضدکرونایی را بیش از پیش جدی بگیریدتوصیه‌های یک فوق تخصص روماتولوژی برای جلوگیری از ابتلا به کروناطرز تهیه‌ی دوقوس ماهی؛ غذای بوشهرینقاشی دیواری با موضوع کرونا۱۰ دلیل برای اینکه تدریجاً وعده "ناهار" را رژیم غذایی روزانه خود حذف کنید!شیوع کووید ۱۹ در گربه تایید نشده است۸ علامتی که نشان می‌دهد نیاز به عینک داریدکودکان هم کرونا می گیرند/ماجرای سشوار گرفتن به دهان و بینی۷۰ درصد مردم هنوز به موضوع کرونا حساس هستند/اصول بهداشت فردی را همچنان رعایت کنیدبیماری‌زایی کووید۱۹ شدیدتر از آنفلوآنزاست/ همچنان در خانه بمانیدکرونا چه بلایی بر سر ریه‌ها می‌آورد؟امید به پلاسما درمانی گسترده کرونا تا پایان فروردینافزایش سرعت گوشی‌های اندروید با راهکارهایی ساده!چند نکته درباره ضدعفونی کردن سطوح با آب ژاولhrsACE2؛ کشف دارویی احتمالی کرونا توسط دانشمندان کانادااین داروها وزن شما را زیاد می‌کنندکروناویروس به مدت ۷ روز بر روی ماسک باقی می‌ماندچه سطحی از افسردگی، اضطراب و استرس را تجربه می کنیم؟آشنایی با فواید سبزیجات و میوه‌های رنگی در مقابله با ویروس کروناپنج راهکار برای کنترل اضطراب در روز‌های قرنطینه«تیک تاک» از «واتس آپ» سبقت گرفتریواس بخورید تا راحت تر غذا را هضم کنیدادعای جدید درباره منشأ کرونا؛ پای یک زن در میان است!هنوز از پیک کرونا عبور نکرده ایم/نقطه سفید در کشور نداریمویروس کرونا با شروع فصل تابستان مهار می‌شود؟کرونا چه بلایی بر سر ریه‌ها می‌آورد؟بیماری ریوی و آسم ریسک ابتلا به کووید ۱۹ شدید را افزایش می دهدچطور بفهمیم چربی خون داریم؟سرفه های پی در پی افراد بهبودیافته از کرونا نشانه چیست؟رانندگان هنگام حضور در پمپ بنزین‌ها چه نکات خطرناکی را جدی بگیرند؟از خواص سبزی تره چه می‌دانید؟چگونه در محیط کار از کرونا در امان بمانیم؟
خرید خانه در غرب تهران چقدر هزینه دارد؟حبس ۴۰ نفر پس از آتش گرفتن ۳ خودرو در مجتمع مسکونی شهرری + تصاویرخبرنگاران:یوزها درخطر مرگ بودند/محیط‌زیست:مدارک‌تان را منتشر کنیدآغاز تغسیل با آب متوفیان مبتلا به بیماری کرونا در تهرانقیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۸ فروردین ۹۹جنجالِ بیهوش‌کردن سه یوزپلنگ در پردیسانتوضیحات شهردار تهران درباره علت افزایش ترافیکمرگ ۱۰ نفر از کارمندان شهرداری تهران بر اثر ابتلا به کروناامکان تست فوری برای شهروندان فراهم شودحناچی: تاکنون مورد مبتلا به کرونا در گرمخانه های پایتخت نداشتیمقیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۷ فروردین ۹۹معاینه فنی خودرو‌ها تا ۱۵ اردیبهشت ماه اعتبار دارد/ کاهش ۸۰ درصدی مراجعات شهروندان با شیوع کروناواکنش بهشت زهرا(س) به شایعات درباره نحوه تدفین متوفیان مبتلا به کرونارصد دائمی ایستگاه های مترو/ ازدحامی نداشتیمقیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۶ فروردین ۹۹توضیح معاون دادستان تهران درباره علت رها شدن معتادان متجاهراجرای طرح ترافیک تا ۲۰ فروردین لغو شدزالی: هنوز تا شرایط پایداری کرونا در تهران فاصله داریمواژگونی پراید در اتوبان سعیدی به سمت اسلامشهر ۳ کشته برجا گذاشتهمه شهر تهران آلوده به ویروس استپرونده قاتلان موبایل‌فروش اسلامشهری خارج از نوبت بررسی می‌شود/ صحنه قتل بازسازی شدقیمت آپارتمان در تهران؛ ۷ فروردین ۹۹قیمت آپارتمان در تهران؛ ۵ فروردین ۹۹شرایط انتقال بیماران کرونایی به نقاهتگاه‌ها در تهران/ قطع زنجیره کرونا با «خانه نشینی»مراکز تجاری در سراسر تهران تعطیل شدپیرمرد ۱۰۱ ساله در ورامین کرونا را شکست دادقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۶ اسفند ۹۸حناچی: مردم تهران از ماندن در خانه استقبال کرده‌اند / کاهش ۷۰ درصدی مسافران متروقیمت جدید آپارتمان سه خوابه در تهران چند؟۱۴ نفر از پرسنل‌مان به کرونا مبتلا شده‌اند/ فعالیت مترو منوط به باز بودن ادارات در تهرانمحسنی بندپی: تهران تعطیل و قرنطینه نمی‌شودثبت نام مرحله دوم مسکن ملی در استان تهران آغاز شدقرنطینه تهران تکذیب شدپیشنهاد قرنطینه تهران روی میز شورای شهر تهرانافزایش مراجعه کارتن‌خواب‌ها به گرمخانه‌ها باشیوع کرونا
ضد عفونی معابر قم توسط جنبش مقاومت اسلامی حزب الله نجباء+ عکسبرگزاری گشت‌های مشترک بهداشتی از واحدهای صنعتیمعافیت مالیاتی موجب شکوفایی تولید در البرز می شودورود نوبرانه‌ها به بازار همدانقیمت مرغ در اصفهان واقعی نیست/تولید مازاد محصولرفتار کرونای بی رحم ممکن است تغییر کند/ نگران موج دوم و شدیدتر کرونا هستیمچه کسانی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟مردم از مصرف قارج خودرو پرهیز کنندکاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی فعالیت قالیشویی‌ها در اسفندماه ۹۸مرد ۳۵ ساله در آتش سوخت+عکسکمک ۷۵ میلیون تومانی نوشهری ها برای تامین تجهیزات پزشکی و درمانیتفکیک پسماندهای عفونی ممنوع استعلت مرگ گوزن‌های زرد ایرانی در یزد اعلام شدامکان ثبت درخواست الکترونیکی بیمه بیکاری برای رانندگان بخش خصوصیتولد نخستین نوزاد زنجانی از مادر مبتلا به کروناتوزیع ۲۸۲۰ بسته‌بندی بهداشتی توسط مراکز افق بقاع متبرکه/حضور ۱۵۰ نیروی هلال احمر در ایستگاه پایش اردستانثبت درخواست بازنشستگی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به صورت غیرحضوریمحیط کار و زندگی کارگران کوره‌پزخانه‌های اصفهان ضدعفونی نشده/ ۱۵ نفر زیر یک سقف ۵۰ متری!خرید خانه در غرب تهران چقدر هزینه دارد؟یک لینکس دیگر در البرز به دلیل نامعلومی تلف شدصحت و سقم خطای پزشکی در مرگ کودک ۴ ساله ساوجی در دست بررسی استهزینه درمان بیماران کرونایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شودکرونا، تعرفه پیک‌موتوری‌ها را افزایش نداده استمشکلی در تامین گوشت قرمز استان قزوین وجود نداردتشدید سختگیری‌ها در گیلان برای ترددهای بین شهری؛ شرایط استان عادی نشده استزیستن در همسایگی ویروس هاچرا قم منشأ شیوع کرونا نبود؟مسیرهای منتهی به مسجد جمکران مسدود می‌شودپذیرش ۱۰۳ بیمار مشکوک به کرونا در قم/ بالا رفتن مراجعات به مطب ها نگران کننده استتوزیع 2 هزار بسته بهداشتی در مناطق کمتر برخوردار قمبرخورد جدی با اجتماعات غیرضروری در شهر قمحبس ۴۰ نفر پس از آتش گرفتن ۳ خودرو در مجتمع مسکونی شهرری + تصاویرفعالیت مترو و اتوبوسرانی مشهد چه زمانی از سر گرفته می‌شود؟غلامی: هرگونه تردد بین شهری تا ۲۳ فروردین مشمول جریمه و توقیف خودرو می‌شودبرگزاری پویش 60 ثانیه دلتنگی با امام زمان(عج) در آستانه نیمه شعبان

روزنامه رویداد امروز  سه شنبه ۱۹ فروردین  ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ویژه استان ها
ضد عفونی معابر قم توسط جنبش مقاومت اسلامی حزب الله نجباء+ عکسبرگزاری گشت‌های مشترک بهداشتی از واحدهای صنعتیمعافیت مالیاتی موجب شکوفایی تولید در البرز می شودورود نوبرانه‌ها به بازار همدانقیمت مرغ در اصفهان واقعی نیست/تولید مازاد محصولرفتار کرونای بی رحم ممکن است تغییر کند/ نگران موج دوم و شدیدتر کرونا هستیمچه کسانی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟مردم از مصرف قارج خودرو پرهیز کنندکاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی فعالیت قالیشویی‌ها در اسفندماه ۹۸مرد ۳۵ ساله در آتش سوخت+عکسکمک ۷۵ میلیون تومانی نوشهری ها برای تامین تجهیزات پزشکی و درمانیتفکیک پسماندهای عفونی ممنوع استعلت مرگ گوزن‌های زرد ایرانی در یزد اعلام شدامکان ثبت درخواست الکترونیکی بیمه بیکاری برای رانندگان بخش خصوصیتولد نخستین نوزاد زنجانی از مادر مبتلا به کروناتوزیع ۲۸۲۰ بسته‌بندی بهداشتی توسط مراکز افق بقاع متبرکه/حضور ۱۵۰ نیروی هلال احمر در ایستگاه پایش اردستانثبت درخواست بازنشستگی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به صورت غیرحضوریمحیط کار و زندگی کارگران کوره‌پزخانه‌های اصفهان ضدعفونی نشده/ ۱۵ نفر زیر یک سقف ۵۰ متری!خرید خانه در غرب تهران چقدر هزینه دارد؟یک لینکس دیگر در البرز به دلیل نامعلومی تلف شدصحت و سقم خطای پزشکی در مرگ کودک ۴ ساله ساوجی در دست بررسی استهزینه درمان بیماران کرونایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شودکرونا، تعرفه پیک‌موتوری‌ها را افزایش نداده استمشکلی در تامین گوشت قرمز استان قزوین وجود نداردتشدید سختگیری‌ها در گیلان برای ترددهای بین شهری؛ شرایط استان عادی نشده است