• زمان انتشار: 7 فروردین 1399, 09:31
  • / کد خبر: 27847

در شرایط جنگی هستیم و آژیر به صدا درآمده است

عباسی : ۷ میلیون تومان از مجلس حقوق می‌گیرم/ مهریه همسرم ۱۰۰ هزار تومان است

عباسی : ۷ میلیون تومان از مجلس حقوق می‌گیرم/ مهریه همسرم ۱۰۰ هزار تومان است گفتگوی جذاب و خواندنی باشگاه خبرنگاران جوان با عضو هیئت رئیسه مجلس را در این گزارش می‌خوانید.
تعطیلات نوروز امسال با سال‌های گذشته متفاوت است و مردم برعکس هر سال برای حفظ سلامتی خود و خانواده بهتر است در خانه بمانند تا از گسترش ویروس منحوس کرونا جلوگیری کنند، ما هم در باشگاه خبرنگاران جوان گفت‌وگو‌های عیدانه‌ای را با برخی مسئولان در نظر گرفته ایم تا کمی از حال و هوای این روز‌های کرونایی فاصله بگیریم.
«به مردم توصیه می‌کنم که با مسئولان همکاری کنند تا زنجیره شیوع کرونا قطع شود، چراکه این ویروس با سایر بیماری‌ها متفاوت است پس برای حفظ سلامت خود، خانواده و دیگر افراد جامعه در خانه بمانند. فیش حقوقی بنده از مجلس شورای اسلامی حدود ۷ میلیون تومان است و البته اگر به عنوان هیات علمی در دانشگاه تدریس کنم حقوقم بیشتر خواهد بود».
این بخشی از گفت‌وگوی عیدانه باشگاه خبرنگاران جوان با سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی است که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید:
عباسی: ۷ میلیون تومان از مجلس حقوق می‌گیرم/ شهادت سردار سلیمانی تلخ‌ترین اتفاق سخت سال ۹۸/ به سریال پایتخت علاقه‌مندم/ در شرایط جنگی هستیم و آژیر به صدا درآمده است
باشگاه خبرنگاران جوان: خودتان رو معرفی کنید و بفرمائید چند سال دارید؟
عباسی: اسداله عباسی متولد سال ۱۳۴۷ و در حال حاضر نماینده مردم مناطق رودسر و املش، سخنگوی هیات رئیسه مجلس و در دوره‌های هفتم، هشتم و دهم نماینده مردم بوده ام.
باشگاه خبرنگاران جوان: با همسرتان چگونه آشنا شدید؟
عباسی: بنده و همسرم از طریق اقوام آشنا شدیم.
باشگاه خبرنگاران جوان: چه سالی ازدواج کردید؟
عباسی: سال ۱۳۶۴. 
باشگاه خبرنگاران جوان: چند فرزند دارید؟
عباسی: من سه فرزند دختر دارم که بزرگترین آنها متولد سال ۱۳۶۵ بوده و کارشناس ارشد معماری است، دومین دخترم متولد سال ۱۳۶۷ بوده و مدرک کارشناسی ارشد حقوق دارد و آخرین فرزندم هم متولد سال ۱۳۷۹ بوده و امسال در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شد.
باشگاه خبرنگاران جوان: مهریه همسرتان چقدر است؟
عباسی: مبلغ ۱۰۰ هزار تومان که عرف آن زمان‌ بود.
باشگاه خبرنگاران جوان: معمولا به خانواده چه چیزی عیدی می‌دهید؟
عباسی: بنده هرسال برای هرکدام از فرزندانم مبلغ ۵۰ هزار تومان را میان صفحات قرآن کریم قرار داده و هنگام تحویل سال به آنها عیدی می‌دهم.
باشگاه خبرنگاران جوان: با توجه به شیوع کرونا و قرنطینه بودن در خانه اکنون که بیشتر در منزل حضور دارید بیشتر به چه کار‌هایی می‌پردازید؟
عباسی: من به دلیل مسئولیت‌های کاری که دارم وقت کمی را به خانواده اختصاص می‌دهم و الان بهترین فرصت هست تا در کنار آنها باشم و همچنین به کار‌های عقب افتاده و مطالعه بپردازم. همچنین به پیام‌های موکلان پاسخ داده و به امور آنان می‌پردازم چرا که حدود ۵ هزار پیامک در گوشی‌ام مانده بود که فرصت نداشتم آنها را بررسی کنم و بخشی از روز هم به برقراری تماس تلفنی با مسئولان و پیگیری مشکلات مردم می‌پردازم.
باشگاه خبرنگاران جوان: در چه دانشگاه و چه رشته‌ای درس خوانده اید؟
عباسی: من دوره دکتری خود را در رشته برنامه ریزی درسی در دانشگاه علوم تحقیقات سپری کرده ام.
باشگاه خبرنگاران جوان: قبل از ورود به عرصه سیاست مشغول به چه کاری بودید و چه شد که وارد سیاست شدید؟
عباسی: من در عرصه سیاست حضور داشته ام، اما این گونه نبوده که مسئولیتی داشته باشم، قبلا در آموزش و پروش به عنوان یک فرهنگی مشغول بوده ام و با توجه به شرایطی که در مجلس ششم وجود داشت تصمیم گرفتم که در مجلس هفتم کاندید شده و به پارلمان بیایم.
باشگاه خبرنگاران جوان: فیش حقوقی شما چقدر است؟
عباسی: فیش حقوقی بنده از مجلس شورای اسلامی حدود ۷ میلیون تومان است و البته بنده اگر به عنوان هیات علمی در دانشگاه تدریس کنم حقوقم بیشتر خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران جوان: حاضرید اموال خود را شفاف بیان کنید؟
عباسی: بله من اولین کسی بودم که دارایی هایم را در سامانه ثبت اموال ثبت کردم.
باشگاه خبرنگاران جوان: با توجه به شیوع کرونا توصیه شما به مردم چیست؟
عباسی: به مردم توصیه می‌کنم که همکاری کنند تا زنجیره شیوع کرونا قطع شود، چرا که این ویروس با سایر بیماری‌ها متفاوت است پس برای حفظ سلامت خود، خانواده و دیگر افراد جامعه در خانه بمانند و اگر ضرورتی وجود داشت که ناچار شدند در فضای بیرون حضور یابند نکات ایمنی را رعایت کنند و در اماکن شلوغ حاضر نشوند.
عید نوروز رسم و رسومات خاص خود را دارد، اما باید آگاهی داشته باشیم که شرایط نوروز ۹۹ متفاوت است و از ارتباط چهره به چهره با اقوام و خویشان بپرهیزیم و از طریق تلفن حال یکدیگر را جویا شویم، البته اکثریت مردم این موارد را رعایت می‌کنند، اما برخی افراد غافل هستند و هنوز کرونا را آن قدر جدی نگرفته اند که این امر باعث ایجاد دردسر و مشکل برای خودشان و تیم پزشکان و پرستاران کشور خواهد شد، بنابراین بهتر است به فکر اشخاصی باشیم که زندگی شخصی خود را رها کرده اند و به درمان بیماران کرونایی مشغول هستند.
اکنون ما در شرایط جنگی هستیم و آژیر به صدا درآمده است، پس باید برای حفظ جان خود خانه را به عنوان پناهگاهی امن در نظر بگیریم تا از ابتلا به این ویروس در امان باشیم و مسئولان بتوانند کار خود را در مهار کرونا با موفقیت انجام دهند.
عباسی: ۷ میلیون تومان از مجلس حقوق می‌گیرم/ شهادت سردار سلیمانی تلخ‌ترین اتفاق سخت سال ۹۸/ به سریال پایتخت علاقه‌مندم/ در شرایط جنگی هستیم و آژیر به صدا درآمده است
باشگاه خبرنگاران جوان: به نظر شما سال ۹۸ چطور سالی بود؟
عباسی: سال سختی بود، با سیل آغاز شد و در برخی شهر‌ها مانند گیلان برف سنگینی بارید و آب و برق مردم قطع بود و مسئولان نمی‌توانستند راه‌ها را باز کنند. سال ۹۸ با زلزله، تحریم و کرونا همراه بود و مجموعا سال خوبی نبود، امیدوارم که سال ۹۹ پر از خیر و برکت برای مردم عزیز کشورمان باشد.
باشگاه خبرنگاران جوان: بهترین فیلمی که در سال ۹۸ دیدید چه بوده است؟
عباسی: بنده زیاد وقت دیدن فیلم را ندارم، اما علاقه بسیاری به «سریال پایتخت» دارم.
باشگاه خبرنگاران جوان: بهترین و بدترین خاطره برای شما در سال ۹۸ چه بوده است؟
عباسی: بهترین خاطره برای بنده دیدار با رهبر معظم انقلاب و بودن در کنار مردم بوده است؛ تلخ‌ترین خاطره ام شهادت سردار سلیمانی و روز‌هایی بود که نزدیکترین دوستان و مردممان را به خاطر ویروس کرونا از دست دادیم. همچنین دوری از مردم حوزه انتخابیه به دلیل شیوع این بیماری منحوس از خاطرات تلخم در سال گذشته بود.
باشگاه خبرنگاران جوان: آخرین کتابی که مطالعه کرده اید چه بوده و چه کتابی را به سایرین پیشنهاد می‌کنید؟
عباسی: آخرین کتابی که مطالعه کرده ام «فرآیندسیاست گذاری عمومی در ایران» و روایتی از «شهید سردار سلیمانی» بود که مربوط به زمانی می‌شود که ایشان در مناطق مختلف حضور داشته اند.
باشگاه خبرنگاران: آرزویتان برای سال ۹۹ چیست؟
عباسی: آرزو دارم که هرچه زودتر شر ویروس منحوس کرونا از کشور کم شده و شرایط عادی برقرار شود.
باشگاه خبرنگاران جوان: بهترین خبری که می‌توانید در سال ۹۹ به مردم دهید چیست؟
عباسی: بهترین خبری که دوست دارم به مردم بدهم پیدا شدن داروی درمان کروناست.
باشگاه خبرنگاران جوان: چقدر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید؟
عباسی: من سعی می‌کنم که زمان‌هایی که در تهران حضور دارم از مترو استفاده کنم.
باشگاه خبرنگاران جوان: باشنیدن جملات زیر یاد چه چیزی می‌افتید؟
باشگاه خبرنگاران جوان: خیلی موفق است و اطلاع رسانی قوی دارد، از میان پیامک‌هایی که برایم ارسال می‌شود پیام‌های باشگاه خبرنگاران جوان را حتما پیگیری می‌کنم.
ایران: سربلند، مقاوم و پیروز
کرونا: شکستش خواهیم داد
شهید سردار سلیمانی: اسوه و الگوی همه مردم به ویژه مسئولان
بنفش: یکی از رنگ‌هایی که مردم این روز‌ها به آن آلرژی دارند.
باشگاه خبرنگاران جوان: از وقتی که در اختیار ما قرار دادید تشکر می‌کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
آیا بیمار کرونا پس از بهبودی دوباره مبتلا می شوداثرات فعالیت جسمانی بر اوتیسم چیست؟مهمترین روش‌های ضدعفونی و ویروس زدایی کدامند؟هشدار به دیابتی‌ها؛ توصیه‌های ضدکرونایی را بیش از پیش جدی بگیریدتوصیه‌های یک فوق تخصص روماتولوژی برای جلوگیری از ابتلا به کروناطرز تهیه‌ی دوقوس ماهی؛ غذای بوشهرینقاشی دیواری با موضوع کرونا۱۰ دلیل برای اینکه تدریجاً وعده "ناهار" را رژیم غذایی روزانه خود حذف کنید!شیوع کووید ۱۹ در گربه تایید نشده است۸ علامتی که نشان می‌دهد نیاز به عینک داریدکودکان هم کرونا می گیرند/ماجرای سشوار گرفتن به دهان و بینی۷۰ درصد مردم هنوز به موضوع کرونا حساس هستند/اصول بهداشت فردی را همچنان رعایت کنیدبیماری‌زایی کووید۱۹ شدیدتر از آنفلوآنزاست/ همچنان در خانه بمانیدکرونا چه بلایی بر سر ریه‌ها می‌آورد؟امید به پلاسما درمانی گسترده کرونا تا پایان فروردینافزایش سرعت گوشی‌های اندروید با راهکارهایی ساده!چند نکته درباره ضدعفونی کردن سطوح با آب ژاولhrsACE2؛ کشف دارویی احتمالی کرونا توسط دانشمندان کانادااین داروها وزن شما را زیاد می‌کنندکروناویروس به مدت ۷ روز بر روی ماسک باقی می‌ماندچه سطحی از افسردگی، اضطراب و استرس را تجربه می کنیم؟آشنایی با فواید سبزیجات و میوه‌های رنگی در مقابله با ویروس کروناپنج راهکار برای کنترل اضطراب در روز‌های قرنطینه«تیک تاک» از «واتس آپ» سبقت گرفتریواس بخورید تا راحت تر غذا را هضم کنیدادعای جدید درباره منشأ کرونا؛ پای یک زن در میان است!هنوز از پیک کرونا عبور نکرده ایم/نقطه سفید در کشور نداریمویروس کرونا با شروع فصل تابستان مهار می‌شود؟کرونا چه بلایی بر سر ریه‌ها می‌آورد؟بیماری ریوی و آسم ریسک ابتلا به کووید ۱۹ شدید را افزایش می دهدچطور بفهمیم چربی خون داریم؟سرفه های پی در پی افراد بهبودیافته از کرونا نشانه چیست؟رانندگان هنگام حضور در پمپ بنزین‌ها چه نکات خطرناکی را جدی بگیرند؟از خواص سبزی تره چه می‌دانید؟چگونه در محیط کار از کرونا در امان بمانیم؟
خرید خانه در غرب تهران چقدر هزینه دارد؟حبس ۴۰ نفر پس از آتش گرفتن ۳ خودرو در مجتمع مسکونی شهرری + تصاویرخبرنگاران:یوزها درخطر مرگ بودند/محیط‌زیست:مدارک‌تان را منتشر کنیدآغاز تغسیل با آب متوفیان مبتلا به بیماری کرونا در تهرانقیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۸ فروردین ۹۹جنجالِ بیهوش‌کردن سه یوزپلنگ در پردیسانتوضیحات شهردار تهران درباره علت افزایش ترافیکمرگ ۱۰ نفر از کارمندان شهرداری تهران بر اثر ابتلا به کروناامکان تست فوری برای شهروندان فراهم شودحناچی: تاکنون مورد مبتلا به کرونا در گرمخانه های پایتخت نداشتیمقیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۷ فروردین ۹۹معاینه فنی خودرو‌ها تا ۱۵ اردیبهشت ماه اعتبار دارد/ کاهش ۸۰ درصدی مراجعات شهروندان با شیوع کروناواکنش بهشت زهرا(س) به شایعات درباره نحوه تدفین متوفیان مبتلا به کرونارصد دائمی ایستگاه های مترو/ ازدحامی نداشتیمقیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۶ فروردین ۹۹توضیح معاون دادستان تهران درباره علت رها شدن معتادان متجاهراجرای طرح ترافیک تا ۲۰ فروردین لغو شدزالی: هنوز تا شرایط پایداری کرونا در تهران فاصله داریمواژگونی پراید در اتوبان سعیدی به سمت اسلامشهر ۳ کشته برجا گذاشتهمه شهر تهران آلوده به ویروس استپرونده قاتلان موبایل‌فروش اسلامشهری خارج از نوبت بررسی می‌شود/ صحنه قتل بازسازی شدقیمت آپارتمان در تهران؛ ۷ فروردین ۹۹قیمت آپارتمان در تهران؛ ۵ فروردین ۹۹شرایط انتقال بیماران کرونایی به نقاهتگاه‌ها در تهران/ قطع زنجیره کرونا با «خانه نشینی»مراکز تجاری در سراسر تهران تعطیل شدپیرمرد ۱۰۱ ساله در ورامین کرونا را شکست دادقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۶ اسفند ۹۸حناچی: مردم تهران از ماندن در خانه استقبال کرده‌اند / کاهش ۷۰ درصدی مسافران متروقیمت جدید آپارتمان سه خوابه در تهران چند؟۱۴ نفر از پرسنل‌مان به کرونا مبتلا شده‌اند/ فعالیت مترو منوط به باز بودن ادارات در تهرانمحسنی بندپی: تهران تعطیل و قرنطینه نمی‌شودثبت نام مرحله دوم مسکن ملی در استان تهران آغاز شدقرنطینه تهران تکذیب شدپیشنهاد قرنطینه تهران روی میز شورای شهر تهرانافزایش مراجعه کارتن‌خواب‌ها به گرمخانه‌ها باشیوع کرونا
ورود نوبرانه‌ها به بازار همدانقیمت مرغ در اصفهان واقعی نیست/تولید مازاد محصولرفتار کرونای بی رحم ممکن است تغییر کند/ نگران موج دوم و شدیدتر کرونا هستیمچه کسانی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟مردم از مصرف قارج خودرو پرهیز کنندکاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی فعالیت قالیشویی‌ها در اسفندماه ۹۸مرد ۳۵ ساله در آتش سوخت+عکسکمک ۷۵ میلیون تومانی نوشهری ها برای تامین تجهیزات پزشکی و درمانیتفکیک پسماندهای عفونی ممنوع استعلت مرگ گوزن‌های زرد ایرانی در یزد اعلام شدامکان ثبت درخواست الکترونیکی بیمه بیکاری برای رانندگان بخش خصوصیتولد نخستین نوزاد زنجانی از مادر مبتلا به کروناتوزیع ۲۸۲۰ بسته‌بندی بهداشتی توسط مراکز افق بقاع متبرکه/حضور ۱۵۰ نیروی هلال احمر در ایستگاه پایش اردستانثبت درخواست بازنشستگی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به صورت غیرحضوریمحیط کار و زندگی کارگران کوره‌پزخانه‌های اصفهان ضدعفونی نشده/ ۱۵ نفر زیر یک سقف ۵۰ متری!خرید خانه در غرب تهران چقدر هزینه دارد؟یک لینکس دیگر در البرز به دلیل نامعلومی تلف شدصحت و سقم خطای پزشکی در مرگ کودک ۴ ساله ساوجی در دست بررسی استهزینه درمان بیماران کرونایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شودکرونا، تعرفه پیک‌موتوری‌ها را افزایش نداده استمشکلی در تامین گوشت قرمز استان قزوین وجود نداردتشدید سختگیری‌ها در گیلان برای ترددهای بین شهری؛ شرایط استان عادی نشده استزیستن در همسایگی ویروس هاچرا قم منشأ شیوع کرونا نبود؟مسیرهای منتهی به مسجد جمکران مسدود می‌شودپذیرش ۱۰۳ بیمار مشکوک به کرونا در قم/ بالا رفتن مراجعات به مطب ها نگران کننده استتوزیع 2 هزار بسته بهداشتی در مناطق کمتر برخوردار قمبرخورد جدی با اجتماعات غیرضروری در شهر قمحبس ۴۰ نفر پس از آتش گرفتن ۳ خودرو در مجتمع مسکونی شهرری + تصاویرفعالیت مترو و اتوبوسرانی مشهد چه زمانی از سر گرفته می‌شود؟غلامی: هرگونه تردد بین شهری تا ۲۳ فروردین مشمول جریمه و توقیف خودرو می‌شودبرگزاری پویش 60 ثانیه دلتنگی با امام زمان(عج) در آستانه نیمه شعبانشادیِ جمعی‌ِ پرستاران بیمارستان رازی رشتتعداد مبتلایان به کرونا در لرستان به ۸۸۹ نفر رسید/ فوت ۷۷ نفرورودی مردم به بیمارستان‌ها در اصفهان کاهش پیدا کرده است

روزنامه رویداد امروز  سه شنبه ۱۹ فروردین  ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ویژه استان ها
ورود نوبرانه‌ها به بازار همدانقیمت مرغ در اصفهان واقعی نیست/تولید مازاد محصولرفتار کرونای بی رحم ممکن است تغییر کند/ نگران موج دوم و شدیدتر کرونا هستیمچه کسانی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟مردم از مصرف قارج خودرو پرهیز کنندکاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی فعالیت قالیشویی‌ها در اسفندماه ۹۸مرد ۳۵ ساله در آتش سوخت+عکسکمک ۷۵ میلیون تومانی نوشهری ها برای تامین تجهیزات پزشکی و درمانیتفکیک پسماندهای عفونی ممنوع استعلت مرگ گوزن‌های زرد ایرانی در یزد اعلام شدامکان ثبت درخواست الکترونیکی بیمه بیکاری برای رانندگان بخش خصوصیتولد نخستین نوزاد زنجانی از مادر مبتلا به کروناتوزیع ۲۸۲۰ بسته‌بندی بهداشتی توسط مراکز افق بقاع متبرکه/حضور ۱۵۰ نیروی هلال احمر در ایستگاه پایش اردستانثبت درخواست بازنشستگی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به صورت غیرحضوریمحیط کار و زندگی کارگران کوره‌پزخانه‌های اصفهان ضدعفونی نشده/ ۱۵ نفر زیر یک سقف ۵۰ متری!خرید خانه در غرب تهران چقدر هزینه دارد؟یک لینکس دیگر در البرز به دلیل نامعلومی تلف شدصحت و سقم خطای پزشکی در مرگ کودک ۴ ساله ساوجی در دست بررسی استهزینه درمان بیماران کرونایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شودکرونا، تعرفه پیک‌موتوری‌ها را افزایش نداده استمشکلی در تامین گوشت قرمز استان قزوین وجود نداردتشدید سختگیری‌ها در گیلان برای ترددهای بین شهری؛ شرایط استان عادی نشده استزیستن در همسایگی ویروس هاچرا قم منشأ شیوع کرونا نبود؟مسیرهای منتهی به مسجد جمکران مسدود می‌شود