• زمان انتشار: 28 بهمن 1398, 14:26
  • / کد خبر: 25221

گروه خونی شما گویای چیست؟

گروه خونی شما گویای چیست؟ جالب است بدانید که افرادی با گروه های خونی یکسان ویژگی های رفتاری مشابهی دارند و می توان از روی گروه خونی شخصیت افراد را تا حدودی از پیش حدس زد.

انواع گروه خونی و آنچه هرکدام باید بدانند

گرو خونی اِی ،بی،اِی بی و اُ چهار نوع گروه خونی در نژاد انسان هستند، تحقیقات زیادی در مورد انواع گروه خونی و شخصیت در ژاپن انجام شده است که اکثریت مردم دارای گروه خونی A هستند، دومین گروه خونی رایج گروه خونی B می باشد ، افراد دارای گروه خونیAB مثبت اهدا کنندگان جهانی پلاسمای خون هستند، در زیر چهار نوع خون و صفات شخصیتی مرتبط با آن ها وجود دارد، شما از اینکه دقیقا آنها چه هستند متعجب خواهید شد. در این بخش از سلامت نمناک به بحث جالب ویژگی های گروه خونی مختلف پرداخته ایم اما پیش از آن به بحث پزشکی گروه های خونی اشاره خواهیم داشت.

چه چیزی باعث ایجاد انواع گروه خونی میشود؟

خون شامل سلول و مایع زرد رنگی به نام پلاسما است، گروه خونی بسته به متشکلات خون متفاوت هستند، دو سیستم اصلی گروه خونی عبارتند از:آنتی ژن ABO و رزوس که چنانچه در بخش سلامت نمناک گفته ایم این نوع آنتی ژن برای طبقه بندی انواع خون استفاده می شوند، باکتری ها و ویروس ها آنتی ژن را حمل می کنند، در طی یک عفونت آنتی ژن آن را چیزی بیگانه حساب می کند، بیشتر آنتی ژن ها گلبول های قرمز و مولکول های پروتئینی هستند که در سطح گلبول های قرمز یافت می شود، گلبول های سفید خون آنتی بیوتیک را به عنوان دفاع ایمنی تولید می کند و باکتری ها مورد هدف قرار داده و به آن حمله می کنند.
انواع گروه خونی

آیا شخصیت و گروه خونی باهم مرتبطند؟

گروه خونی ABO و شایع ترین انواع گروه خونی:

سیستم گروه ABO برای تعیین انواع مختلف آنتی ژن در گلبول قرمز و آنتی بادی در پلاسما می شود، این سیستم وضعیت آنتی ژن RHd را تعیین می کند که کدام نوع خون یا انواع تیامین برای انتقال گلبول قرمز مناسب است. 
چهار نوع گروه ABO وجود دارد:
گروه A:سطح گلبول های قرمز خون حاوی آنتی ژن A و پلاسمای آنتی بادی B است، که به آنتی ژن های غریبه B که شامل سلول های قرمز خون هستند، حمله می کنند. 
گروه B:سطحی از گلبول های قرمز خون که شامل آنتی ژن B و پلاسمای آنتی بادی Aهستند و می تواند به آنتی ژن خارجی A حمله کند. 
گروه AB:گلبول های قرمزی که دارای آنتی ژن A و B است، ولی پلاسمای آن حاوی آنتی بادی A و B نیست، افراد دارای این گروه خونی می توانند از گروه ABO خون دریافت کنند. 
گروه O:شامل پلاسمای آنتی بادی A و B است ، اما حاوی آنتی ژن Aو B نیستند، نداشتن آنتی ژن A و B بدان معنی است که می توانند به افراد گروه ABO خون اهدا کنند. 
اهدا کننده و گیرنده جهانی:
گروه خونی O منفی هیچ آنتی ژن A و B و RHD را ندارند، این گلبول های قرمز خون را می توان به تمام افراد دارای هرنوع گروه خونی خون انتقال دهند، گروه O منفی به عنوان اهدا کننده جهانی شناخته می شود، از سوی دیگر، گروه خون AB دارای هیچ آنتی ژن Rhd ،B و A نیست ، بنابراین می توانند از تمام افراد خون دریافت کنند ،بنابراین به عنوان دریافت کننده جهانی شناخته می شوند.
اهدای خون

هر گروه خونی چه شخصیتی دارد؟ 

شخصیت شناسی گروههای خونی

چه زمانی گروه خونی مهم می شود؟
زمانی که خون شخص برای اهدا و یا دریافت آماده می شود ،دانستن نوع گروه خونی بسیار مهم است، زمانی که شخصی با آنتی ژن B از افراذی با آنتی ژن A خون دریافت کند، این انتقال رد خواهد شد، این بدان دلیل است که افراد دارای آنتی ژن B برروی گلبول قرمز خود آنتی بادی A را در پلاسمای خود هستند و یپس گلبول قرمز اهدا کننده آنتی ژن را ازبین برده و این انتقال مرگبار خواهد بود. 
نوع گروه خونی در بارداری
در طول بارداری یک مادر ممکن است Rhd متفاوت برای جنین داشته باشد و جنین از پدر ارث برده باشد، اگر مادر Rhd منفی داشته باشد و جنین Rhd مثبت باشد خطرساز می شود، تعداد کمی از گلبول های قرمز خون جنین می توانند از جریان خون مادر وارد شوند، آنتی بادی Rhd در پلاسمای مادر تولید شده و پایان این فرآیند حساسیت زا می شود، اگر این آنتی بادی ژن خارجی را تشخیص دهد ، ممکن است باعث ایجاد مشکل و بعد از آن شروع به حمله به گلبول های قرمز جنین شده و منجر به زردی و آسیب مغزی می شود.
تزریق ایمونو گلوبین ضد D به مادر کمک می کند تا از تولید آنتی بادی در بدن جلوگیری کند و حساسیت را روی جنین کاهش دهد، این تزریق معمولا در هفته 28 و گاهی در هفته 34 بارداری انجام می شود، تاثیر مبارزه با این دارو 12 هفته طول می کشد.
اگر زنی با Rhd منفی مجدد باردار شود و جنین بعدی نوع مثبت آن را داشته باشد،، ریسک بالایی وجود دارد که آنتی بادی مادر به گلبول قرمز خون جنین حمله کند، ازمایش خون می تواند خطرات احتمالی سلامت جنین را بررسی و تشخیص دهد که ایا نوع خون جنین با مادر سازگار است یا خیر.دانستن نوع گروه خونی هنگام لزوم اتصال خون به مادر هنگام زایمان نیز مهم است.
تست خون می تواند نوع گروه خونی را تعیین کند، یک تکنسین آزمایشگاه خون شخص را با انواع مختلف سرم مخلوط می کند که حاوی عامل انعقادی است و شاهد واکنش آن می شود، آنتی بادی در سرم واکنش متفاوتی را در هرنوع گروه خونی ایجاد می کند.

نادرترین گروه خونی چیست؟

بیش از 600 آنتی ژن شناخته شده دیگر وجود دارد، وجود یا عدم حضور آن ها انواع خون نادر را ایجاد می کند، اگر آنتی ژن ندارید که 99 درصد از افراد مثبت باشند، نوع خون شما نادر محسوب می شود، اگر به نوعی فاقد آنتی ژن است که 99 درصد برای آن مثبت است، نوع خون شما هم بسیار نادر است.
گروه خونی نادر

شخصیت های مختلف افراد با توجه به گروه خونی 

ویژگی های شخصیتی دارندگان انواع گروه خونی 

شخصیت گروه خونی A

افراد دارای گروه خونی A باهوش، پرشور، حساس ، مشارکتی و اجتماعی ،وفادار، صبور و عاشق صلح هستند، آن ها در بعضی موارد بسیار حساس می شوند، به عنوان مثال آن ها به اخلاق و استاندارد های جهانی اهمیت می دهند و نمی توانند قوانین مربوط به آن را قانون شکنی کنند، افراد دارای این گروه خونی تصمیم گیرندگان دقیق هستند و زمان را قبل از تصمیم گرفتن در نظر می گیرند، علاوه براین آن ها کارهای چند منظوره را نمی توانند انجام دهند، زیرا ترجیح می دهند یک مسئولیت را بپذیرند، شخصیت افراد این گروه خونی سازمان گرا هستند و اقدامات بی وقفه را دوست ندارند، آن ها ترجیح می دهند همه چیز را در جای خود و منظم قرار دهند .
در مورد کاری که برنامه ریزی می کنند آن را با جدیت و هماهنگی انجام می دهند، این افراد یک دنده هستند و به آسانی استرس آن ها را فرا می گیرد، آن ها مبارزه را دوست ندارند و ترجیح می دهند که باهم هماهنگ باشند و در کنار هم در جامعه کار کنند، آن ها به خودشان متکی هستند و تا زمانی که نخواهند ایده و نظرات شان را به اشتراک نمی گذارند، برخی از شایع ترین ویژگی های گروه خونی A عبارتند از:
مهربانی، خجالتی بودن ،یک دنده ،مودب، هوشیار ،دقیق، حساس، مسئولیت پذیر،مضطرب، جذاب، قابل اطمینان، کمال گرا ،جدی، محتاط ، ماهر ، متین و موقر، متکبر ،سازمان گرا، وسواسی بودن، بدبین و استرسی.
افراد مشهور دارای این گروه خونی ،جورج بوش، آدولف هیتلر، جت لی، بریتنی اسپیرز و ریچارد نیکسون هستند.

شخصیت گروه خونی B

افراد دارای گروه خونی B به خلاقیت مشهور هستند، آن ها بسیار سریع تصمیم می گیرند، ولی در انجام سفارشات و مسئولیت ها خوب نیستند، زمانی که بر چیزی تمرکز دارند هدفشان قابل دسترس است و برای رسیدن به آن اشتیاق و انگیزه دارند، افراد دارای این گروه خونی می توانند متفکر و مضطرب باشند، آن ها در فهمیدن دیدگاه دیگران خوب هستند و به چالش کشیدن و یا مقابله با دیگران را دوست ندارند ، آن ها دوست دارند تنها باشند و خودشان را از دیگران جدا می دانند، برخی از شایع ترین ویژگی های آنان:کنجکاوی، ریلکس بودن ، قوی، ماجراجو ،خلاق، صبور، فعال ،برون گرا، شاداب، بی اعتماد ،بی رحم، خودخواه، ناسازگار،غیر مسئول و غیر قابل پیش بینی بودن است، به طور کلی یک تعادل بین گروه خونی o B وجود دارد، چراکه هردوی آن ها متفکر و بلند پرواز هستند.
افراد مشهور دارای گروه خونی B وینس یانگ، لئوناردو دی کاپریو و جک نیکلسون هستند، افراد با این گروه خونی با هم خون خود به سرعت ارتباط برقرار کرده و همچنین با افراد گروه خونی AB نیز ارتباط برقرار می کنند.

شخصیت گروه خونی AB

افراد دارای این گروه خونی، ترکیبی از شخصیت های A و B را دارند، مردم آن ها را پیچیده و دوگانه می بیند، به عنوان مثال آن ها می توانند مانند گروه خونی B . برون گرا و مانند گروه خونی A خجالتی باشند، آن ها دارای نادرترین گروه خونی در دنیا هستند، افراد با این گروه خونی محبوب و دوست داشتنی هستند و به راحتی با مردم اطرافشان دوست می شوند و بودن با این افراد دریک شرکت خسته کننده نیست، افراد دارای این گروه خونی مضطرب هستند و در برخورد با دیگران محتاط می باشند ،افراد با این گروه خونی مهارت های منطقی و تحلیلی دارند و به عنوان انسان گرا دیده می شوند.
برخی از ویژگی های خوب شخصیتی آنها عبارتند از :مراقب بودن ،جذاب، کنترل شده، مستقل، اجتماعی، خلاق، باحال، رویا محور،جذاب، معقول، صادق ،پیچیده، خودمحور ، غیرمسئول، آسیب پذیر، دیپلماتیک، حل نشدنی ، فراموش نشدنی ،بی مبالات ،انتقادی و دوطرفه بودن.
افراد مشهور دارای این گروه خونی مریلین مونرو،جکی چان و جان اف کندی هستند.
گروه خونی جکیچان

شخصیت های برجسته چه گروه خونی دارند؟

شخصیت گروه خونی O

افراد دارای این گروه خونی برون گرا،فعال و زرنگ و جسور هستند، آن ها معمولا استانداردهای بالایی را برای خود تعیین و برای رسیدن به آن تلاش می کنند، قبل ازاین هم در نمناک گفتیم که افراد این گروه خونی توانایی عالی در رهبری دارند و به چیزهای کوچک و جزئی عکس العمل نشان نمی دهند و باعث می شود به عنوان خودخواه ترین افراد نسبت به گروه خونی A باشند، افراد دارای گروه خونی O بخشنده و مهربان، انعطاف پذیر و بهبود پذیر هستند، آن ها در موقعیت های مختلف و دشوار به خوبی عمل می کنند.
برخی از صفات شخصیتی آن ها توانایی در رهبری، خود رای بودن ،خوش بین ،آرام ،بی خیال و خونسرد، وفادار، کنجکاو ،صبور ، حامی صلح ، انعطاف پذیر و مستقل بودن است.
همچنین آن ها حسود ،بی ادب، سنگدل، خود محور، غیر قابل پیش بینی و متکبر نیز هستند، این افراد پایدار و قوی هستند و به همین علت ژاپنی ها آن ها را سلحشور می نامند، آن ها مردمی صادق هستند و از افراذی که دروغ می گویند یا حقیقت را پنهان می کنند،نفرت دارند.
 

منبع: نمناک
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
آیا پیک کرونا را رد کرده‌ایم؟قیمت تست «کرونا» در آزمایشگاه‌های خصوصیفصل بهار چه غذاهایی بخوریمبرای پیشگیری از ابتلای کودکان اوتیسم به کرونا چه کنیم؟نکات ضروری برای خرید بهداشتی "نان" در روزهای کرونایی/ در نانوایی و خانه چه کار کنیم؟ویروس کرونا؛ برای رفع خارش پوست دست از چه کرمی استفاده کنیم؟ضدعفونی و شست و شوی میوه ها و سبزیجات را بیش از پیش جدی بگیریدسپسیس؛ دلیل عمده مرگ ناشی از کروناویروسنحوه صحیح مراقبت از بیمار مبتلا به کرونا در منزلدفع غیربهداشتی "ماسک" و "دستکش" و خطر انتشار بیشترِ کرونامعرفی ۱۰ اپلیکیشن برتر جهان با بیشترین میزان دانلودپیش‌بینی "پیک" کروناویروس با نظارت بر تغییرات ژنومی امکان‌پذیر استموج دوم کرونا از چه زمانی شروع خواهد شد؟اصول استفاده از مواد ضدعفونی کننده چیست؟کدام غذا‌ها مانع خشکی پوست می‌شوند؟عارضه «چشم صورتی» علامت بیماری کرونا استویروس کرونا؛ آداب صحیح سرفه کردن چگونه است؟بیماری برونشیت چیست و چگونه درمان می شود؟مراقب باشید کرونا شما را "وسواسی" نکند!ویروس کرونا؛ در چه شرایطی باید به بیمارستان مراجعه کنیم؟از اختلال تا استعدادپایان بحران کرونا قابل پیش بینی نیست/حمایت از اقشار آسیب پذیرفریب افکارعمومی با تبلیغات روغن غیرتراریختهسه استراتژی برای شکست کرونا در ایران + هزینه‌هاکدام میوه‌ها و ویتامین‌ها قاتل کرونا هستند؟افراد مشکوک به کرونا حتما بخوانندعلت ریزش موی شدید چیست؟والدین برای کاهش اضطراب کودکان در دوران شیوع ویروس کرونا چه کنند؟چگونه زیرنویس را به فیلم بچسبانیم؟آیا حمام با آب گرم باعث از بین رفتن ویروس کرونا می‌شود؟سندروم دست بیقرار چیست؟اشتباه‌های خطرناک درباره کرونا؛ گردگیری ممنوع!واکنش وزارت بهداشت به ساخت داروی کروناچگونه لپ تاپ خود را ضد عفونی کنیم؟درمان های خانگی برای رفع زانو درد
توضیحات شهردار تهران درباره علت افزایش ترافیکمرگ ۱۰ نفر از کارمندان شهرداری تهران بر اثر ابتلا به کروناامکان تست فوری برای شهروندان فراهم شودحناچی: تاکنون مورد مبتلا به کرونا در گرمخانه های پایتخت نداشتیمقیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۷ فروردین ۹۹معاینه فنی خودرو‌ها تا ۱۵ اردیبهشت ماه اعتبار دارد/ کاهش ۸۰ درصدی مراجعات شهروندان با شیوع کروناواکنش بهشت زهرا(س) به شایعات درباره نحوه تدفین متوفیان مبتلا به کرونارصد دائمی ایستگاه های مترو/ ازدحامی نداشتیمقیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۶ فروردین ۹۹توضیح معاون دادستان تهران درباره علت رها شدن معتادان متجاهراجرای طرح ترافیک تا ۲۰ فروردین لغو شدزالی: هنوز تا شرایط پایداری کرونا در تهران فاصله داریمواژگونی پراید در اتوبان سعیدی به سمت اسلامشهر ۳ کشته برجا گذاشتهمه شهر تهران آلوده به ویروس استپرونده قاتلان موبایل‌فروش اسلامشهری خارج از نوبت بررسی می‌شود/ صحنه قتل بازسازی شدقیمت آپارتمان در تهران؛ ۷ فروردین ۹۹قیمت آپارتمان در تهران؛ ۵ فروردین ۹۹شرایط انتقال بیماران کرونایی به نقاهتگاه‌ها در تهران/ قطع زنجیره کرونا با «خانه نشینی»مراکز تجاری در سراسر تهران تعطیل شدپیرمرد ۱۰۱ ساله در ورامین کرونا را شکست دادقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۶ اسفند ۹۸حناچی: مردم تهران از ماندن در خانه استقبال کرده‌اند / کاهش ۷۰ درصدی مسافران متروقیمت جدید آپارتمان سه خوابه در تهران چند؟۱۴ نفر از پرسنل‌مان به کرونا مبتلا شده‌اند/ فعالیت مترو منوط به باز بودن ادارات در تهرانمحسنی بندپی: تهران تعطیل و قرنطینه نمی‌شودثبت نام مرحله دوم مسکن ملی در استان تهران آغاز شدقرنطینه تهران تکذیب شدپیشنهاد قرنطینه تهران روی میز شورای شهر تهرانافزایش مراجعه کارتن‌خواب‌ها به گرمخانه‌ها باشیوع کرونااختصاص غرفه‌های رایگان به تولیدکنندگان مواد ضدعفونی و شوینده در ایستگاه‌های متروقیمت جدید آپارتمان در حوالی منطقه مرزدارانقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۲ اسفند ۹۸کرونا؛ جاده بهشت زهرا ترافیک سنگین دارد!متوفیان بیماری کرونا شرعی دفن می‌شوندرونمایی از سیستم مه‌پاش جدید آتش‌نشانی برای ضدعفونی کردن معابر
معابر و خیابان‌ها نیازی به گندزدایی و ضدعفونی ندارنددادستان: دستگیری 29 نفر از زندانیان متواری زندان سقز/ 20 نفر خود را تسلیم زندان کرده‌اندتوضیحات شهردار تهران درباره علت افزایش ترافیکقتل برادر به خاطر اختلاف مالیبازگشایی درب‌های حرم رضوی تابع تصمیمات ستادملی مقابله با کرونا استهیچ زندانی در یزد به کرونا مبتلا نشده استماجرای اعتصاب ۲۰۰ زندانی زن در زندان ارومیه چیست؟درگیری میان ۲ دوست در اراک موجب قتل شد/ شناسایی و دستگیری قاتلمرگ ۱۰ نفر از کارمندان شهرداری تهران بر اثر ابتلا به کروناقیمت مرغ و گوشت در بازارهای کوثر امروز ۱۷ فروردین‌ماه +جدولامکان تست فوری برای شهروندان فراهم شودحناچی: تاکنون مورد مبتلا به کرونا در گرمخانه های پایتخت نداشتیمعدد قربانیان الکل در فارس به ۸۹ رسیداحیای دوباره تالاب الله‌آباد قزوین؛ پرندگان مهاجر بازگشتندطرح زوج و فرد در کاشان تا ۲۰ فروردین تمدید شد/توقف ملاقات و مرخصی در مراکز نگهداری سالمندان اردستانیفوت ۱۱ نفر از مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقیپوشاک برای نوروز امسال بازار نداشتآمار مسمومیت ناشی از مصرف الکل در کردستانانجام هر گونه تجمعی تا عادی شدن وضعیت استان کردستان ممنوع استپسماند، عامل انتقال ویروس کروناست/ خانه نشینی مردم، تولید زباله را ۱۰ درصد افزایش دادتداوم روند افزایشی کرونا در فارس تا اردیبهشت/وضعیت سفید کرونایی در چهار شهرستانقیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۷ فروردین ۹۹معاینه فنی خودرو‌ها تا ۱۵ اردیبهشت ماه اعتبار دارد/ کاهش ۸۰ درصدی مراجعات شهروندان با شیوع کروناشهرداری سمنان پیشگام در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادتتوزیع ۲۰ هزار بسته عیدانه با اولویت مدافعان سلامت در نیمه شعبانکاهش حدود 80 درصدی جان باختگان تصادفات در قمبرگزاری 8 برنامه فرهنگی در ایام کروناییبیش از ۸ هزار بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی قم انجام شدجشن‌های نیمه شعبان در قم برگزار نمی‌شودپروژه شهید کاظمی همچنان درگیر مشکلات حقوقیروایتی از روایت فتحی دیگر از بانوان طلبه جهادی در قمگرمخانه‌های کرج تعطیل نیستدرگیری در اورژانس بیمارستان آستارا / فرد حامل سلاح سرد دستگیر شدبیمار ۱۰۶ ساله قمی کرونا را شکست دادماجرای تیراندازی به دفتر امام جمعه ماهشهر چه بود؟

روزنامه رویداد امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ویژه استان ها
معابر و خیابان‌ها نیازی به گندزدایی و ضدعفونی ندارنددادستان: دستگیری 29 نفر از زندانیان متواری زندان سقز/ 20 نفر خود را تسلیم زندان کرده‌اندتوضیحات شهردار تهران درباره علت افزایش ترافیکقتل برادر به خاطر اختلاف مالیبازگشایی درب‌های حرم رضوی تابع تصمیمات ستادملی مقابله با کرونا استهیچ زندانی در یزد به کرونا مبتلا نشده استماجرای اعتصاب ۲۰۰ زندانی زن در زندان ارومیه چیست؟درگیری میان ۲ دوست در اراک موجب قتل شد/ شناسایی و دستگیری قاتلمرگ ۱۰ نفر از کارمندان شهرداری تهران بر اثر ابتلا به کروناقیمت مرغ و گوشت در بازارهای کوثر امروز ۱۷ فروردین‌ماه +جدولامکان تست فوری برای شهروندان فراهم شودحناچی: تاکنون مورد مبتلا به کرونا در گرمخانه های پایتخت نداشتیمعدد قربانیان الکل در فارس به ۸۹ رسیداحیای دوباره تالاب الله‌آباد قزوین؛ پرندگان مهاجر بازگشتندطرح زوج و فرد در کاشان تا ۲۰ فروردین تمدید شد/توقف ملاقات و مرخصی در مراکز نگهداری سالمندان اردستانیفوت ۱۱ نفر از مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقیپوشاک برای نوروز امسال بازار نداشتآمار مسمومیت ناشی از مصرف الکل در کردستانانجام هر گونه تجمعی تا عادی شدن وضعیت استان کردستان ممنوع استپسماند، عامل انتقال ویروس کروناست/ خانه نشینی مردم، تولید زباله را ۱۰ درصد افزایش دادتداوم روند افزایشی کرونا در فارس تا اردیبهشت/وضعیت سفید کرونایی در چهار شهرستانقیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۷ فروردین ۹۹معاینه فنی خودرو‌ها تا ۱۵ اردیبهشت ماه اعتبار دارد/ کاهش ۸۰ درصدی مراجعات شهروندان با شیوع کروناشهرداری سمنان پیشگام در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادتتوزیع ۲۰ هزار بسته عیدانه با اولویت مدافعان سلامت در نیمه شعبان