• زمان انتشار: 24 بهمن 1398, 13:12
 • / کد خبر: 24904

گوناگون چطور شمع یخی بسازیم ؟ (آموزش کامل)

گوناگون چطور شمع یخی بسازیم ؟ (آموزش کامل) شمع یخی از زیباترین شمع هاست که ساخت آن کار دشواری نیست و شما می توانید با یک آموزش ساده شمع های بسیار زیبا و شیک بسازید و از آنها در تزیین منزل استفاده کنید.

نحوه درست کردن شمع یخی شیک و زیبا

لذتی که در هنر شمع سازی وجود دارد هر فردی را علاقه مند به انجام آن کار می کند چراکه انرژی مثبتی که در شمع روشن کردن وجود دارد باعث گرمی و صمیمیت خانه می شود شما می توانید با کمترین هزینه اقدام به ساخت شمع های رویایی و رمانتیک بکنید و آن ها را به عنوان هدیه به دوستان و آشنایان خود تقدیم کنید و یا حتی می توانید به عنوان یک اشیای تزیینی در دکوراسیون خود جای دهید تا زیبایی چشم نوازی به دیزاین خانه خود داده باشید و البته می توانید شمع هایی که خودتان می سازید را بفروشید و با آن کسب درآمد کنید.

چنانچه استعدادی در شمع سازی دارید مطمئناً این نکته را می دانید که یخ شکل و بافت خاصی به شمع می بخشد و اگر بخواهید با استفاده از یخ شمع بسازید اثر بسیار زیبایی می توانید خلق کنید.
روش های مختلفی برای ساخت یک شمع یخی وجود دارد که ما در بخش دنیای مد نمناک یک آموزش بسیار ساده انتخاب کرده و در اختیارتان قرار داده ایم این آموزش ابزار خاص و پیچیده ای نیاز ندارد از این رو ساخت این شمع با لوازم دور ریختنی یا مصرف شده انجام شده است که در گوشه کنار خانه تان بلا استفاده باقی مانده است.
در این آموزش یاد میگیرید که یخ های خردشده را چنان با موم داخل قالب بریزید که نتیجه کار یک شمع زیبا با بافت جذاب و شیک شود.

مرحله اول = لوازم مورد نیاز

 • یخ خرد شده
 • مداد شمعی برای رنگ آمیزی (اختیاری)
 • موم پارافین (با ذوب کردن شمع های کهنه نیست امکان پذیر است)
 • یک شمع استوانه ای
 • یک کاسه (برای جمع آوری آب یخ)
 • قالب شمع (هم می توانید خودتان قالب بسازید و هم از قالب های آماده می توانید به کار ببرید)
ابزارهایی که لازم است:

 • قیچی
 • منگنه
 • دو ظرف جهت ذوب کردن موم
شمع یخی 
مرحله دوم = آماده کردن قالب

همانطور که پیش از این اشاره کردیم شما می توانید از هر چیزی به عنوان یک قالب به کار ببرید و چنانچه در تصویر ملاحظه می کنید ما به جای قالب در ساخت این شمع یخی زیبا از یک قوطی کاغذی شیر به کار برده ایم.
در این مرحله شمع استوانه ای را کنار قوطی قرار داده و طول آن را اندازه بگیرید و پس از اندازه گیری آن را علامت زده و به این نکته توجه داشته باشید که ارتفاع قالبی که آماده کرده اید کمی بیشتر از شمع باشد برای این کار ابتدا قسمت بالای قوطی را برش دهید و سپس اندازه آن را تنظیم کنید.
اندازه نهایی که برای شمع در نظر گرفته شده است به اندازه همین شمع است پس چنانچه می خواهید شمع کوچک تری درست کنید می توانید از قالب های آماده استفاده کنید چراکه تنوع بیشتری دارند.
مرحله سوم = تنظیم شمع در داخل قالب

در اکثر شمع سازی ها فیتیله های آماده به کار برده می شود ولی در مورد این شمع کار با فیتیله مقداری مشکل است چراکه در حین ساخت فیتیله کج می شود و بایستی روش های خاصی را برای ثابت نگه داشتن آن امتحان کرد. پس ساده ترین روش این است که یک شمع را بدون دردسر در مرکز قالب قرار دهیم و از فتیله آن استفاده کنیم.
با این کار دیگر در اطراف فیتیله شمع یخی فضای خالی ایجاد نمی شود و فیتیله هم به طور کامل صاف باقی می ماند.
حالا برای اینکه شمع را در مرکز قالب قرار دهید آن را به گونه ای بگذارید که به ته قالب بچسبد تا زمانی که یخ را به دور آن میریزید به هیچ عنوان تکان نخورد بالای شمع را میتوان با دست نگه داشت ولی توجه داشته باشید که انتهای آن باید به کف قالب چسبیده شود.
قبل از هر چیزی انتهای شمع را کمی برش دهید تا اطمینان پیدا کنید که به طور کامل صاف است و سپس از بیرون کف قالب منگنه را گذاشته و با استفاده از آن شمع را به کف کارتن بچسبانید.
چنانچه قالب دیگری برای درست کردن شمع یخی استفاده کردید بایستی برای ثابت نگه داشتن شمع در داخل آن از روش های دیگری استفاده کنید.
 طرز تهیه شمع یخی
مرحله چهارم = ذوب کردن پارافین

مناسبترین و بهترین راه برای اینکه پارافین را ذوب کنید روش بن ماری و یا استفاده از ابزار مخصوص ذوب کردن موم است حتماً به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان موم را به طور مستقیم روی شعله ذوب نکنید. چرا که خطرناک ترین قسمت ساخت شمع همین ذوب کردن موم است بنابراین با احتیاط هر چه تمام این کار را انجام دهید.
چنانچه از روش بن ماری برای آب کردن موم استفاده کنید این روش اجازه نمی دهد تا دمای پارافین بیشتر از دمای آب در حال جوش شود.
در این مرحله یک قابلمه یا ظرف بزرگی را که پر از آب است روی شعله قرار دهید تا به جوش بیاید و بعد ظرف کوچکتری که ارتفاع آن بیش از عمق آب است درون آب جوش بگذارید سپس موم های تکه تکه شده را داخل آن ظرف کوچک ریخته و در حین ذوب شدن مرتب بهم بزنید.
چنانچه تمایل دارید شمع رنگی بسازید در این مرحله بایستی رنگ معمولی یا مداد شمعی را به موم داغ بیافزاید. در نهایت زمانی که مشاهده کردید موم کاملاً ذوب شده است و بافت یک دستی به خود گرفته است ساخت شمع یخی را می توانید شروع کنید.
مرحله پنجم = پر کردن یخ داخل قالب

در این مرحله شروع به خرد کردن یخ ها در اندازه هایی که در تصویر مشخص است بکنید و پس از این که آنها را خرد کردید توجه داشته باشید که تنها یخ هایی که در اندازه های مناسب هستند را داخل قالب بریزید و این نکته را نیز بدانید که به کاربردن یخ های خیلی بزرگ دوام شمع را پایین آورده و همچنین زیبایی آن را کمتر می کند بنابراین تکه هایی با طول یک تا 2 سانتی متری مناسب ترین انتخاب هستند. پس از انتخاب یخ ها با دست خود سر شمع را صاف نگه دارید و شروع به ریختن یخ ها به اطراف آن بکنید.
مرحله ششم = اضافه کردن موم به قالب

پس از اینکه موم را آب کردید رنگ مورد نظرتان را به آن اضافه کرده اید شروع به ریختن آن داخل قالب بکنید سعی کنید آن را از نزدیک شمع و وسط قالب بریزید چرا که با این کار تراکم مرکز شمع هم بیشتر شده و هم میزان یخ آب شده در اطراف آن کم می شود.
حال منتظر باشید تا موم مقداری سفت شود این را متذکر شویم که شمع آماده داخل قالب موجب تسریع سفت شدن موم میشود برای این کار 10 دقیقه زمان نیاز است و این زمان در مورد قالب های بزرگتر متغیر است و زمان بیشتری احتیاج می باشد.
آموزش شمع سازی 
مرحله هفتم = خالی کردن آب داخل قالب

زمانی که ملاحظه کردید موم سرد شده و کمی شکل گرفته اقدام به خالی کردن آب یخ هایی که ذوب شده اند بکنید حتی می توانید قالب تان را وارونه نگه دارید تا تمام آب درون آن خارج شود.
مرحله هشتم = پاره کردن قالب کاغذی

یک مزیتی که قالب کاغذی دارد این است که به راحتی می توان آن را از شمع جدا کرد و تنها کافی است اقدام به بریدن یک گوشه از کاغذ بکنید تا گوشه های دیگر را به همین منوال نیز از شمع جدا کرده باشید.در نهایت به همین راحتی شمع یخی زیبایی که انتظار داشتید آماده است.
شما می توانید با به کارگیری این تکنیک ارزان و ساده شمع های بسیار زیبای دیگری را نیز بسازید تا بتوانید زیبایی خیره کننده ای به دکوراسیون منزل خود بدهید همانطور که مشاهده کردید این شمع با کمترین هزینه ساخته شد و نیازی برای خرید لوازم جانبی آنچنانی نداشت.

منبع: نمناک
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
 • آخرین اخبار
 • تهران
 • شهرستان ها
متخصص اپیدمیولوژی: به شایعات نگران کننده درباره ویروس کرونا توجه نکنیدزباله تولید شده توسط مبتلایان باعث سرایت کرونا به دیگران می‌شود؟آلوده‌ترین وسایلی که هر روز به آن‌ها دست می‌زنیمچطور با فشار‌های روانی «کرونا» مقابله کنیم؟نانوایی ها چگونه از کرونا مصون خواهند بودتبعات «خود هراسی» از کرونا/ بیمارستان‌ها چرا شلوغ استسیر و زنجبیل از کرونا پیشگیری می‌کنند؟دمنوش‌هایی برای مقابله با "کرونا"ارائه خدمات شبانه‌روزی به بیماران دارای علائم شبه آنفولانزا و مشکوک به کروناویروسبرای کاهش اضطراب ناشی از کرونا چه باید کرد؟افراد مشکوک به کرونا از خوددرمانی پرهیز کنندویروس کرونا؛ راه های انتقال را بشناسیدنسخه طب سنتی برای کروناسئوالات کرونایی با ۴۰۳۰ پاسخ داده می شود"لیلة‌الرغائب" چه شبی است؟ +اعمال۱۰ روش طبیعی برای درمان زخم‌های بدنویروس کرونا؛ چگونه از ماسک یکبار مصرف استفاده کنیم؟مردم به جای توجه به شایعات فضای مجازی، بهداشت را رعایت کنند۵ نکته درباره نحوه دفع زباله‌های ویروسیدرمان‌های خانگی برای خشکی پوستدر مکان‌های عمومی چطور با کرونا مقابله کنیم؟ + فیلمویروس کرونا؛ افراد بهبودیافته دوباره به کرونا مبتلا می‌شوند؟چرا نباید از کرونا بترسیم؟اعمال لیلة الرغائب؛ شب آرزو‌هاتبریک روز وکیل ۹۸ + عکس و متنطرز تهیه‌ی جوجه کباب رستورانی با ماستنمی‌توان به طورقطعی گفت با اتمام فصل سرما کرونا از بین می‌رودبا مشاهده علایم آنفلوآنزا اول به بیمارستان مراجعه نکنیدموارد ابتلا به کرونا افزایش یافت/۱۳۹ نفر مبتلاآیا ویروس کرونا در هوای گرم غیر فعال می شود؟ویروس کرونا؛ حیوانات چقدر آلوده و خطرساز هستند؟نحوه صحیح ضدعفونی کردن دست‌هاچیزی به نام تست کرونا درب منزل نداریم/فریب نخوریدبررسی تفاوت های سه ویروس شایع/از آنفلوانزا تا کروناویروس کرونا؛ پس از ورود به خانه باید لباس‌ها را ضدعفونی کنیم؟
جزئیات کاهش ساعت طرح‌های ترافیکی در پایتخت+ قیمتقیمت آپارتمان در شهرک آزادیجمع‌آوری دستگیره‌های مترو از ترس کروناقیمت میوه و تره‌بار ‌و مواد پروتئینی در تهران؛ چهارشنبه ۷ اسفندماه + جدولقیمت روز مسکن در ۷ اسفندرییس پلیس راه شرق استان تهران: محور هراز بسته شدمدارس تهران روز چهارشنبه 7 اسفند تعطیل است؟!درخواست غربالگری برای ورود به دروازه‌های تهراناعتراض مردم به سوءاستفاده مالی برخی از تالارهای عروسی برای فسخ قرارداد برگزاری مراسم ازدواجقیمت روز مسکن در ۶ اسفندهزینه خرید مسکن در امیرآبادپاسخ به شبهه نحوه دفن متوفیان مبتلا به کرونامدارس تهران فردا سه شنبه ۶ اسفند تعطیل است؟پاسخ به ابهامات طرح ترافیک خبرنگارینگرانی رانندگان اتوبوس سراسر کشور از شیوع کروناقیمت روز مسکن در ۵ اسفندنحوه اخذ عوارض طرح ترافیک باید مبتنی بر منافع شهروندان تهرانی باشدقیمت روز مسکن در ۴ اسفندنتیجه تست کرونای محسن هاشمی مشخص نشده استتعلیق سامانه حضور و غیاب با اثرانگشت در دستگاه های اجرایی استان تهران تا 15 اسفندجنس فروشنده‌ها در بازار شب عید مسکنریتم معاملات مسکن تندتر شدسخنگوی شهرداری: رحمان زاده مشکوک به کرونا و بستری استابتلاء شهردار منطقه ۱۳ تهران به کرونا تکذیب شدهزینه خرید مسکن در میردامادتعطیلی مدارس تهران فردا شنبه 3 اسفند ۹۸خرید و فروش و نگهداری گونه‌های جانوری وحشی ممنوعتهیه دستورالعمل ویژه مقابله با کروناویروس برای مترو و اتوبوس/ نصب مواد ضدعفونی در ایستگاه‌هاخرید آپارتمان در منطقه دولتخواه چقدر تمام می‌شود؟توضیحات سخنگوی اورژانس کشور درباره انتقال یک بیمار مشکوک به کرونا از بیمارستان فرمانیهقیمت میوه و تره‌بار ‌و مواد پروتئینی در تهران؛ چهارشنبه ۳۰ بهمن‌ماه + جدولاکران تصاویری بر برج آزادی برای همدردی ایران با ملت چین در مبارزه با ویروس کروناکاهش ۵۰ درصدی مسافران بی‌آر‌تی با وجود افزایش ۱۰۰ درصدی خطوط در تهران!افزایش نظارت‌ها بر میادین میوه و تره بار تهران از ابتدای اسفندبرای خرید مسکن در مناطق مختلف تهران چقدر هزینه کنیم؟
زندانیان مستعد بیماری به مرخصی می روندست‌های پنهان در گرانی‌های بازار آهنتکذیب فوت یک بیمار براثر ابتلا به کرونا در ایرانشهردمنوش‌هایی برای مقابله با "کرونا"ارائه خدمات شبانه‌روزی به بیماران دارای علائم شبه آنفولانزا و مشکوک به کروناویروسکاهش ساعات کار اداری در مازندران/ مدارس تا ۳ روز تعطیل استتاکنون مورد قطعی ابتلا به کرونا در شاهین‌شهر شناسایی نشده است حمله و آتش زدن درمانگاهی در بندرعباس به دلیل شایعه نگهداری بیماران کروناییجزئیات کاهش ساعت طرح‌های ترافیکی در پایتخت+ قیمتدیدارنماینده منتخب مردم شهرستان های شاهرود ومیامی با فرماندارویژه شاهروداعلام آمادگی بیش از 200 طلبه برای خدمت به بیماران کروناییتقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بهرام فاضلی30 درصد پرونده های ورودی دادسرا مربوط به حوادث رانندگی است56هزار نفر در بخش صنعت استان قم اشتغال یافتنداقدامات مقابله با شیوع ویروس کرونااقدامات آبفا کرمانشاه برای مقابله با بیماری کروناویروسوضعیت بیمارستان کامکار قمروش عجیب یک آرایشگر برای مبتلا نشدن به کرونا! + فیلمافراد مشکوک به کرونا از خوددرمانی پرهیز کنندمنفی بودن آزمایش ۱۸ مورد بیمار مشکوک به ویروس کرونا در جنوب استان کرمانراه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در گلستان؛ احتمال تعطیلی ۳ روزه مدارس استان وجود داردکاهش تقاضای مرغ در همدان قیمت را نزولی کردباید بین مترو و درخت یکی را انتخاب کرد"لیلة‌الرغائب" چه شبی است؟ +اعمالپاسخگویی آنلاین پزشکان اصفهانی درباره کرونا؛ تست کرونا از امروز در اصفهان انجام می‌شودتکذیب شایعه ۴ مورد ابتلا به کرونا در گلپایگانمشکل شکر به‌دلیل طولانی بودن فرایند توزیع در صنعت و صنف استیک مورد مثبت کرونا در ارومیه/کرونا قابلیت درمان داردمردم به جای توجه به شایعات فضای مجازی، بهداشت را رعایت کنندقیمت آپارتمان در شهرک آزادیشناسایی 3 نفر با علایم مشکوک به کرونا در تبریز۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان گیلان بهبود یافتندتعطیلی مدارس شهرستان مشگین‌شهر تا عید نوروزمرگ سه نفر بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در لاهیجان/ یک مورد مثبت کرونا در ارومیه و 24 بیمار مشکوک در بابل(عکس) واکنش جهانبخش به درگذشت پرستار گیلانی

روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۸ اسفند 1398 پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ویژه استان ها
زندانیان مستعد بیماری به مرخصی می روندست‌های پنهان در گرانی‌های بازار آهنتکذیب فوت یک بیمار براثر ابتلا به کرونا در ایرانشهردمنوش‌هایی برای مقابله با "کرونا"ارائه خدمات شبانه‌روزی به بیماران دارای علائم شبه آنفولانزا و مشکوک به کروناویروسکاهش ساعات کار اداری در مازندران/ مدارس تا ۳ روز تعطیل استتاکنون مورد قطعی ابتلا به کرونا در شاهین‌شهر شناسایی نشده است حمله و آتش زدن درمانگاهی در بندرعباس به دلیل شایعه نگهداری بیماران کروناییجزئیات کاهش ساعت طرح‌های ترافیکی در پایتخت+ قیمتدیدارنماینده منتخب مردم شهرستان های شاهرود ومیامی با فرماندارویژه شاهروداعلام آمادگی بیش از 200 طلبه برای خدمت به بیماران کروناییتقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بهرام فاضلی30 درصد پرونده های ورودی دادسرا مربوط به حوادث رانندگی است56هزار نفر در بخش صنعت استان قم اشتغال یافتنداقدامات مقابله با شیوع ویروس کرونااقدامات آبفا کرمانشاه برای مقابله با بیماری کروناویروسوضعیت بیمارستان کامکار قمروش عجیب یک آرایشگر برای مبتلا نشدن به کرونا! + فیلمافراد مشکوک به کرونا از خوددرمانی پرهیز کنندمنفی بودن آزمایش ۱۸ مورد بیمار مشکوک به ویروس کرونا در جنوب استان کرمانراه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در گلستان؛ احتمال تعطیلی ۳ روزه مدارس استان وجود داردکاهش تقاضای مرغ در همدان قیمت را نزولی کردباید بین مترو و درخت یکی را انتخاب کرد"لیلة‌الرغائب" چه شبی است؟ +اعمالپاسخگویی آنلاین پزشکان اصفهانی درباره کرونا؛ تست کرونا از امروز در اصفهان انجام می‌شود