• زمان انتشار: 23 بهمن 1398, 10:49
 • / کد خبر: 24777

تزریق ژل به لب چگونه است و چقدر ماندگاری دارد؟

تزریق ژل به لب چگونه است و چقدر ماندگاری دارد؟
اگر دوست داشته باشید لب‌های‌تان برجسته‌تر و پُرتر به نظر برسند شاید تصمیم بگیرید که از تزریق ژل به لب کمک بگیرید. حجیم کردن لب‌ها می‌تواند با عمل جراحی یا با تزریق ژل انجام شود. فیلر‌های لب، متداول‌ترین شیوه‌ی افزایش حجم لب‌ها هستند. تزریق ژل به لب، شیوه‌ای تهاجمی نیست و نسبت به عمل جراحی، ریکاوری بسیار کوتاه‌تری دارد. در تزریق ژل به لب، یکی از چند نوع فیلر به لب‌ها تزریق می‌شود.
با بالا رفتن سن، ما به طور طبیعی کلاژن و چربی از دست می‌دهیم و این باعث می‌شود پوست صورت، شُل و افتاده شود و لب‌ها نیز بخشی از همین صورت هستند. فیلر‌های لب با جایگزین کردن کلاژن و چربی از دست رفته، اثر خود را می‌گذارند.
تزریق ژل به لب چگونه است و چقدر ماندگاری دارد؟
اول تصمیم بگیرید دوست دارید لب‌های‌تان چگونه به نظر برسند
اولین چیزی که باید در تصمیم گیری برای تزریق ژل به لب در نظر بگیرید این است که دوست دارید لب‌های‌تان چه فُرمی بشوند. آیا دوست دارید خط لب مشخصی داشته باشید یا اینکه می‌خواهید این قسمت را نیز پُر کنید تا لب‌ها حجیم‌تر به نظر برسند؟ دانستن جواب سوال‌هایی مانند این کمک‌تان می‌کند تصمیم بگیرید چه نوع ژل یا فیلری برای‌تان مناسب‌تر است.
انتخاب نوع تزریق ژل
وقتی می‌خواهید نوع تزریق مورد نظرتان را انتخاب کنید باید انتخاب‌های پیش روی‌تان را بشناسید. کلاژن، معمول‌ترین نوع فیلر لب است. اما امروزه به ندرت استفاده می‌شود، زیرا دوام چندانی ندارد و ضمنا می‌تواند سبب واکنش‌های آلرژیک در خیلی از افراد شود.
امروزه فیلر‌های هیالورونیک اسید، پُرکاربردترین تزریق‌ها برای حجم و فرم دادن به لب‌ها هستند. هیالورونیک اسید ماده‌ای ژل مانند است که از باکتری ساخته شده است. هیالورونیک اسید با چسباندن خودش به مولکول‌های آب در پوست، ظاهری حجیم به لب‌ها می‌دهد. این فیلر‌ها به آرامی جذب می‌شوند و می‌توان آن‌ها را باریک و ضخیم کرد تا دقیقا به ظاهری که دوست دارید برسید.
چهار برند رایج از هیالورونیک اسید در بازار وجود دارد. معروف‌ترین و معمول‌ترین نوع آن «رستیلان» و «ژووادرم» هستند. این نوع فیلر‌ها تقریبا شش ماه ماندگاری دارند و ظاهری طبیعی‌تر ایجاد می‌کنند. فیلر «ولوور» نیز جدیدترین محصول موجود در بازار است. ولوور بادوام‌ترین فیلر لب بوده، تورم ایجاد نمی‌کند و جلوه‌ای بسیار طبیعی‌تر دارد. فیلر «ولبلا» نیر چهارمین محصول رایج برای تزریق ژل به لب است. این ژل برای کاهش خطوط اطراف دهان مناسب بوده و می‌تواند بدون اینکه لب‌ها را خیلی پُر کند، خطوط ملایم افقی لب را جلوه بدهد. ولبلا تقریبا ۱۲ ماه ماندگاری دارد.
شما می‌توانید درمان را هر شش ماه یک بار تکرار کنید. دانشمندان دریافته‌اند تزریق‌های هیالورونیک اسید، پوست را تحریک می‌کنند تا کلاژن بیشتری تولید کرده و حجم دهی لب‌ها طبیعی‌تر جلوه کند.
عوارض تزریق ژل به لب
واکنش آلرژیک به هیالورونیک اسید، که یک مولکول طبیعی قند بوده و در سطح پوست وجود دارد، نادر است، اما این احتمال وجود دارد که برآمدگی ناشی از یک بافت ملتهب ایجاد شود. این نوع فیلر اگر به قسمت نامناسبی از پوست تزریق شود ممکن است برآمدگی‌هایی به وجود بیاورد، چیزی شبیه این که انگار به اندازه کافی عمیق تزریق نشده است. این برآمدگی‌ها با تزریق آنزیم هیالورونیداز برطرف می‌شوند. هیالورونیداز می‌تواند ژل هیالورونیک اسید را حل کند. عارضه‌ی جانبی بسیار نادر تزریق ژل، انسداد رگ‌های خونی است که باعث کاهش جریان خون در لب‌ها می‌شود. این وضعیت می‌تواند به بافت‌های لب آسیب بزند، اما معمولا پزشکان به راحتی متوجه این عارضه شده و فورا آن را برطرف می‌کنند.
تزریق ژل به لب چگونه انجام می‌شود؟
پیش از هر چیزی باید به کلینیک و پزشکی مراجعه کنید که می‌دانید متبحر و متخصص است و از محصولات و مواد قابل اطمینان استفاده می‌کند. اگر انتخاب پزشک به درستی صورت بگیرد، نسبت به درمان احساس بهتری خواهید داشت.
پزشک از بی‌حسی موضعی برای لب‌های‌تان استفاده می‌کند. اگر از فیلر بووین (کلاژنی که از پوست گاو به دست می‌آید) استفاده کنید، پزشک ابتدا آن را روی پوست‌تان تست می‌کند تا مطمئن شود که نسبت به آن حساسیت ندارید. اگر پوست‌تان علائمی از آلرژی نشان داد، پزشک از این درمان برای‌تان استفاده نخواهد کرد و فیلر جایگزین دیگری را به شما توصیه می‌کند.
پزشک از یک سوزن برای تزریق مقدار کمی از ماده بی‌حسی در داخل دهان‌تان استفاده می‌کند تا لب‌های بالا و پایین کرخت شوند. در این مرحله ممکن است وقتی که سوزن با دهان‌تان تماس پیدا می‌کند، سوزش خفیفی احساس کنید. وقتی لب‌های‌تان به اندازه کافی بی‌حس شدند، پزشک‌تان فیلر را مستقیما به لب‌های‌تان تزریق خواهد کرد. برخی از افراد می‌گویند این کار باعث می‌شود در چانه و گونه‌ها احساس خنکی کنند. وقتی فیلر در داخل لب‌های‌تان است، ممکن است کمی احساس گزگز کنید.
تزریق ژل به لب چگونه است و چقدر ماندگاری دارد؟
بعد از تزریق ژل به لب‌
می‌توانید انتظار داشته باشید که بعد از تزریق ژل، لب‌های‌تان کمی متورم شوند. همچنین ممکن است متوجه لکه‌هایی قرمز رنگ شوید که نشاندهنده‌ی جای سوزن‌هایی هستند که به لب‌های‌تان تزریق شده‌اند. کبودی اطراف لب‌ها نیز از دیگر عوارض احتمالی است که رایج است و می‌تواند یک هفته طول بکشد. شاید لب‌های‌تان بعد از تزریق، به دلیل وجود فیلر، احساس متفاوتی داشته باشند. ممکن است تا یکی دو روز به سختی بتوانید لبخند بزنید، زیرا لب‌های‌تان کمی دردناک‌اند و این طبیعی است. پزشک شما به شما خواهد گفت که تا دو روز نباید به لب‌های‌تان فشاری وارد کنید.
چه کسانی نمی‌توانند تزریق ژل به لب انجام دهند؟
چنانچه دچار اختلال خود ایمنی یا سایر بیماری‌های ایمنی مرتبط با بیماری و یا تحت درمان پزشکی هستید نباید تزریق ژل به لب‌ها را انجام دهید. همچنین کسانی که از آلرژی‌های متعدد رنج‌می‌برند و یا سابقه قبلی واکنش نامطلوب نسبت به فیلر‌های پوستی دارند نیز گزینه‌های مناسبی برای تزریق ژل به لب نیستند.
حجم کدام قسمت از لب را می‌توان به کمک تزریق ژل افزایش داد؟
بسیاری از بخش‌های لب را می‌توان به کمک تزریق فیلر بهبود بخشید و حجم آن‌ها را افزایش داد:
 • نواحی اطراف حاشیه‌ی لب که ظاهر و زیبایی لب را برجسته می‌کند
 • کمان لب
 • تزریق ژل به قسمت‌های اصلی لب‌های بالا و پایین جهت افزایش حجم و کامل بودن آن‌ها
 • خطوط گوشه دهان
آیا می‌توان تزریق ژل را تنها به یکی از لب‌ها تزریق کرد؟
بله، اما می‌تواند کمی خنده دار باشد. لب پایینی اکثر افراد نسبت به لب بالا بزرگ‌تر است بنابراین در این حالت تزریق ژل را می‌توان تنها در مورد لب بالا انجام داد، اما تزریق ژل تنها به لب بالا باعث پیش‌آمدن لب می‌شود. بطوری که لب فرد دچار حالتی نامتعادل می‌شود؛ بنابراین بهتر است که تزریق ژل در هر دو لب صورت بگیرد. اما آنچه که پزشک در این شرایط انجام خواهد داد این است که بیشتر ژل را به لب بالایی تزریق می‌کند و مقدار باقیمانده را جهت برقراری تعادل ظاهری بین لب‌ها به لب پایین تزریق می‌کند به طوری که هر دو لب دارای ظاهری زیبا و طبیعی شوند.
قبل از عمل تزریق ژل به لب چه اقداماتی باید انجام دهید؟
 • سه روز قبل از شروع درمان از مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خود داری‌کنید. این دارو‌ها شامل مسکن‌ها، ویتامین E و روغن ماهی می‌باشد. چنانچه سابقه زخم‌های سرد دارید حتما این مورد را به اطلاع پزشک برسانید تا در صورت لزوم دارو‌های پیشگیرانه برای شما تجویزکند.
 • اگر قبل از تزریق ژل به لب‌ها دچار زخم‌های سرد، اثر زخم، جوش یا هرگونه سوزش و تحریک پوستی شده‌اید حتما این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.
 • از دو هفته قبل درمان تزریق ژل به لب‌ها، برنامه ریزی‌کنید.
 • روز قبل و بعد از تزریق ژل به لب‌ها از استفاده از تمامی محصولات رتینول A خودداری کنید.
 • از استفاده از دارو‌های ضد انعقاد (رقیق‌کننده‌ی خون) مانند آسپرین، نورروفن و ... و همچنین مکمل‌های گیاهی مانند ویتامین E و مکمل‌های روغن ماهی به مدت دو هفته قبل و بعد از درمان اجتناب کنید.
تزریق ژل به لب چگونه است و چقدر ماندگاری دارد؟
نتیجه‌ی تزریق ژل به لب چقدر طول می‌کشد تا معلوم شود؟
معمولا خیلی زود می‌توان نتیجه تزریق ژل به لب را مشاهده کرد. با این حال این را هم فراموش نکنید که لب‌های‌تان پس از تزریق ژل متورم خواهند شد. میزان ورم لب‌ها در بین افراد متغییر است. تا زمانی که تزریق ژل صورت نگیرد نمی‌توان میزان متورم شدن آن‌ها را پیش‌بینی کرد. معمولا توصیه می‌شود در صورتی که ظرف چند روز ابتدایی پس از تزریق، کار‌های مهمی‌دارید تزریق ژل را به تعویق بیندازید. به منظور کاهش ورم لب‌ها پس از تزریق ژل توصیه می‌شود که اقدامات زیر را انجام‌دهید:
 • روز پس از درمان بطور متناوب بر روی لب‌های خود یخ بگذارید.
 • به هنگام خوابیدن زیر سر خود را بلندتر کنید.
 • تا ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل به لب‌ها از انجام هرگونه فعالیت ورزشی خودداری کنید.
 • روز پس از درمان از گرفتن دوش با آب گرم بپرهیزید.
در دوران نقاهت بروز کبودی‌های جزئی و گاهی نامتوازن بودن لب‌ها بصورت خفیف عادی است.
آیا می‌توان در دوران بارداری و شیردی از تزریق ژل به لب‌ها استفاده کرد؟
گرچه ژل‌های تزریقی از محصولات طبیعی ساخته شده‌اند، اما در ساخت آن‌ها مواد بیهوش کننده نیز بکارگرفته شده است که نمی‌توان از آن‌ها در دوران بارداری یا شیردهی استفاده کرد. همچنین تا به حال در مورد بکارگیری این محصولات در دوران بارداری یا شیردهی هیچگونه آزمایش صورت نگرفته است. در حالی که در برخی از کلینیک‌ها تزریق ژل به لب‌ها حتی بر روی زنان باردار و شیرده نیز صورت می‌گیرد، اما توصیه می‌شود که از رفتن به این مکان‌ها اجتناب کنید، زیرا یک پزشک باتجربه و معتبر هرگز چنین کاری نمی‌کند.

منبع: برترین ها
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
 • آخرین اخبار
 • تهران
 • شهرستان ها
انتخابات نماد برجسته نقش‌آفرینی مردم استنقش مردم در نظام اسلامی فقط رأی نیستاختلاف اصولگرایان در آستانه انتخاباترئیس‌جمهور: دولت در محاصره تبلیغاتی قرار داردچرا نباید شب‌ها برنج و ماکارونی بخوریم؟گروه خونی شما گویای چیست؟«نوشابه» چه بلایی بر سرتان می‌آورد؟بیماری پروانه‌ای را بهتر بشناسیدمدل های لباس مجلسی کوتاه دخترانهجدیدترین مدل لباس شب زنانه 99پاستیل و خواص آن برای استخوان، مفاصل و سایر فوایدتست شخصیت شناسی از روی تصویر ماهطرز تهیه‌ی شامی هویجماجرای ابتلا به کرونا با ماهی قرمز شب عیدرینو‌پلاستی چیست و چگونه انجام می‌شود؟چگونه شوره‌ سر را نابود کنیم؟آجیلی که لاغرتان می‌کندروش‌های تشخیص کم کاری تیروئیدمیکروب معده علائم بالینی نداردآموزش ساخت عروسک موشطرز تهیه‌ی حلوای خرما مجلسی؛ با شیر و بدون شیرآتروفی واژن و راه‌های درمان آنبهترین روش‌های جوان‌سازی پوستنفخ؛ نشانه اصلی بیماری کبد چربدلیل وجود لکه­ هاى سفید (لوکونیشیا) روى ناخن­‌هایمان چیست؟شما هم به وسواس شمارش موزاییک‌ها دچارید؟ترکیب "عسل" و "ماست"، درمانی مؤثر برای یک مشکل زنانهراهکارهای طب سنتی برای ترک سیگارغذا‌ها و نوشیدنی‌هایی برای کنترل قند خونمحرمانه بودن تست تشخیص HIV دلیل اعتماد مردم استصفحه اینستاگرام شهره صولتی و ندا جناب هک شددرشت نشان دادن چشمان ریز با آرایش + آموزشمدل مانتو اسپرت ۹۹طرز تهیه‌ی زرشک‌پلو دمی با مرغ و کرفساشتباهاتی که به موهایتان آسیب می‌زند!
شهروندان به پارکبان ها پول ندهندماجرای جمع‌آوری سردیس‌ شهدا از بوستان جوانمردان چیست؟مدارس تهران شنبه سوم اسفند تعطیل است؟نگرانی ۴۰۰۰ دستفروش پارکینگ پروانه از فروش مکان امرار معاش خودجزئیات افزایش نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی در سال ۹۹آپارتمان‌های ۵۰ متری در تهران را چند بخریمجریمه ۵۰ هزار تومانی برای استعمال هر نخ سیگار در یک مجتمع تجاری تهران + عکسآیا مدارس تهران روز بعد از انتخابات مجلس تعطیل هستند؟یک واحد آپارتمان در منطقه سید خندان را چند بخریم؟وجود ۱۲۰ گود پرخطر در تهران/پایش مداوم ۳۱۸ گود رها شدهتعیین تکلیف جدایی ری از تهران تا پایان مجلس دهمرهن و اجاره خانه های نقلی در تهران چند؟تعطیلی مدارس ابتدایی و پیش دبستانی در فیروزکوه دوشنبه 21 بهمن 98نحوه محاسبه عوارض طرح ترافیک ۹۹ در روز‌های آلوده پایتخت چگونه است؟قهر دوباره آروین در جریان نامگذاری معابر در شورای شهر تهران + فیلمعوارض ورود به محدوده طرح ترافیک ابطال شد/ممنوعیت فروش طرح ترافیک مازاد بر سقفتوضیحات عضو شورای شهر تهران درباره کج شدگی برج طغرلاستدلال سخنگوی شورای شهر برای پولی شدن پارک حاشیه‌ای در تهرانآخرین جزئیات از میزان افزایش کرایه تاکسی‌ها در سال ۹۹۶ تغییر در طرح ترافیک سال ۹۹+ لیست قیمت‌هاکشف مار‌های پیتون غول‌پیکر از خانه مرد معرکه‌گیرخرید آپارتمان ۲ خوابه در تهران چقدر تمام می‌شود؟قیمت آپارتمان در محدوده تهرانسرمرکز قرنطینه بیماران مشکوک به کروناویروس در تهرانسرقت ۳۰ ثانیه‌ای پراید در تهران + فیلمعلت مطرح کردن موضوع «رزرو پارک حاشیه‌ای» چه بود؟توضیحات شهردار منطقه ۹ درباره افتتاح ناقص زیرگذر استاد معینآخرین جزئیات از ریزش آوار در خیابان دماوندهاشمی: اولین باربود این سبک اعتراض برای پروژه های عمرانی می‌دیدمهزینه ورود به طرح کاهش گران شد/ تعیین سقف تردد خودروها در حلقه دومنرخ جدید مسکن در منطقه طرشت تهرانارسال لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی به شورای شهرعلت افزایش قیمت مسکن در مناطق شمالی تهرانتصادف مرگبار پژو ۲۰۶ با یک کشته و ۲ زخمی در غرب تهران + تصاویرسلب عضویت رئیس شورای شهر لواسان به دلیل تخلف/ در برخورد با تخلفات تعارف نداریم
گام‌های عقب‌مانده رسانه از انتخاباتسهم ناچیز فارس از بازار تجارت الکترونیک کشورفارس| پیش‌بینی 682 شعبه اخذ رأی در شیرازخراسان رضوی| شهدای حرم همچون فاطمه زهرا (س) جان خود را نثار ولایت کردندلرستان| نصب بیش از ۲۰ هزار انواع علائم ایمنی در استانگیلان| ظرفیت بالای نوار ساحلی برای اجرای پروژه‌های ماهی در قفسگیلان| برپایی نمایشگاه بهاره از ۱۸ اسفندماهگیلان| عضویت ۳۵۸ زن گیلانی در گروه‌های خودیارگیلان| اصل بی‌طرفی در انتخابات رعایت شودگیلان| پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» اجرا می‌شودگیلان| اجاره آب‌بندان‌های گیلان برای اجرای طرح‌های گردشگریکل منطقه میانکاله تا اطلاع ثانوی قرنطینه است/ ممنوعیت صیدوشکار در میانکالهبرنامه سینما‌های سمنان در روز دو شنبه۲۸ بهمن ۱۳۹۸تعطیلی مدارس استان زنجان در نوبت بعدازظهر دوشنبه 28 بهمن 98شهرداری متولی جمع آوری کودکان کار نیست /"گود زباله" ارتباطی با شهرداری نداردمرگ مردی با سقوط از پل لاله در اصفهانشهروندان به پارکبان ها پول ندهندتعطیلی مدارس آذربایجان غربی در شیفت بعد از ظهر دوشنبه 28 بهمن 98 + جزییاتتعطیلی مدارس شیفت بعد از ظهر تبریز دوشنبه 28 بهمن 98ماجرای جمع‌آوری سردیس‌ شهدا از بوستان جوانمردان چیست؟برنامه سینمای آبادان در روز دوشنبه بیست و هشتم بهمن ۹۸سرهنگ محمدی: نصب پوسترهای تبلیغاتی بر روی علائم راهنمایی و رانندگی ممنوع استمدارس کدام شهرهای آذربایجان شرقی امروز تعطیل هستند؟ + جزئیات‌‌تعطیلی مدارس اردبیل دوشنبه 28 بهمن 98۲۵ میلیارد تومان برای تجهیز و تهیه زیر ساختها پیست فریدونشهر نیاز استسه کاندیدای شاخص مجمع بزرگ پیروان امام و رهبری در قم اعلام شدفعال سازی سرویس صدقه روزانه با ارسال پیامک علت مرگ پرندگان میانکاله را لاپوشانی کرده‌اند؛ شیوه دفن هم فاجعه بودنمایش «شاهین و گرگ های بلا» در شهر قم به روی صحنه رفتآسفالت و ساخت و ساز بدون مجوز بیشترین موضوعات مردمی سامانه افتتاح پروژه های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاوه به مناسبت ایام الله دهه فجرطراحی بیش از 1/212/568 متر خطوط گازرسانی روستایی در سال جاری توسط گاز استان کرمانشاه۱۲۰۰ کمک جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد قم اهدا شدصنعت قم ظرفیت بالایی برای بومی‌سازی محصولات وارداتی داردنمایش 120 عکس منتخب جشنواره خیام در قم

روزنامه رویداد امروز دوشنبه۲۸ بهمن 1398 پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ویژه استان ها
گام‌های عقب‌مانده رسانه از انتخاباتسهم ناچیز فارس از بازار تجارت الکترونیک کشورفارس| پیش‌بینی 682 شعبه اخذ رأی در شیرازخراسان رضوی| شهدای حرم همچون فاطمه زهرا (س) جان خود را نثار ولایت کردندلرستان| نصب بیش از ۲۰ هزار انواع علائم ایمنی در استانگیلان| ظرفیت بالای نوار ساحلی برای اجرای پروژه‌های ماهی در قفسگیلان| برپایی نمایشگاه بهاره از ۱۸ اسفندماهگیلان| عضویت ۳۵۸ زن گیلانی در گروه‌های خودیارگیلان| اصل بی‌طرفی در انتخابات رعایت شودگیلان| پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» اجرا می‌شودگیلان| اجاره آب‌بندان‌های گیلان برای اجرای طرح‌های گردشگریکل منطقه میانکاله تا اطلاع ثانوی قرنطینه است/ ممنوعیت صیدوشکار در میانکالهبرنامه سینما‌های سمنان در روز دو شنبه۲۸ بهمن ۱۳۹۸تعطیلی مدارس استان زنجان در نوبت بعدازظهر دوشنبه 28 بهمن 98شهرداری متولی جمع آوری کودکان کار نیست /"گود زباله" ارتباطی با شهرداری نداردمرگ مردی با سقوط از پل لاله در اصفهانشهروندان به پارکبان ها پول ندهندتعطیلی مدارس آذربایجان غربی در شیفت بعد از ظهر دوشنبه 28 بهمن 98 + جزییاتتعطیلی مدارس شیفت بعد از ظهر تبریز دوشنبه 28 بهمن 98ماجرای جمع‌آوری سردیس‌ شهدا از بوستان جوانمردان چیست؟برنامه سینمای آبادان در روز دوشنبه بیست و هشتم بهمن ۹۸سرهنگ محمدی: نصب پوسترهای تبلیغاتی بر روی علائم راهنمایی و رانندگی ممنوع استمدارس کدام شهرهای آذربایجان شرقی امروز تعطیل هستند؟ + جزئیات‌‌تعطیلی مدارس اردبیل دوشنبه 28 بهمن 98۲۵ میلیارد تومان برای تجهیز و تهیه زیر ساختها پیست فریدونشهر نیاز است