• زمان انتشار: 27 آذر 1398, 14:49
  • / کد خبر: 19688

 6 دلیل برای توقف خوابیدن به سمت راست یا روی شکم

 6 دلیل برای توقف خوابیدن به سمت راست یا روی شکم برخی از جدی ترین مشکلات مزمن مانند سوزش سر دل و کمردرد می تواند ناشی از خواب نادرست باشد. همه ما می دانیم لذت بردن از یک خواب خوب در شب چقدر مهم است ، البته آن فقط مربوط به احساس راحتی در خواب نیست بلکه باید بیشتر در مورد آنچه برای بدن مفید است باشد. 
خوابیدن بخش عظیمی از زندگی ما است و به همین دلیل است که باید عادات خواب خود را دوباره مورد بررسی قرار دهیم.
برخی از مشکلاتی که در زندگی با آن روبرو هستیم ممکن است با رایج ترین موقعیتهای نادرست خواب مانند خوابیدن روی شکم یا سمت راست ارتباط داشته باشد. در ادامه برخی از این مشکلات را قرار داده ایم:
 
1. باعث سوزش سردل می شود:
 
روش های خوابیدن, بهترین روش خوابیدن
دراز کشیدن به سمت راست یا روی شکم می تواند باعث ریفلاکس معده شود
 
دراز کشیدن به سمت راست یا روی شکم می تواند مشکلی به نام بیماری ریفلاکس معده ایجاد کند یا این مشکل را برای هر کسی که آن را تجربه کرده است بدتر کند. این اتفاق می افتد وقتی اسید و محتویات معده به داخل مری بالا رود. دریچه ای که مانع برگشت اسید از ناحیه معده می شود و می تواند ریفلاکس را کنترل کند به دلیل وزن باز می ماند و محتویات معده به پایین مری آورده شده و باعث سوزش سر دل ، پریشانی ، طعم اسید در دهان ، بوی بد دهان و گاهی اوقات حتی درد قفسه سینه می شود.
 
بهتر است:
در سمت چپ خود بخوابید و یک خمیدگی در قسمت بالای بدن خود اضافه کنید. ثابت شده است افرادی که ریفلاکس معده را تجربه می کنند با کاهش سوزش سر دل احساس تسکین می کنند. در این حالت خواب، معده در وضعیت مناسبی قرار دارد که غذا را مجبور می کند در معده بماند و در قسمت فوقانی معده و از دریچه مری نشت نکند.
 
2- برای ستون فقرات و پشت شما بد است:
 
روش های خوابیدن, بهترین روش خوابیدن
بهترین حالت خواب برای کاهش درد کمر 
 
به گفته کارشناسان ، این وضعیت خواب به درد مزمن کمر مربوط است . فشار وارد شده به پشت و ستون فقرات شما در طول شب در این وضعیت بسیار شدید است زیرا بیشتر وزن شما در آن قسمت های بدن نگه داشته می شود. ستون فقرات در وضعیت طبیعی قرار ندارد و به همین دلیل ممکن است هنگام تغییر مواضع گاهی احساس بی حسی یا نیاز به کشش کنید.
 
بهتر است:
اگر نمی توانید در هر موقعیت دیگری بخوابید ، می توانید این حالت خواب را به روشی تنظیم کنید که به منحنی ستون فقرات به طور طبیعی کمک کند. سعی کنید 2 بالش را زیر بدن خود قرار دهید ، یکی زیر لگن و دیگری زیر سر خود. با این حال ، بهترین حالت خواب برای کاهش درد کمر ، انجام همین کار در حالی است که روی پشت خود دراز کشیده اید یا اگر میخواهید به پهلو بخوابید یک بالش در زیر سر و یکی بین پاهای خود قرار دهید.

 بیشتر بخوانید: 
بهترین حالت برای خوابیدن کدام است؛ چپ یا راست؟


 
3. این می تواند باعث مشکلات مزمن گردن شود:
 
روش های خوابیدن, بهترین روش خوابیدن
خوابیدن روی پشت طبیعی ترین وضعیت برای کل بدن شما است
 
تنفس صحیح هنگام خوابیدن بر روی شکم غیرممکن است اگر گردن را به یک طرف نچرخانید. این وضعیت خواب ممکن است منجر به ایجاد مشکلات مزمن گردن ، مانند دیسک فتق شود ، زیرا سر و ستون فقرات از هم ترازی نیستند و گردن شما مجبور به پیچ خوردن است. سری استخوان های نخاعی توسط دیسک ها محافظت می شوند. وضعیت خواب ضعیف ثابت می تواند به قسمت های ژلاتینی آن دیسک ها آسیب برساند و منجر به درد مزمن شود.
 
بهتر است:
خوابیدن روی پشت طبیعی ترین وضعیت برای کل بدن شما است. پزشکان این موقعیت را به افرادی که دچار درد مزمن ستون فقرات هستند ، پیشنهاد می کنند. بهتر است با یک شیب کوچک در زیر گردن خود با بالش فوم بخوابید. همچنین می توانید یک بالش را در زیر هر بازو امتحان کنید تا گردن از وزن و فشار آن به طور کامل برطرف شود.
 
4- می تواند فشار بیشتری به جنین وارد کند :
 
روش های خوابیدن, بهترین روش خوابیدنبه زنان باردار توصیه می شود که به سمت چپ بخوابند
 
اگر می خواهید مادر شوید ، باید در مورد عادات خواب خود مراقب باشید ، نه تنها برای جنین ، بلکه برای سلامتی و راحتی خود نیز به کار بگیرید. خوابیدن روی شکم شما موقعیت شماره یک است که باید از آن جلوگیری کنید زیرا وزن اضافی در وسط بدن شما فشار زیادی به ستون فقرات شما وارد می کند. بیش از این ، این وضعیت فضای لازم برای حرکت آزادانه را به جنین شما نمی دهد ، زیرا بین بستر و ستون فقرات شما فشرده می شود.
 
بهتر است:
پزشکان به همه زنان باردار توصیه می کنند که خوابیدن در سمت چپ خود را امتحان کنند ، زیرا این موقعیت باعث افزایش جریان خون می شود و حداکثر میزان اکسیژن را برای مادر و نوزاد فراهم می کند.
 
5- می تواند باعث ایجاد چین و چروک صورت شود:
 
روش های خوابیدن, بهترین روش خوابیدنخوابیدن به پشت شما بهترین راه حل برای جلوگیری از چروک است
 
خوابیدن با یک طرف صورت بر روی بالش امری اجتناب ناپذیر است وقتی که روی شکم یا پهلوی خود می خوابید. مطالعات نشان داده اند که این بدترین کاری است که می توانید با صورت خود انجام دهید زیرا فشار وارد شده به هر طرف پوست صورت شما می تواند باعث ایجاد چین و چروک صورت شود.
 
بهتر است:
خوابیدن به پشت شما بهترین راه حل برای جلوگیری از چروک است. به صورت شما روی بالش فشار نمی آید ، منافذ پوست شما قادر به نفس کشیدن است و شما از هرگونه فشار جلوگیری می کنید.
 
6- فشار غیرضروری به سینه شما وارد می کند و می تواند مشکلاتی را ایجاد کند:
 

 
به عنوان یک زن ، این مهم است که بدانید کدام موقعیت برای داشتن سینه های سالم  بهتر است. کارشناسان می گویند فشار غیرضروری به سینه ممکن است در بعضی موارد باعث درد شود. از طرف دیگر ، خوابیدن به شکم می تواند با گذشت زمان باعث سوزش سینه ها شود ، زیرا جاذبه طبیعی آنها را به سمت پایین می کشد.
 
بهتر است:
سعی کنید روی پشت خود بخوابید. این کار همچنین به شما کمک می کند سینه های خود را آرام نگه دارید ، بدون اینکه فشار دیگری به سینه وارد شود.
 

منبع: بیتوته
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
پایان بحران کرونا قابل پیش بینی نیست/حمایت از اقشار آسیب پذیرفریب افکارعمومی با تبلیغات روغن غیرتراریختهسه استراتژی برای شکست کرونا در ایران + هزینه‌هاکدام میوه‌ها و ویتامین‌ها قاتل کرونا هستند؟افراد مشکوک به کرونا حتما بخوانندعلت ریزش موی شدید چیست؟والدین برای کاهش اضطراب کودکان در دوران شیوع ویروس کرونا چه کنند؟چگونه زیرنویس را به فیلم بچسبانیم؟آیا حمام با آب گرم باعث از بین رفتن ویروس کرونا می‌شود؟سندروم دست بیقرار چیست؟اشتباه‌های خطرناک درباره کرونا؛ گردگیری ممنوع!واکنش وزارت بهداشت به ساخت داروی کروناچگونه لپ تاپ خود را ضد عفونی کنیم؟درمان های خانگی برای رفع زانو دردکرونا و خشکی پوستزیباترین والپیپر‌ها ویژه روز میلاد اباعبدالله الحسین(ع)ویروس هانتا چیست و چقدر باید نگران بود؟کمک يك ميليارد و هشتصد ميليون ريالی مديريت شعب بانک رفاه کارگران استان اصفهان به ستاد پيشگيري و مقابله با بيماري كرونا در استانچگونه آنفلوآنزا را از کرونا تشخیص دهیم؟افراد وسواسی برای مقابله با کرونا چه کنند؟چرا نباید نگران شیوع هانتاویروس بود؟ریه افراد مبتلا به کرونا پس از بهبودی آسیب پذیر خواهد شد؟بهترین گوشی‌های هوشمند سال ۹۸«از دست دادن حس بویایی» یکی دیگر از علائم احتمالی کروناشرایط انتقال بیماران کرونایی به نقاهتگاه‌ها در تهران/ قطع زنجیره کرونا با «خانه نشینی»وعده‌های اینترنتی وزارت ارتباطات برای نوروز پاسخ به ابهاماتزیباترین والپیپر و تصاویر پروفایل ویژه نوروز ۹۹آسیب‌پذیری بیشتر گروه خونی A در مقابل ویروس کروناترکیب عسل و ماست، درمانی مؤثر برای یک مشکل زنانهعکس پروفایل عید نوروز 99 + عکس نوشته های تبریک عید نوروز 1399متن‌های زیبای تبریک عید نوروز سال ۱۳۹۹کرونا و حیواناتاینفوگرافی/ هرگز این ۷ شوینده خانگی را با هم ترکیب نکنید!هشدار درباره خوددرمانی و مصرف خودسرانه دارو هنگام شیوع کروناپیامک‌های مناسبتی ویژه چهارشنبه سوری ۹۸
واژگونی پراید در اتوبان سعیدی به سمت اسلامشهر ۳ کشته برجا گذاشتهمه شهر تهران آلوده به ویروس استپرونده قاتلان موبایل‌فروش اسلامشهری خارج از نوبت بررسی می‌شود/ صحنه قتل بازسازی شدقیمت آپارتمان در تهران؛ ۷ فروردین ۹۹قیمت آپارتمان در تهران؛ ۵ فروردین ۹۹شرایط انتقال بیماران کرونایی به نقاهتگاه‌ها در تهران/ قطع زنجیره کرونا با «خانه نشینی»مراکز تجاری در سراسر تهران تعطیل شدپیرمرد ۱۰۱ ساله در ورامین کرونا را شکست دادقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۶ اسفند ۹۸حناچی: مردم تهران از ماندن در خانه استقبال کرده‌اند / کاهش ۷۰ درصدی مسافران متروقیمت جدید آپارتمان سه خوابه در تهران چند؟۱۴ نفر از پرسنل‌مان به کرونا مبتلا شده‌اند/ فعالیت مترو منوط به باز بودن ادارات در تهرانمحسنی بندپی: تهران تعطیل و قرنطینه نمی‌شودثبت نام مرحله دوم مسکن ملی در استان تهران آغاز شدقرنطینه تهران تکذیب شدپیشنهاد قرنطینه تهران روی میز شورای شهر تهرانافزایش مراجعه کارتن‌خواب‌ها به گرمخانه‌ها باشیوع کرونااختصاص غرفه‌های رایگان به تولیدکنندگان مواد ضدعفونی و شوینده در ایستگاه‌های متروقیمت جدید آپارتمان در حوالی منطقه مرزدارانقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۲ اسفند ۹۸کرونا؛ جاده بهشت زهرا ترافیک سنگین دارد!متوفیان بیماری کرونا شرعی دفن می‌شوندرونمایی از سیستم مه‌پاش جدید آتش‌نشانی برای ضدعفونی کردن معابرقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۱ اسفند ۹۸ارائه مشاوره تلفنی رایگان با مشارکت ۴۰۰ روانشناس برای کاهش استرس کرونای شهرونداننرخ کرایه‌های تاکسی تا انتهای سال جاری ۱۱ درصد افزایش یافتقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۰ اسفند ۹۸خرید خانه در منطقه هروی چقدر آب می خورد؟افزایش ۳۰ درصدی پرداخت الکترونیک کرایه‌های تاکسی در تهرانقیمت آپارتمان در شهرک استقلالافزایش ۲۴ درصدی معاملات آپارتمانی تهران در دی ماهتکذیب ابتلای ۳۰ تا ۴۰درصد تهرانی‌ها به کروناویروس تا پایان سالقیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۷ اسفند ۹۸ثبت یک فوتی بر اثر کرونا در قرچک/مجموعا۳۲نفرمشکوک به بیماری بودندقیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۵ اسفند ۹۸
افتتاح مرکز بزرگی با قابلیت تولید ۲۰۰ هزار ماسک در قمپلمب بیش از 70 واحد صنفی متخلف در قمقم| افزایش 18 درصدی مصرف آب در دهه نخست فروردینواژگونی پراید در اتوبان سعیدی به سمت اسلامشهر ۳ کشته برجا گذاشتدستگیری عامل توزیع الکل های تقلبی در آبادانتصاویری دردناک از محل دفن قربانیان کروناتمدید تعطیلی اصناف اصفهان تا 22 فروردین/ اعلام مصوبات جدید ستاد مبارزه باکروناتولید 800 محتوا در فضای مجازی از سوی قرارگاه رسانه ای در قمپلاسمای بهبود یافتگان کرونا برای درمان بیماران در قم استفاده می شوداجرای موسیقی در ۶۰ نقطه مشهد برای ۱۳بدرهمه شهر تهران آلوده به ویروس استافراد مشکوک به کرونا حتما بخوانندتوضیح دادگستری درباره ناآرامی‌ها در زندان اهوازکاهش 80 درصدی تردد ها در قمطرح‌های ضربتی اداره‌کل رفع تخلفات شهری در مقابله با ویروس کرونا اجرا می شودمصرف بنزین در قم ۶۵ درصد کاهش یافتادامه تعطیلی ها تا 20 فروردین در قم / بوستان ها در روز ۱۳ فروردین تعطیل استتوزیع ماسک رایگان میان اقشار نیازمند در قمقم| طومار اینترنتی اعتراض به تحریم‌های ظالمانه آمریکا را امضا کنیدنخستین رونمایی از هندوانه فروش اردبیلی که به زیبایی مرحوم سلیم موذن زاده می‌خواند در تلویزیونکاهش ۸۰ درصدی تردد در لرستانپرونده قاتلان موبایل‌فروش اسلامشهری خارج از نوبت بررسی می‌شود/ صحنه قتل بازسازی شدمدافعان سلامت در خط مقدم بهداشت و درمان700روانشناس در زمینه کرونا پای کار آمدندماجرای یک تلافی در قم20 هزار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی فعال و غیر فعال در قم۱۲ خودروی غیربومی در قم مشمول جریمه ۵۰۰ هزارتومانی شدند/ ۵۸ مغازه متخلف پلمب شدتصاویر واقعی و روایت تکان‌دهنده دختری که در آرامستان قم مردگان کرونایی را غسل می‌دهدشورش این‌بار در زندان عادل‌آبادِ شیرازپذیرش 132 بیمار جدید با احتمال ابتلا به کرونا در مراکز درمانی قماختصاص ۲۰ هزار عدد ماسک به کادر درمانی قمشرکت 200 فعال اجتماعی فرهنگی در پویش #سیزده_بدر_در_خانه_می مانمثبت کمترین آمار مسمومیت الکلی در قمپیگیری سلامتی خانواده بیماران مرخص شده از بیمارستان‌هاکاهش 65 درصدی تصادفات رانندگی در قم

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۲۱ اسفند 1398 پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ترامپ، مردی کوچک با هزینه‌های بزرگ برای آمریکا
ویژه استان ها
افتتاح مرکز بزرگی با قابلیت تولید ۲۰۰ هزار ماسک در قمپلمب بیش از 70 واحد صنفی متخلف در قمقم| افزایش 18 درصدی مصرف آب در دهه نخست فروردینواژگونی پراید در اتوبان سعیدی به سمت اسلامشهر ۳ کشته برجا گذاشتدستگیری عامل توزیع الکل های تقلبی در آبادانتصاویری دردناک از محل دفن قربانیان کروناتمدید تعطیلی اصناف اصفهان تا 22 فروردین/ اعلام مصوبات جدید ستاد مبارزه باکروناتولید 800 محتوا در فضای مجازی از سوی قرارگاه رسانه ای در قمپلاسمای بهبود یافتگان کرونا برای درمان بیماران در قم استفاده می شوداجرای موسیقی در ۶۰ نقطه مشهد برای ۱۳بدرهمه شهر تهران آلوده به ویروس استافراد مشکوک به کرونا حتما بخوانندتوضیح دادگستری درباره ناآرامی‌ها در زندان اهوازکاهش 80 درصدی تردد ها در قمطرح‌های ضربتی اداره‌کل رفع تخلفات شهری در مقابله با ویروس کرونا اجرا می شودمصرف بنزین در قم ۶۵ درصد کاهش یافتادامه تعطیلی ها تا 20 فروردین در قم / بوستان ها در روز ۱۳ فروردین تعطیل استتوزیع ماسک رایگان میان اقشار نیازمند در قمقم| طومار اینترنتی اعتراض به تحریم‌های ظالمانه آمریکا را امضا کنیدنخستین رونمایی از هندوانه فروش اردبیلی که به زیبایی مرحوم سلیم موذن زاده می‌خواند در تلویزیونکاهش ۸۰ درصدی تردد در لرستانپرونده قاتلان موبایل‌فروش اسلامشهری خارج از نوبت بررسی می‌شود/ صحنه قتل بازسازی شدمدافعان سلامت در خط مقدم بهداشت و درمان700روانشناس در زمینه کرونا پای کار آمدندماجرای یک تلافی در قم