• زمان انتشار: 28 آبان 1398, 13:32
  • / کد خبر: 17092

تعریق زیاد زیر بغل را با این ترفند‌ها از بین ببرید

تعریق زیاد زیر بغل را با این ترفند‌ها از بین ببرید بوتاکس، بهترین و موثرترین راه درمان برای تعریق بیش از حد زیر بغل می‌باشد.
اگر تعرق بیش از حد به دلیل یک بیماری خاص دیگر ایجاد شود به آن هیپرهیدروزیس ثانویه گفته می‌شود. تعرق ممکن است در کل بدن رخ دهد و یا فقط به یک منطقه خاص محدود باشد.
بوتاکس، بهترین و موثرترین راه درمان برای تعریق بیش از حد زیر بغل می‌باشد.

تعریق بیش از حد (هایپرهیدروز)
وقتی تعرق بیش از حد در دست ها، پا‌ها و زیر بغل رخ می‌دهد به آن هیپرهیدروزیس اولیه و یا منطقه‌ای اطلاق می‌شود. هیپرهیدروزیس اولیه در ۳ تا ۲% جمعیت رخ می‌دهد وفقط ۴۰% از این افراد بدنبال درمان پزشکی هستند. در اغلب افراد با هیپرهیدروز اولیه علت خاصی مشاهده نمی‌شود و به نظر می‌رسد که در خانواده به ارث می‌رسد.
اگر تعرق بیش از حد به دلیل یک بیماری خاص دیگر ایجاد شود به آن هیپرهیدروزیس ثانویه گفته می‌شود. تعرق ممکن است در کل بدن رخ دهد و یا فقط به یک منطقه خاص محدود باشد.
علت تعریق بیش از حد زیر بغل چیست؟
کارکرد غدد عرق بوسیله سیستم عصبی سمپاتیک کنترل می‌شود. علت تعریق بیش از حد زیر بغل، اغلب بیش فعالی سمپاتیک است که موحب افزایش کارکرد و ترشحات این غدد می‌شود. گرما و بعضی وضعیت‌های عاطفی ممکن است در برخی افراد آغازکننده تعریق بیش از حد زیر ببغ که اصطلاحا به آن هایپرهیدروز گفته می‌شود باشند.
اما بسیاری از کسانی که از این موضوع رنج می‌برند، تقریبا تمام ساعات روز را بدون در نظر گرفتن خلق و خوی و یا وضعیت آب و هوا درگیر این مشکل هستند. علل عصبی، متابولیک و برخی بیماری‌های سیستمیک نیز گاهی اوقات می‌توانند باعث تعریق بیش از حد زیر بغل گردند.
سن شیوع تعریق بیش از حد زیر بغل (هایپرهیدروز)
بیشترین شیوع سنین بین ۱۸ تا ۵۴ سال است. هیپرهیدروز می‌تواند کیفیت زندگی بیماران را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. به شکلی که در روابط اجتماعی شغلی و همچنین فعالیت‌های روزانه تداخل ایجاد می‌کند.

 بیشتر بخوانید: 
تعریق شبانه و علل آن

۷ علامت هایپرهیدروز
- لباس‌هایتان همیشه خیس هستند: لباس‌های با رنگ روشن نمی‌پوشید، زیرا می‌ترسید جای عرق در زیر بغل شما دیده شود و یا از پوشیدن لباس‌های ابریشمی خودداری می‌کنید، زیرا می‌ترسید عرق کردن باعث خراب شدن آن پارچه شود.
مردانی که دارای تعریق زیاد زیر بغل هستند هم همیشه کت می‌پوشند، حتی اگر هوا گرم باشد، زیرا می‌ترسند مردم حلقه عرق زیر بغل آن‌ها را ببینند.
- مواد ضد تعریق کافی نیست: اگر شما دارای تعریق زیادی در زیر بغل باشید، دئودورانت‌ها یا ضدتعریق‌ها (مثل مام) کمکی به شما نخواهند کرد. فقط ضدتعریق‌هایی که دارای مقدار زیادی آلومینیوم کلراید هستند و غدد عرق را مسدود می‌کنند، ممکن است برای شما مفید باشند.
اما اگر از آن‌ها نیز برای مدت زمان طولانی استفاده کنید، دیگر اثر نخواهند داشت و باید از پزشک بخواهید که برای شما یک ضدعرق قوی تجویز کند. برای افرادی که زیاد عرق می‌کنند، مصرف ضدعرق‌ها مفید می‌باشد، اما در بیشتر مواقع باید درمان شوند.
- پیوسته راجع به تعریق خود فکر می‌کنید: هنگامی که زیاد عرق می‌کنید، بسیار مشکل است که راجع به چیز دیگری فکر کنید. نگران هستید که دیگران متوجه لباس خیس (زیر بغل) شما خواهند شد. شما ممکن است خجالت بکشید و گوشه گیر شوید.
شما ممکن است از مهمانی رفتن و دیدن افراد دوری کنید و از رفتن به کلاس ورزشی هم خودداری کنید، از ترس اینکه این کار‌ها باعث شدت تعریق شما گردند.
- زیاد حمام می‌روید: تعریق زیر بغل به بهداشت فرد ارتباطی ندارد، یعنی تعریق زیاد نشانه کثیفی نیست. افرادی که دارای این مشکل هستند، هرگاه یک لباس تمیز بپوشند زود خیس می‌شود، بنابراین به طور مداوم حمام می‌روند و روزانه چندین مرتبه لباس خود را عوض می‌کنند.
این کار باعث می‌شود که زیر بغل خشک شود، اما هنگامی که شما دارای تعریق زیاد هستید، به طور مرتب با صابون‌ها و ژل‌های قوی حمام می‌کنید، اگر مشکلتان برطرف نشد بهتر است با پزشک غدد یا متخصص پوست مراجعه کنید.
- بدون هیج دلیلی عرق می‌کنید: هنگامی که ورزش می‌کنید و یا یک سخنرانی دارید، انتظار عرق نکردن، اشتباه است. اما اگر بدون هیچ دلیلی در شب و یا روز، زیر بغل‌تان خیس عرق می‌شود، شما دچار hyperhidrosis (تعرق زیاد) شده اید.
- کف دست‌تان هم عرق می‌کند: افرادی که دارای تعریق زیاد زیر بغل هستند، به احتمال زیاد در دست ها، پا‌ها و یا کشاله ران و در مناطقی که غدد عرق در آنجا متمرکز شده است، نیز عرق می‌کنند.
اگر دچار تعریق زیاد در کف دست باشید، هنگامی که یک مداد و یا خودکار را در دست می‌گیرید و می‌خواهید بنویسید، و یا رانندگی می‌کنید و یا از کلید‌های کامپیوتر استفاده می‌کنید، با مشکلاتی روبرو خواهید شد.
انواع درمان هیپروهیدروز زیر بغل:
۱. آلومینیوم کلراید ۱۰ تا ۲۵ درصد موضعی
۲. تزریق زیر پوستی بوتاکس (سم بوتولینیوم)
۳. جراحی با برداشتن پوست وغدد عرق
۴. قطع اعصاب سمپاتیک داخل قفسه صدری از طریق آندوسکوپی
بوتاکس زیر بغل
بوتاکس زیر بغل در ایالات متحده آمریکا توسط FDA برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل تایید شده است. می‌توان برای موارد ضعیف تا متوسط تعریق بوتاکس را در ناحیه زیر بغل و در کنار غدد عرق تزریق کرد.
درمان غدد عرق در پوست با بوتاکس (سم بوتولینیوم) سبب مهارشدن استیل کولین می‌گردد و در نتیجه تولید عرق نیز کاهش می‌یابد. سم بوتولینیوم تیپ A (بوتاکس) در درمان هیپرهیدروزیس زیر بغل به تائید FDA رسیده است. تزریق مقادیر کمی از بوتاکس در پوست زیر بغل سبب بلوک کردن اعصاب مربوط به تعریق در این ناحیه می‌گردد.
اهداف درمانی: قطع کامل هیپرهیدروز زیر بغل و یا کاهش شدت آن تا حدی که علائم با دارو‌های ضد عرق موجود در بازار قابل کنترل باشد. دوز مصرفی: زن ومرد ۴۰-۵۰ واحد بوتاکس برای هر زیر بغل، حدود ۲۰ نقطه از زیر بغل به میزان ۵/۲ واحد بوتاکس در هر نقطه ترزیق می‌گردد.
بیحسی: معمولا تزریق زیر بغل نیازی به بیحسی ندارد، ولی برای برخی که تحمل ندارند می‌توان از کرم‌های بیحس کننده استفاده کرد.
عمق تزریق بوتاکس: بوتاکس باید داخل درم تزریق شود و تزریق در عمل بیشتر سبب کاهش اثر بوتاکس می‌شود. پس از تزریق ناحیه کمپرس می‌شود و یا از icepack استفاده می‌شود.
نتایج: کاهش چشمگیر و با کامل تعریق زیر بغل در طی یکی دو هفته بعد ازتزریق صورت می‌گیرد؛ که در برخی زودتر هم رخ می‌دهد.
مدت تاثیر و فواصل بین درمان بوتاکس: تعریق معمولا بتدریج طی شش ماه بعد از تزریق بوتاکس بر می‌گردد و تزریق بعدی معمولا در همین مدت باید تکرار شود. ولی در بعضی افراد امکان دارد ۹ تا ۱۲ ماه هم اثر آن باقی بماند.
پیگری: بیماران بعداز دو هفته باید معاینه شوند تامیزان کاهش تعریق بررسی شود و اگر منقطه‌ای هنوز تعریق زیاد دارد باید دوباره بوتاکس در آن ناحیه تزریق گردد.
عوارض بوتاکس زیر بغل: آن شامل درد در حین تزریق و علائم شبه سرماخوردگی به صورت موقتی می‌باشد.

منبع: بیتوته
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
همه آنچه باید از پالتوهای مردانه بدانید۸ علامت کمبود ویتامین ث در بدنجدیدترین لباس عروس گل برجسته20 رنگ موی جدید مناسب آمبره موی کوتاهانواع شلوار جین فاق‌بلند و روش ست‌کردن آن‌هاواگیری آنفلوانزا در منازل بیش از مدارس است۱۵ ایده شب یلدا برای مدرسه؛ چگونه سفره یلدای زیبایی بچینیم؟داروی آسیترتین چیست و در چه مواردی تجویز می‌شود؟جاسازی قرصها در محصولات بیش‌ از۱۰ شرکت تولید کیکدرمان کاتاراکت چشم چیست؟ماجرای وجود قرص برنج در کیک؛ دانشگاه علوم پزشکی تکذیب کردخواصی حیرت انگیز دمنوش گل محمدیانواع دیابت و نحوه تشخیص آناصلی‌ترین علت ابتلا به سرطان دهانعابدی: بیماری آنفلوآنزا تحت کنترل استماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست ؟تلگرام در رایتل بدون فیلتر در دسترس است!ماجرای کیک‌های آلوده به قرص در سیستان و بلوچستان و تشکیل پرونده قضایی + تصاویربهترین مسکن های گیاهی را بشناسیدسرماخوردگی را در همان ساعات اول سرکوب کنید!آنفلوانزا و حمل و نقل عمومیاگر این نشانه‌ها را دارید دچار احتباس مایع در بدن شده‌ایداز بین بردن جرم دندان با روش‌های طبیعیچه رنگ مویی مناسب رنگ پوست و رنگ چشم من است؟طرز تهیه شیرینی شب یلداسالم‌ترین روغن‌ها برای کاهش درد آرتروزطرز تهیه ذرت مکزیکیعکس نوشته عاشقانه شب یلداصبحانه های چاق کننده و طرز تهیه آن هاشیک ترین تزیینات شب یلدای عروسبا خواص نخود فرنگی و مضرات آن آشنا شویدمعرفی قطره برومفناک (Bromfenac) برای رفع التهاب چشمطرز تهیه خورش مرغ و انار؛ غذای یلداییراهنمای جامع فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرفکاسبی با سلامت مردم در مطب های لاکچری
تصاویر رسانه خارجی از استقبال تهران از کریسمس‌بازداشت ۱۳۵ دختر و پسر با شمایل شیطان‌پرستی در دماوند + جزئیاتآتش‌سوزی گسترده انبار لباس در همسایگی پلاسکومظنه خرید آپارتمان در منطقه ونک چند قیمت است؟(جدول) قیمت اجاره آپارتمان‌های بزرگ متراژقیمت میوه و تره‌بار ‌و مواد پروتئینی در تهران؛ چهارشنبه ۲۰ آذرماه+ جدولازدحام جمعیت در خط یک مترو پایتخت طبیعی استمظنه خرید آپارتمان نقلی در تهران + جدولپاسخ هاشمی به اظهارات قالیباف در مورد ریاست ۲۰ ساله خاندان هاشمی بر متروبرای خرید خانه در منطقه فرمانیه چقدر هزینه کنیم؟قیمت روز اجاره مسکن/ رهن ۱۹۰ میلیون تومانی آپارتمان ۷۰ متری در فرمانیه تهرانبرای خرید آپارتمان در منطقه حکیمیه چقدر باید پرداخت کرد؟تکذیب ادعای فروش صندلی اتوبوس‌ها از زبان معاون شهردارخرید واحد مسکونی در مجیدیه چقدر تمام می‌شود؟٥١ نفر از عاملان اصلی اغتشاشات در تهران دستگیر شدندشوخی محسن هاشمی در خصوص بوی بد تهران: مثل اینکه قضیه امنیتی است!مدارس استان تهران فردا سه شنبه ۱۲ آذر 98 تعطیل نیستانتشار مجدد بوی نامطبوع در تهرانفردا مدارس استان تهران دایر استدستگیری ۲۰ نفر از عاملان اصلی اغتشاشات اخیر در شرق استان تهرانکدام مدارس امروز 10 آذر 98 تعطیل هستند؟تعطیلی مدارس پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول و دوم در تهران | یکشنبه10 آذر 98تعطیلی تمام مدارس پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول و دوم و دانشگاه ها در تهران | شنبه 9 آذر 98مدارس ابتدایی استان تهران فردا تعطیل است | چهارشنبه 6 آذر 98تهران| زمین خالی که استراحتگاه سگ‌های ولگرد شددستگیری یکی از عوامل اصلی اغتشاش در شهریار و ملاردقیمت آپارتمان‌های ۵۰ متری در تهران +جدولقم| بهشت زهرا بزرگ‌ترین آرامستان بعد از وادی السلام است(تصاویر) تخریب گسترده در اسلامشهر و شهر قدسلیدرهای اصلی اغتشاشات ‌بهارستان دستگیر شدند/ دستگیری‌ها همچنان ادامه داردخرید واحد مسکونی در میرداماد چقدر تمام می‌شود؟مجروحان حوادث اخیر تهران در بیمارستان‌ها +تصاویرمدارس تهران فردا چهارشنبه ۲۹ آبان تعطیل است؟خسارات وارده در شهریار و البرز درپی گرانی بنزینشهادت سه بسیجی و پاسدار در ناآرامی‌های غرب استان تهران
قم| پویش های مردمی « گران نخریم» و «بی قیمت نخریم» در قم راه اندازی شدقم|مرجع تشخیص بیماری آنفلوانزا پزشک است/عدم استفاده از دارو به صورت خودسرانه در مواجه با بیماری آنفلوانزاتصاویر رسانه خارجی از استقبال تهران از کریسمس‌بازداشت ۱۳۵ دختر و پسر با شمایل شیطان‌پرستی در دماوند + جزئیاتاطلاعات مراکز ترک اعتیاد خراسان رضوی (مشهد، سبزوار و ...)قم| ارابه مرگ 44 درصد تصادف ها را در قم به خود اختصاص دادواگیری آنفلوانزا در منازل بیش از مدارس استجاسازی قرصها در محصولات بیش‌ از۱۰ شرکت تولید کیکدرمان کاتاراکت چشم چیست؟کوهستان گردی خانوادگی،پاکسازی منطقه چندران سمنان وبرنامه فرهنگیآتش‌سوزی گسترده انبار لباس در همسایگی پلاسکوماجرای وجود قرص برنج در کیک؛ دانشگاه علوم پزشکی تکذیب کردجدول پرواز‌های فرودگاه بوشهر در ۲۱ آذر ۹۸مظنه خرید آپارتمان در منطقه ونک چند قیمت است؟بازار مرغ در شرایط عادی قرار دارد + جدول قیمت مرغ(جدول) قیمت اجاره آپارتمان‌های بزرگ متراژتحقق کشاورزی پایدار در گرو حفظ خاک استآیا از خانه‌های خالی و ماشین دوم مالیات اخذ می‌شود؟ماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست ؟ماجرای کیک‌های آلوده به قرص در سیستان و بلوچستان و تشکیل پرونده قضایی + تصاویرقم|لزوم راه اندازی دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قمپاکیزگی از ویژگی‌های مهم یک شهر ایده‌آل استقم|اعضای ستاد اجرایی و کمیته‌های جشنواره ابوذر در قم معرفی شدندقیمت گوشت گوسفندی شکسته شدبیمارستان گیلانغرب به ۱۱ دستگاه سونوگرافی و تجهیزات پزشکی مجهز شدعملیات اجرایی دو تصفیه خانه فاضلاب درکرمانشاه آغازشدآمادگی کامل لازم، جهت ساخت مدارس استثنایی در سطح استان کرمانشاه وجود داردمجمع خیرین اشتغال در کشور تشکیل می شودنوزاد رها شده در شهرضا نزد بهزیستی استمعجزه طبیعت در درمان آنفلوآنزاقیمت میوه و تره‌بار ‌و مواد پروتئینی در تهران؛ چهارشنبه ۲۰ آذرماه+ جدول‌آمار جان‌باختگان تالار عروسی سقز به ۱۲ نفر افزایش یافتقم|پیش بینی بارش پراکنده باران در قمقیمت انواع میوه و تره بار در بازار امروز ۲۰ آذر +جدولبرنامه سینمای آبادان در روزچهارشنبه بیستم آذر ماه ۹۸

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه 21 آذر ۱۳۹۸ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
ترس و طمع دو حاکم سرزمین بورس
ترس و طمع دو حاکم سرزمین بورس
ترس و طمع دو حاکم سرزمین بورس
ورود به بازار بورس بدون برنامه معاملاتی ممنوع
ورود به بازار بورس بدون برنامه معاملاتی ممنوع
ورود به بازار بورس بدون برنامه معاملاتی ممنوع
داعش پس از ابوبکر بغدادی
داعش پس از ابوبکر بغدادی
داعش پس از ابوبکر بغدادی
ویژه استان ها
قم| پویش های مردمی « گران نخریم» و «بی قیمت نخریم» در قم راه اندازی شدقم|مرجع تشخیص بیماری آنفلوانزا پزشک است/عدم استفاده از دارو به صورت خودسرانه در مواجه با بیماری آنفلوانزاتصاویر رسانه خارجی از استقبال تهران از کریسمس‌بازداشت ۱۳۵ دختر و پسر با شمایل شیطان‌پرستی در دماوند + جزئیاتاطلاعات مراکز ترک اعتیاد خراسان رضوی (مشهد، سبزوار و ...)قم| ارابه مرگ 44 درصد تصادف ها را در قم به خود اختصاص دادواگیری آنفلوانزا در منازل بیش از مدارس استجاسازی قرصها در محصولات بیش‌ از۱۰ شرکت تولید کیکدرمان کاتاراکت چشم چیست؟کوهستان گردی خانوادگی،پاکسازی منطقه چندران سمنان وبرنامه فرهنگیآتش‌سوزی گسترده انبار لباس در همسایگی پلاسکوماجرای وجود قرص برنج در کیک؛ دانشگاه علوم پزشکی تکذیب کردجدول پرواز‌های فرودگاه بوشهر در ۲۱ آذر ۹۸مظنه خرید آپارتمان در منطقه ونک چند قیمت است؟بازار مرغ در شرایط عادی قرار دارد + جدول قیمت مرغ(جدول) قیمت اجاره آپارتمان‌های بزرگ متراژتحقق کشاورزی پایدار در گرو حفظ خاک استآیا از خانه‌های خالی و ماشین دوم مالیات اخذ می‌شود؟ماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست ؟ماجرای کیک‌های آلوده به قرص در سیستان و بلوچستان و تشکیل پرونده قضایی + تصاویرقم|لزوم راه اندازی دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قمپاکیزگی از ویژگی‌های مهم یک شهر ایده‌آل استقم|اعضای ستاد اجرایی و کمیته‌های جشنواره ابوذر در قم معرفی شدندقیمت گوشت گوسفندی شکسته شدبیمارستان گیلانغرب به ۱۱ دستگاه سونوگرافی و تجهیزات پزشکی مجهز شد