• زمان انتشار: 13 آبان 1398, 14:31
  • / کد خبر: 15715

داشتن خال در نقاط مختلف بدن به چه معناست؟

داشتن خال در نقاط مختلف بدن به چه معناست؟ آیا شما نیز از آن جمله کسانی هستید که نسبت به خال‌های روی بدن خود وسواس داشته و کنجکاو بوده‌اید بدانید هر یک از این خال‌ها و مکان آن‌ها چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ خب شما تنها نیستید، زیرا همه روی بدن خود خال داشته و در مورد آن‌ها کنجکاوی کرده‌اند، هر چند در اغلب موارد پاسخی برای سوالات خود در این زمینه نمی‌یابیم.
خال تعریف بسیار ساده و سرراستی دارد: خال‌ها ضایعات یا برآمدگی‌های روی پوست هستند که اغلب رنگ مشکی یا قهوه‌ای دارند. این برآمدگی‌ها ممکن است در هر جایی از پوست به شکل منفرد یا به شکل دسته‌ای ایجاد شوند. حتی با این تعریف ساده و سرراست نیز خیلی زود متوجه می‌شویم که خال‌ها می‌توانند به اشکال مختلف خود را نشان داده و معانی بی‌پایانی داشته باشند، به ویژه بر اساس محل قرار گرفتنشان.
 
علاوه بر این، برخی مطالعات باستانی مربوط به طالع‌بینی وجود دارد که می‌گویند داشتن خال در نقطه‌ای خاص از بدن می‌تواند اطلاعاتی در مورد شخصیت، ثروت و حتی آینده شما داشته باشد. واقعیت این است که یک خال می‌تواند اطلاعات و معانی زیادی در خود داشته باشد؛ بنابراین اگر روی نقطه خاصی از بدن خود خال دارید و می‌خواهید بدانید که آیا معنا و مفهوم خاصی پشت آن قرار دارد یا خیر، با ادامه مطلب همراه باشید.
 
داشتن خال روی بازو می‌تواند به این معنا باشد که شما انسان سختکوش هستید
اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,خال
در حالی که داشتن خال روی بازو بسیار رایج است، اما می‌تواند معانی متعدد و متفاوتی داشته باشد. بر اساس قوانین فنگ شوی، داشتن خال روی بازو می‌تواند بدین معنا باشد که شما در هر موضوعی به سختی تلاش کرده، اما قدرت تلاش شما آنطور که باید دانسته نمی‌شود. علاوه بر این، بر اساس دایره‌المعارف خرافات، داشتن خال روی بازو بدین معناست که فرد بسیار محتاط است.
 
بازو‌ها و کل دست یکی از اعضای بدن هستند که در معرض هوای آزاد قرار دارند، از این رو آفتاب سوختگی یا کک و مک داشتن روی این قسمت از بدن موضوع نادر و نگران کننده‌ای نیست. اما ممکن است داشتن خال روی بازو به معنای ابتلا به سرطان پوست باشد، زیرا دستکم در مورد زنان معمول‌ترین نقاط برای تومور‌های پوستی در ناحیه دست و پاهاست. از این رو اگر به شکل ناگهانی متوجه خالی روی بازوی خود شده و زن هستید هوشمندانه این است که به پزشک مراجعه کنید.
 
اگر روی سینه خال داشتید خود را خوش‌شانس بدانید 
بر اساس سنت باستانی چینی، داشتن خال روی سینه یا پستان می‌تواند معانی متفاوتی داشته باشد. در دنیای فنگ شوی، خال روی سینه یا پستان نشان دهنده جاه‎‌طلب بودن، بخشندگی یا داشتن فرزندان فوق‌العاده است. بررسی خال‌های روی سینه برخلاف خال‌های پشت بسیار ساده بوده و می‌توان نوع آن را مشخص کرد. اگر چه داشتن خال روی سینه نیز بسیار شایع است، اما در صورت مشاهده شکل غیرطبیعی، رشد ناهنجار یا تغییر در ظاهر و رنگ خال بهتر است به پزشک مراجعه کنید.
 
داشتن خال روی پیشانی می‌تواند به معنای باهوش بودن باشد 
اگر می‌خواهید بدانید که داشتن خال روی پیشانی به چه معنایی است، طالع‌بینی چینی بر این باور است که چنین چیزی نشان دهنده کامیابی است. به طور ویژه، داشتن خال در مرکز پیشانی به معنای داشتن هوش و حکمت است در حالی که داشتن خال در سمت راست پیشانی می‌تواند به معنای خوب بودن فرد برای شراکت یا ازدواج باشد. با این وجود داشتن خال در سمت چپ پیشانی به معنای بدشانسی است.
 
بر اساس طالع‌بینی مدرن نیز داشتن خال در پیشانی نشانه فعال بودن و سرگرم کننده بودن شخص است. از آنجا که پیشانی و صورت در معرض نور آفتاب زیادی قرار دارند، جای تعجب ندارد که این دو قسمت مستعد شکل‌گیری خال باشند. پیشانی مکانی شایع برای شکل‌گیری خال‌های سبوره‌ای است.
 
خال روی گونه ممکن است به معنای شجاعت و نترسی باشد 
داشتن خال روی گونه نیز اغلب نماد زیبایی در نظر گرفته می‌شود. با این وجود، بسته به شکل ظاهری آن، داشتن یک نقطه تیره روی گونه معانی متفاوتی می‌تواند داشته باشد. در طالع‌بینی چینی داشتن خال روی گونه به معنای شجاع بودن، صداقت و علاقه شخص به خواندن و مطالعه است. همچنین چنین افرادی ورزشکار بوده و ماده‌گرا و دوستدار پول نیستند. به طور دقیق، داشتن خال روی گونه راست به معنای حساس بودن و مسئولیت‌پذیری فرد و اهمیت خانواده نزد وی است در حالی که خال روی گونه چپ نشان دهنده فردی است که درونگرا بوده و اغلب مغرور است.
 
اگر روی گردن خود خال داشته باشید باید بیشتر آرامش خود را حفظ کنید
اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,خال
در دنیای فنگ شوی، داشتن خال روی ساق گردن گاهی اوقات به معنای عمر کوتاه است که استرس نقش مهمی در کوتاه کردن آن دارد. البته در دنیای واقعی این موضوع به معنای مرگ زودرس نیست بلکه بر این نکته تایید دارد که شخص باید بیشتر استرس خود را کنترل نماید. با این وجود خال‌های روی گردن بیشتر از خال‌های دیگر نقاط بدن با سرطان یا مشکلات پوستی ارتباط دارند.
 
در مردان، گردن مکان شایعی برای خال‌های سرطانی است که نیاز به بررسی‌های پزشکی در صورت مشاهده خال در این نقطه را ضروری می‌سازد. برخی از خال‌های روی گردن نیز ظاهر غیرمعمول و شک برانگیزی دارند هر چند ضرورتاً به معنای سرطان پوست نخواهند بود. داشتن خال‌های غیرمعمول و مشکوک در افراد دارای پوست روشن شایع‌تر بوده و معمولاً بزرگتر و ترسناک‌تر از دیگر خال‌ها هستند. مطالعات نشان داده که تنها ۱ مورد از این خال‌های غیرمعمول در هر ۱۰.۰۰۰ مورد به سرطان پوست ارتباط دارند.
 
خال روی چانه می‌تواند نماد صداقت بیش از حد باشد 
بر اساس طالع‌بینی چینی، خال روی چانه نشان دهنده مهربان بودن و مسئولیت‌پذیری فرد در مقابل دیگران است. علاوه بر این، بر اساس طالع‌بینی باستانی، داشتن خال روی چانه به معنای سازگاری، قاطعیت، بااراده بودن و سرسخت بودن و لجاجت فرد است. اگر خال در قسمت راست چانه باشد معمولاً نشان دهنده تفکر منطقی و ماهیت دیپلماتیک شما دارد در حالی که در قرار داشتن آن در سمت چپ نشان دهنده روراست بودن، صداقت و رک گویی است.
 
داشن خال در این نقطه از صورت به ویژه در میان زنان شایع است و به دلیل اینکه چنین خال‌هایی معمولاً با رشد مو همراه هستند، برداشتن آن‌ها با چالش همراه بوده و برای زنان دردسرآفرین می‌شود.
 
داشتن خال در شقیقه یا در امتداد خط رویش مو می‌تواند به معنای علاقه فرد به سفر باشد 
طالع‌بینی باستانی چینی، داشتن خال روی شقیقه یا خط رویش مو را به معنای داشتن زندگی خوب، پر از عشق و از لحاظ مالی موفق می‌داند. طالع‌بینی سنتی نیز این امر را نشانه ازدواج زودهنگام، داشتن زن زیبا و همچنین امکان دستیابی ناگهانی و غیرمنتظره به پول فراوان می‌داند. برخلاف خال‌های دیگر نقاط بدن، خال‌های شقیقه و خط رویش موی سر به سختی شناسایی شده و به سادگی قابل مشاهده نیستند.
 
خال روی دست می‌تواند بسته به شخصی که مورد سوال قرار گیرد معنای متفاوتی داشته باشد
 
داشتن خال روی دست بسیار نادر است، اما معنای آن دستکم بر اساس طالع‌بینی چینی بسیار جالب است. داشتن خال روی دست ممکن است بدین معنا باشد که شما سختکوش و پرانرژی هستید. در دنیای فنگ شوی نیز داشتن خال روی دست در زنان می‌توان به معنای داشتن ویژگی‌های شخصیتی ناپایدار، دمدمی مزاج بودن و ولخرجی باشد.
 
از آنجایی که ایجاد شدن خال روی دست بسیار کم اتفاق می‌افتد، به دلیل قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، ایجاد لکه‌های پوستی و خال‌های سرطانی و توموری روی دست باید با حساسیت دنبال شود. کک مک یکی از عوارض قرار گرفتن در معرض نور آفتاب در طولانی مدت است که روی دست‌ها دیده می‌شود.
 
داشتن خال روی پشت می‌تواند نماد شوربختی باشد 
اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,خال
 
داشتن خال روی قسمت پشت بدن نیز بسیار شایع است، اما بر اساس طالع‌بینی باستانی چینی می‌تواند معانی متفاوتی داشته باشد. در دنیای فنگ شوی، داشتن خال در پشت می‌تواند به معنای نداشتن ثروت، مورد خیانت فراوان قرار گرفتن یا بی‌میلی به سختکوشی باشد. بدین ترتیب واضح است که داشتن خال در پشت بر اساس قوانین فنگ شوی معنای خوشایند و مثبتی ندارد.
 
بر اساس دایره‌المعارف خرافات نیز چنین موضوعی به معنای روبرو شدن با موانع و شکست‌های بسیاری در زندگی است. در دنیای پزشکی نیز داشتن خال روی قسمت پشت بدن اگر چه در اکثر موارد موضوع بی‌خطر و ساده‌ای است، اما می‌تواند از نوع کراتوز سبورئیک نیز باشد، ضایعاتی سیاه یا قهوه‌ای که اغلب در ناحیه سینه و پشت دیده می‌شوند که البته معمولاً ارتباطی با سرطان پوست ندارد.
 
داشتن خال روی قسمت تهیگاه و باسن به چه معناست؟
اگر چه شاید باورکردنی نباشد، اما داشتن خال روی قسمت باسن بدن چندان هم نادر نیست. بر اساس قوانین فنگ شوی و طالع‌بینی چینی، داشتن خال روی باسن به معنای باهوش بودن و خلاقیت فراوان است. علاوه بر این، چنین چیزی می‌تواند به معنای احترام داشتن نزد دیگران و داشتن شانس و پتانسیل بالا برای موفقیت و بدست آوردن ثروت است. به طور کلی داشتن خال روی باسن و تهیگاه معنای خوبی دارد. کولی‌های اروپا بر این باور بودند که می‌توان از طریق خال‌های روی بدن، طالع و آینده افراد را بازگو کرد، اما بر اساس نظر آنان، داشتن خال در روی باسن به معنای این بود که فرد زندگی فقیرانه‌ای خواهد داشت.
 
خال‌های روی پا معانی فراوان و متفاوتی دارند 
داشتن خال روی پا می‌تواند معانی متفاوتی داشته باشد که به مکان قرار گرفتن آن و جنسیت فرد بستگی دارد. برای مردان و بر اساس تعالیم فنگ شوی، داشتن خال در قسمت پایین زانو به معنای سختی و رنج است. در مورد زنان، اما داشتن خال در این نقطه از پا، به ویژه در ناحیه قوزک پا، ممکن است به معنای این باشد که فرد مذکور کمی سنگدل است. با این وجود وجود خال روی پا می‌تواند به معنای ابتلا به سرطان پوست نیز باشد.
 
داشتن خال روی لب فراتر از زیبایی است 
اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,خال
 
بسیاری از افراد وقتی که به داشتن خال روی لب بالا فکر می‌کنند به یاد زنان زیبایی مانند مرلین مونرو می‌افتند. همگان داشتن خال روی لب را نشانه زیبایی می‌دانند، اما بر اساس طالع‌بینی چینی این موضوع بدین معناست که فرد بلندپرواز و جاه‌طلب بوده و به احتمال زیاد از دیگران پیشی گرفته و به خواسته‌هایش خواهد رسید.
 
داشتن خال در گوشه لب نیز بدین معناست که دوست دارید از چیز‌های زیبا مانند هنر در زندگی‌تان استفاده کرده و لذت ببرید. با این وجود از آنجایی که لب نیز بسیار در معرض نور آفتاب قرار دارد می‌تواند محلی مستعد شکل‌گیری خال‌های توموری و سرطانی باشد هر چند در صورت سرطانی بودن نیز براحتی درمان می‌شوند.
 
داشتن خال روی شانه می‌تواند به معنای داشتن زندگی سخت در آینده باشد 
بر اساس طالع‌بینی باستانی چینی داشتن خال روی شانه بدین معنی است که فرد در آینده زندگی سخت و پرتنشی خواهد داشت. دنیای فنگ شوی نیز در این باره می‌گوید که برای یک زن، داشتن خال روی پشت شانه به معنای این است که وی مسئولیت‌های سنگین زیادی را به دوش کشیده و مشقات و خوار شدن‌های بسیاری را در زندگی‌اش به جان بخرد. با این وجود، داشتن خال روی شانه برای مردان نشانه محبوبیت و کارآمدی است.
 
خال روی فرق سر بر اساس استاندارد‌های طالع‌بینی چینی بسیار خوش‌یمن و مثبت است 
بر اساس طالع‌بینی چینی داشتن خال روی سر نشانه داشتن زندگی موفق و خوش‌شانسی در تمام طول عمر است چنانکه باعث حسادت دیگران خواهد شد.
 

منبع: برترین ها
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
مدل کیک شب یلدادرمان میگرن با دمنوش های گیاهیآبسه لثه چیست و چگونه درمان می شود؟۸ گیاهی که حکم مُسکن و آرامبخش را دارندتعطیلی مدارس در روز شنبه ۱۶ آذرماهجدیدترین مدل لباس بچه گانه شب یلداکم فروشی اینترنت توسط اپراتورها ثابت نشدعوارض فشارخون بالا چیست؟قم| شفاف سازی کدر / دانشگاه صنعتی یا باشگاه سیاسی10 روش رفع شپش سرهرآنچه درباره قرص گلوریپا داروی کاهش قند خون باید بدانید!سودِ سیگار در جیب مافیا / بی‌توجهی به درآمد ۲۰هزار میلیاردیِ مالیات بر سیگارآبگوشت را با پیاز یا ترشی بخورید!سردی انگشتان از وجود کدام بیماری‌ خبر می‌دهد؟خوددرمانی در آنفلوانزا ممنوعچند توصیه به دانش‌آموزان برای پیشگیری از آنفلوآنزااگر کودک به آنفلوآنزا دچار شد چه باید کرد؟چگونه از بروز تبخال پیشگیری کنیم؟مفیدترین نوشیدنی‌ها برای درمان آنفلوانزاآموزش بافت پاپوش مربعیتوصیه طب سنتی برای پیشگیری از آنفلوانزا پیام تبریک ولادت امام حسن عسکری علیه السلامجدیدترین تزیین شب یلدا عروستزیین آجیل شب یلدا برای عروسجدیدترین دیزاین ناخن شب یلداکاردستی کودکانه شب یلداطرز تهیه ته چین انار۱۶ رقم روی کارت بانکی چه معنایی دارد؟همه‌چیز درباره‌ی آنفلوآنزا؛ بیماری شایع این فصلروش‌‌های پیشگیری از «آنفلوآنزا» در مدارسخوددرمانی و مراجعه دیرهنگام به پزشک از علل اصلی مرگ ناشی از آنفلوانزاستنمکی : قیمت واقعی واکسن آنفولانزا زیر ۴۰ هزار تومان استتست مزاج‌شناسی: سرد یا گرم؟ خشک یا تر؟الزامات تسریع در بهبود آنفولانزا چیست؟شیک ترین مدل لباس عروس پوشیده
خرید واحد مسکونی در مجیدیه چقدر تمام می‌شود؟٥١ نفر از عاملان اصلی اغتشاشات در تهران دستگیر شدندشوخی محسن هاشمی در خصوص بوی بد تهران: مثل اینکه قضیه امنیتی است!مدارس استان تهران فردا سه شنبه ۱۲ آذر تعطیل نیستانتشار مجدد بوی نامطبوع در تهرانفردا مدارس استان تهران دایر استدستگیری ۲۰ نفر از عاملان اصلی اغتشاشات اخیر در شرق استان تهرانکدام مدارس امروز تعطیل هستند؟تعطیلی مدارس پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول و دوم در تهران | یکشنبه10 آذر 98تعطیلی تمام مدارس پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول و دوم و دانشگاه ها در تهران | شنبه 9 آذر 98مدارس ابتدایی استان تهران فردا تعطیل است | چهارشنبه 6 آذر 98تهران| زمین خالی که استراحتگاه سگ‌های ولگرد شددستگیری یکی از عوامل اصلی اغتشاش در شهریار و ملاردقیمت آپارتمان‌های ۵۰ متری در تهران +جدولقم| بهشت زهرا بزرگ‌ترین آرامستان بعد از وادی السلام است(تصاویر) تخریب گسترده در اسلامشهر و شهر قدسلیدرهای اصلی اغتشاشات ‌بهارستان دستگیر شدند/ دستگیری‌ها همچنان ادامه داردخرید واحد مسکونی در میرداماد چقدر تمام می‌شود؟مجروحان حوادث اخیر تهران در بیمارستان‌ها +تصاویرمدارس تهران فردا چهارشنبه ۲۹ آبان تعطیل است؟خسارات وارده در شهریار و البرز درپی گرانی بنزینشهادت سه بسیجی و پاسدار در ناآرامی‌های غرب استان تهرانتعطیلی مدارس استان تهران تکذیب شدفوت یک بسیجی در تجمعات شهریارمدارس کدام استان دوشنبه ۲۷ آبانماه تعطیل است؟اسنپ با شهرداری تهران قرارداد نوشتتعطیلی مدارس استان‌های کشور در یکشنبه ۲۶ آبان ماه ۹۸دانشگاه‌های علامه و شهید بهشتی یکشنبه تعطیل شدندتعطیلی تمام مدارس ابتدایی و متوسطه اول در استان تهران | یکشنبه 26 آبان 98مدارس ابتدایی و متوسطه اول استان تهران فردا تعطیل استآیا مدارس شهرستان‌های استان تهران فردا تعطیل است؟کدام دانشگاه‌ها امروز تعطیل شدند؟تکذیب تعطیلی مدارس پردیس، دماوند و فیروزکوه در نوبت عصر امروزشیفت عصر مدارس شهرستان پردیس تعطیل شدتعطیلی پیش دبستان؛ ابتدایی و مهدهای کودک شهر تهران |شنبه 25 آبان 98
بازدیدسه ساعته رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ومعاون درمان ازبیمارستان امام حسین(ع)شاهرودنمایشگاه شعرنقاشی بیت‌نگار در شاهرود گشایش یافتقم|شورای نگهبان اجازه ورود عاملان نفوذ دشمن را به مجلس ندهدقم| استان قم رتبه سوم اجاره نشینی در کشور/۶۰۰ واحد مسکن مهر قم مشکل قضایی داردتوجه به سلامت، بازگشت به راهکارهای خوب سلامتی وخوب زیستن خود یک اشاعه فرهنگ بسیارمناسبی استترویج کشت گیاهان دارویی در کوچه باغ های سمنان جهت جذب گردشگرقم|29 نفر برای نامزدی مجلس ثبت نام کردندقم|تخریب منابع طبیعی با اجرای بدون برنامه برخی پروژه‌هادر راستای شهر دوستدار کودک اولین پارک هوشمند کودک در سمنان راه اندازی می شودمرکزی| پرداخت 8 میلیارد تومان تسهیلات وام اشتغال به مددجویان بهزیستیمرکزی| شرایط آنفولوآنزا در استان تحت کنترل استمرکزی| شناخت سلایق کلید توسعه صادرات فرش دست‌بافتمرکزی| بهره‌گیری از شیوه‌های نوین در کشت‌های گلخانه‌ای استان مرکزیمرکزی| ۲ هزار داوطلب سلامت در استان به خانوارها خدمات ارائه می‌کنندقم|علما و متخصصین به عرصه هوش مصنوعی ورود کنندقم|آب تلف‌شده در بخش کشاورزی بهینه‌سازی شودقم| تفکر و پیام های انقلاب به کشورهای جهان صادر شود/راهبردهای دشمنان در تحریم ها شکست خوردتولید بیش از ۷۶ هزار تن انواع آبزیان پرورشی در سطح مازندرانجوان کر و لال ایلامی در افغانستان پیدا شددستگیری 31 عامل اصلی اغتشاشات کازرونپسر نوبخت از انتخابات انصراف دادکودک پنج ساله داخل کانال تهویه هوا آپارتمان ۵طبقه افتادپل عابر پیاده در مشهد سقوط کرد!تعطیلی مدارس در روز شنبه ۱۶ آذرماهتعطیلی مدارس سیستان و بلوچستان 16 و 17 آذرتعطیلی مدارس فریمان روز شنبه 16 آذرقم| شفاف سازی کدر / دانشگاه صنعتی یا باشگاه سیاسیقتل مشکوک یک خانواده در خرم آبادحیوانات خانگی؛ از اصلاح 260 هزار تومانی تا خانه 12 میلیونیخوددرمانی در آنفلوانزا ممنوعتوضیح استاندار خوزستان درباره ناآرامی‌های ماهشهرخرید واحد مسکونی در مجیدیه چقدر تمام می‌شود؟اطلاعیه روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص درگذشت ۲ دانشجوبرگزاری همایش تجلیل از داوطلبان برتر هلال احمر استان به مناسبت روز جهانی داوطلبمعدوم سازی بیش از 150 کیلوگرم گوشت گوساله و مرغ غیربهداشتی در شهرستان کرمانشاه

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه 14 آذر ۱۳۹۸ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
ورود به بازار بورس بدون برنامه معاملاتی ممنوع
ورود به بازار بورس بدون برنامه معاملاتی ممنوع
ورود به بازار بورس بدون برنامه معاملاتی ممنوع
داعش پس از ابوبکر بغدادی
داعش پس از ابوبکر بغدادی
داعش پس از ابوبکر بغدادی
خشک‌سالی و سیل کنار هم
خشک‌سالی و سیل کنار هم
خشک‌سالی و سیل کنار هم
ویژه استان ها
بازدیدسه ساعته رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ومعاون درمان ازبیمارستان امام حسین(ع)شاهرودنمایشگاه شعرنقاشی بیت‌نگار در شاهرود گشایش یافتقم|شورای نگهبان اجازه ورود عاملان نفوذ دشمن را به مجلس ندهدقم| استان قم رتبه سوم اجاره نشینی در کشور/۶۰۰ واحد مسکن مهر قم مشکل قضایی داردتوجه به سلامت، بازگشت به راهکارهای خوب سلامتی وخوب زیستن خود یک اشاعه فرهنگ بسیارمناسبی استترویج کشت گیاهان دارویی در کوچه باغ های سمنان جهت جذب گردشگرقم|29 نفر برای نامزدی مجلس ثبت نام کردندقم|تخریب منابع طبیعی با اجرای بدون برنامه برخی پروژه‌هادر راستای شهر دوستدار کودک اولین پارک هوشمند کودک در سمنان راه اندازی می شودمرکزی| پرداخت 8 میلیارد تومان تسهیلات وام اشتغال به مددجویان بهزیستیمرکزی| شرایط آنفولوآنزا در استان تحت کنترل استمرکزی| شناخت سلایق کلید توسعه صادرات فرش دست‌بافتمرکزی| بهره‌گیری از شیوه‌های نوین در کشت‌های گلخانه‌ای استان مرکزیمرکزی| ۲ هزار داوطلب سلامت در استان به خانوارها خدمات ارائه می‌کنندقم|علما و متخصصین به عرصه هوش مصنوعی ورود کنندقم|آب تلف‌شده در بخش کشاورزی بهینه‌سازی شودقم| تفکر و پیام های انقلاب به کشورهای جهان صادر شود/راهبردهای دشمنان در تحریم ها شکست خوردتولید بیش از ۷۶ هزار تن انواع آبزیان پرورشی در سطح مازندرانجوان کر و لال ایلامی در افغانستان پیدا شددستگیری 31 عامل اصلی اغتشاشات کازرونپسر نوبخت از انتخابات انصراف دادکودک پنج ساله داخل کانال تهویه هوا آپارتمان ۵طبقه افتادپل عابر پیاده در مشهد سقوط کرد!تعطیلی مدارس در روز شنبه ۱۶ آذرماهتعطیلی مدارس سیستان و بلوچستان 16 و 17 آذر