• زمان انتشار: 13 مرداد 1398, 15:25
  • / کد خبر: 11883

خبرنگاران هم صاحب خانه می‌شوند

خبرنگاران هم صاحب خانه می‌شوند وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح خانه‌دار شدن کارمندان دولت مشمول خبرنگاران از جمله باشگاه خبرنگاران جوان می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به زمان دقیق افتتاح فاز یک آزاد راه تهران _ شمال اظهار کرد: رئیس سازمان بنیاد مستضعفان، روز دوم مسئولیت خود به  بازدید از آزاد راه تهران _ شمال پرداختند چنانچه آقای سعیدی کیا رئیس سابق بنیاد مستضعفان نیز هر هفته از این پروژه بازدید می کردند.

او بیان کرد: طبق توافقاتی که با رئیس سابق بنیاد مستضعفان داشتیم مقرر شد تا قطعه یک این پروژه تا پایان شهریور امسال  به اتمام رسیده و به صورت آزمایشی افتتاح شود.

اسلامی بیان کرد: در جلسات و بازدید رئسای قدیم و جدید بنیاد مستضعفان عنوان شد که باید پروژه تمام شده سپس افتتاح شود ما نیز همین بنا را داشتیم که در صورت اتمام این پروژه را افتتاح کنیم.

این عضو دولت دوازدهم در ادامه بیان کرد: شرایط فعلی و بازدید‌های به عمل آمده نشان می‌دهد که عملیات عمرانی به اتمام رسیده است و تنها نصب تجهیزات مراحل پایانی خود را طی می‌کنند. اما با توجه به اینکه این اتوبان یک مسیر هوشمند است نیازمند یک سری مقدمات برای عبور مرور مردمی است. مقدماتی از جمله نصب دوربین کنترل ترافیک و مدار بسته، سیستم مدیریت راه ها، سیستم مدیریت تونل تجهیزات و نیروی انسانی که باید برای انجام عملیات آموزش دیده باشند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: این آزاد راه یک اتوبان یا یک جاده معمولی نیست که مردم برای فرار از ترافیک از آن عبور کنند بلکه مسیری کاملا هوشمند با پیشرفته‌ترین تکنولوژی دنیا در زمینه راه و ساختمان  است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در این مسیر بزرگترین تونل به طور پنج کیلومتر احداث شده است که قطعا این تونل نیازمند تجهیزات و جت فن‌ها قوی است. البته تونل‌های عظیم این آزاد راه به تنهایی به یک سیستم مدیریتی مجزا نیازمند است. کار فاز یک این آزاد راه از لحاظ سخت افزاری به پایان رسیده است.

او ادامه داد: آمار‌های واصله نشان می‌دهد که در این آزاد راه بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ نفر فعالیت می‌کنند که در بازدید روز پنجشنبه خودم از این مسیر مشاهده کردم که این میزان نیروی کار در تلاش هستند تا کار این فاز به پایان برسد.

اسلامی بیان کرد: تا حدودی عملیات قالب بندی سازه‌های بتنی ورودی تونل‌ها زمان بر بود که تا آخر مرداد انسال این مرحله نیز به پایان می‌رسد. مراحلی نظیر شست و شو، رنگ آمیزی، کابل کشی و نصب پایه چراغ‌ها از جمله کارهاییست که باید  تا پایان مرداد و اوایل شهریور عملیاتی شود.

او گفت: بنیاد مستضعفان موظف به استقرار نیروی انسانی در این راه است، این نیرو‌ها هر چه سریع تر باید در فاز یک آزاد راه تهران_شمال حضور پیدا کرده و روند فعالیت در این آزاد راه را تمرین کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: برای افتتاح این آزاد راه ۲ مرحله در نظر گرفته ایم که ابتدا پایان فصل تابستان افتتاح آزمایشی آن صورت می‌گیرد و سپس با عبور ازمرحله آزمایشی، مرحله رسمی افتتاح آن تا پایان سال با حضور رئیس جمهور عملیاتی خواهد شد.

او با اشاره به  قول سازمان برنامه بودجه مبنی بر تخصیص ۳۰۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی به این پروژه گفت: این نهاد برای تخصیص منابع اوراق منتشر کردند تا در بورس تامین مالی شود. طبق جلسات مختلف من به پیمانکاران قول دادم که تا پایان خرداد پول  پرداخت شود، اما بالاخره شرایط مالی به گونه‌ای است که تخصیص برخی منابع سخت است، ولی چون دولت در این باره بسیاری حساس و دقیق است، این منابع با سختی نیز عملیاتی شد.

اسلامی بیان کرد: چیزی از مردم پنهان نداریم و وعده بی پایه و اساس به مردم نمی‌دهیم برخی قصد دارند به مردم القا کنند که این پروژه وعده‌ای توخالی است و عملیاتی نمی‌شود که من قطعا این قول را به مردم می‌دهم فاز یک آزاد راه تهران شمال تا پایان سال به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

او ادامه داد: طبق بازدید که جناب نوبخت از این آزاد راه داشتند متوجه شدند که منابع مالی با تاخیر تامین شده است، ولی به هرحال وظیفه مهندسان و کارگران این مسیر ساخت و تحویل خدمات به مردم ایران است.

این مقام مسئول بیان کرد: نکته مهمی که در خصوص آزاد راه تهران_شمال وجود دارد این است که هر آنچه که باید برای این مکان نصب شود، خریداری و در کارگاه ذخیره سازی شده است در نتیجه نگرانی برای تامین این قطعات وجود ندارد، اما دلایل تاخیر در افتتاح وجود حساسیت در کابل کشی میان اتوبان و جت فن‌های مورد نیاز تونل های بود که این مراحل نیز به پایان رسیده است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: این اتوبان اولین مسیر تمام بتنی است که در کشور راه اندازی و افتتاح می‌شود و خود سازه و نمای ورودی آن که به دست بهترین مهندسان ساخته شده است به عنوان یک مکان گردشگری تلقی می‌شود. تاریخ قطعی افتتاح این پروژه اعلام می‌شود.

واکنش وزیر راه و شهرسازی به تصادف اردو‌های دانش آموزی

اسلامی  درباره تامین امنیت راه به ویژه در مسیر اردوگاه‌های دانش آموزی و کاهش تصادفات اظهار کرد: هر تصادفی علت مخصوص به خود را دارد که باید به آن رسیدگی شود، آموزش و پرورش هم باید برای کاهش حوادث اردویی از مربیان و بنگاه‌هایی که دارای صلاحیت هستند، استفاده کنند.
 
او با تاکید بر استفاده از خودرو‌های ایمن و دارای مجوز برای برپایی اردو‌های دانش‌آموزی ادامه داد: در مواردی مشاهده کردیم که خودرو‌های خارج از رده را برای اردوی دانش آموزی استفاده کرده‌اند یا وسیله‌ای که مجوز نداشته به کار گرفته شده است.
 
وزیر راه و شهر سازی تصریح کرد: مسیر‌هایی که در کشور داریم کاملا ایمن هستند و باید بر اساس استاندارد‌های در نظر گرفته شده برای این جاده‌ها رانندگان، رانندگی کنند.
 
اسلامی ادامه داد: در جاده‌های دو طرفه حداکثر سرعت در روز ۹۵ و شب‌ها ۸۰ کیلومتر در ساعت است که اگر چنین استاندارد‌هایی رعایت شود هرگز با تصادف‌های خطرناک مواجه نمی‌شویم.
 
او بیان کرد: البته اگر جاده‌ای نقص داشته باشد وزارت راه و شهرسازی حتما باید وارد عمل شده و این مشکل را برطرف کند و برای بررسی مسیر‌های دقیق باید به طور موردی به ما اطلاع رسانی شود تا پیگیری‌های لازم را داشته باشیم.
 
وزیر راه و شهرسازی امروز  در پاسخ به این سوال که آیا طرح خانه‌دار شدن کارکنان دولت شامل خبرنگاران هم می‌شود، گفت: طرح خانه‌دار شدن کارمندان دولت مشمول خبرنگاران از جمله باشگاه خبرنگاران جوان می‌شود.
او  تأکید کرد: مقرر شده صندوق پس‌اندازی برای خبرنگارانی که تابع یک واحد مشخصی هستند و آن سازمان تضمین پرداخت حقوق ماهیانه خبرنگاران را دارد، تشکیل شود تا خبرنگاران هم مشمول طرح خانه‌دار شدن کارمندان دولت شوند.

اسلامی همچنین درباره اقدامات صورت گرفته از سوی وزارت راه و شهرسازی برای مقابله با زمین خواری، گفت: وزارت راه به لحاظ حقوقی و قضایی پرونده‌های بسیار زیادی از زمین‌خواری را در محاکم تشکیل داده و با افرادی که اراضی دولتی را تصرف کرده‌اند، برخورد می‌کند؛ تعداد این پرونده‌ها بسیار زیاد است و تمامی آنها در فرآیند رسیدگی قرار گرفته‌اند.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تعدادی از اراضی که تصرف شده بود، احقاق حق شدند و تعدادی به صورت فیزیکی توسط یگان حفاظت وزارت راه و شهرسازی رفع تصرف و بقیه آن هم در فرآیند دادرسی قرار دارند. ضرورت دارد که در زمان انجام معاملات، کنترل و بازداشت افراد متخلف انجام دهیم. همچنین طرح کاداس باید به زودی در کشور انجام شود تا مشخصات تمامی اراضی معلوم و فیریز شود.

اسلامی با بیان اینکه موضوع زمین خواری از ابتدای انقلاب تاکنون رخ داده است،گفت:  زمانی که روستا به شهر تبدیل شد، باید اراضی که جزء منابع طبیعی بودند به وزارت راه منتقل می‌شدند، اما این اتفاق نیفتاد و زمین‌ها تبدیل به اراضی شهری شدند؛ لذا در این فرآیند نقل و انتقال و این تغییر ماهیت‌ها از روستا به شهر یا گسترش شهر‌ها، معمولا خلا‌هایی به نام مثتسنیات اتفاق می‌افتد.

به دنبال تسلط دیجیتالی به اراضی  هستیم/ یکپارچگی دستگاه‌ها برای مقابله با زمین خواری

او در ادامه تصریح کرد: کسانی که زمین‌خوار حرفه‌ای هستند، با به جریان انداختن اسناد جعلی، ادعا مالکیت می‌کنند؛ زمین‌خواری پس از انقلاب به دلیل رشد و گسترش شهرها، زیاد شد که اکثر آن‌ها با جعل سند و سوء استفاده از غفلت دستگاه‌ها و کم کاری آن‌ها صورت گرفت.
اسلامی تاکید کرد: خوشبختانه اکنون در بحث مقابله با زمین خواری یکپارچگی شکل گرفته و تمامی دستگاه‌ها از هوشیاری بالاتری برخوردار هستند، همچنین دستگاه‌ها سیستم‌هایی را به کار گرفته‌اند که توسط بانک‌های اطلاعاتی که ایجاد کردند، اشراف بیشتری به دارایی‌ها دارند، از این رو روند دست اندازی رو به کاهش است.
وزیر راه اظهار کرد: تلاشش ما این است که بتوانیم تسلط دیجیتالی به اراضی پیدا کنیم تا کسی نتواند دست اندازی حقوقی و ملکی انجام دهد.

ایجاد تحرک در بازارمسکن  با طرح اقدام ملی

اسلامی در پاسخ به سوال  مبنی بر اینکه امروز قرار بود تفاهم‌نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی با ستاد اجرایی فرمان امام منعقد شود گفت: به دلیل آنکه هنوز نقاط ساخت این واحد‌ها و همچنین تعداد این واحد‌ها مشخص نبود مقرر شد معاونان هر دو حوزه جهت شناسایی شهر‌ها و همچنین نقاط ساخت آن‌ها بررسی‌های بیشتری را انجام دهند.
رئیس راه و شهرسازی ادامه داد: این تفاهم‌نامه کلی بوده و در قالب ایجاد تحرک در بازار مسکن بوده است.
وی با اشاره به اینکه بر اساس نیازسنجی‌های صورت گرفته باید نیاز‌های دهک‌های پایین جامعه را هم پوشش دهیم و انعقاد این تفاهم‌نامه نقش مؤثری در بهبود وضعیت مسکنی دهک‌های پایین جامعه ایفا می‌کند.
رئیس راه و شهرسازی یادآوری کرد: واحد‌های تولید شده در قالب این تفاهم‌نامه‌ها می‌تواند در جریان‌سازی تولید مسکن نقش‌آفرینی کند و به عنوان یکی از موتور‌های محرک جامعه به شمار می‌رود.
اسلامی درباره ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی هم گفت: جامعه هدف این واحد‌ها مردم هستند و قرارداد‌ها و تفاهم‌نامه‌هایی که با ارگان‌های مختلف جهت ساخت مسکن منعقد می‌شود به این ۴۰۰ هزار واحد مسکونی اضافه می‌شود.
رئیس راه و شهرسازی تأکید کرد: طبق مصوبه‌ای که از مقام معظم رهبری دریافت شده مکان‌ها و اراضی که برای ساخت این واحد‌ها مجاز هستند در کنار اراضی و زمین‌های در اختیار پادگان‌ها و نیرو‌های مسلح قرار دارد انجام می‌شود.
وی تأکید کرد: ساخت این واحد‌ها به گونه‌ای است که وزارت راه و شهرسازی اراضی خود را در اختیار سازندگان قرار می‌دهد و طبق تفاهم‌نامه‌ای که با سازندگان منعقد می‌شود بخشی از این ۴۰۰ هزار واحد در شهر‌های جدید ساخته شده و برخی دیگر هم در قالب اتمام مسکن مهر و همچنین تعدادی هم در قالب بافت‌های فرسوده انجام می‌شود.
رئیس راه و شهرسازی یادآوری کرد: به دنبال آن هستیم که شهرک‌هایی را با همکاری شرکت‌های عمرانی جدید تأسیس کنیم و محیط‌های مسکونی متفاوتی را در شهر‌های جدید احداث کنیم.
اسلامی افزود: مصوبه احداث این شهر‌ها را ابلاغ کرده‌ایم و ۱۷ شهر جدید در این حوزه شناسایی شده است.

توضیحات وزیر راه و شهرسازی درباره اقدامات نیروهای جهادی در مناطق سیل زده

وزیر‌ راه وشهرسازی درباره وضعیت مناطق سیل زده هم گفت : بخشی زیادی از راه ها و واحدهای مسکونی مناطق سیل زده بازسازی آن ها آغاز شده است گفت: نیروهای جهادی متاسفانه اقدام به خارج کردن گل ولای واحدهای مسکونی که باید تخریب می شدند و یا در بستر رودخانه کرده اند که همین موضوع باعث اضافه کاری شده است.

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
امضا تفاهم نامه ایجاد مدرسه کسب و کاردفن پسماند‌های صنعتی کشور در استان قزوین ممنوع است75مرکز تشخیص زودرس سرطان در کشورماجرای واردات لوازم آرایشی با پولِ داروخروج نخبگان از کشور کاهش یافته استتدوین طرح پایش تنوع ریستی کشورابتلای 60 نفر به تب کنگو در کشورربات «انسان‌نما» فردا به فضا می‌رودکمبود دارو برای خدمت‌رسانی به حجاج نداریمایران هیچگاه جزو ۲۰ کشور اول مهاجرفرست نبوده و نیست۱۱ علتِ استفاده نکردن از اینترنت در کشورکاهش جمعیت فوک خزری در ایرانتوصیه‌ برای خانم‌هایی که در سن بالا ازدواج می‌کنندهمکاری آزمایشگاه‌های موسسه رازی در بررسی واکسن‌های وارداتی مورد تائید سازمان دامپزشکی استآمار آلودگی سایبری در یک سال اخیر/ تهران در صدر آلودگی اینترنتیانیمیشن۱۵۰۰ساله‌ ایرانیبهسازی آبشخورها و چشمه‌های سرباز برای حیات وحششدت سوختگی عامل فوت محیط بان دزفولیساخت خودروی الکتریکی با ۱۲۰۰ اسب بخار قدرتزاهدان|عامل گرد و خاک سیستان‌ و بلوچستان مشخص شدرتبه‌های برتر کنکور از سربازی معاف می‌شوند؟حمایت ۳۰۰هزار دلاری شرکت استخراج‌کننده طلا از یک پروژه نانویی دانشگاهیبرای مراتع خط قرمز تعیین می‌کنیمرونمایی از سیستم الکتروکورتیکوگرافی برای مبتلایان به تشنجفعالیت بیش از ۷ هزار دفتر اسناد رسمی در کشورساخت سیستم پیشرفته مدیریت ویدئووال‌ها در کشوراحیا زیستگاه‌های سراوان موجب زاد و ولد مجدد پرندگان وحشی شددرمان کمردرد با نرم افزار استرالیاییتولید بسته باتری مدل پروازی ماهواره «ناهید یک»اجازه نمی‌دهیم مافیای دارو مشکلی در تولید داخلی ایجاد کندحسگرها به کمک شناسایی خودروهای آلاینده هوا می‌آیندحمایت از تولید محصولات دانش‌بنیان علوم شناختی شتاب می‌گیردانتقاد باستان شناس شیشه از بی‌توجهی مسئولان به شیشه گری٨درصد افراد بی سواد کاربر اینترنت هستندکم‌شدن گرایش به ریاضی لطمه بزرگی به کشور وارد می‌کند
تهران| محرومیت شهرستان‌های تهران به لحاظ امکانات فرهنگی و هنریتهران| هفت ایستگاه جدید آتش‌نشانی در تهران به بهره‌برداری می‌رسدتهران| فرمانداران استان از ظرفیت خیرین موکب دار بهره‌برداری کنندتهران| برگزاری نمایشگاه نوشت افزار ایرانیدرگذشت تهیه کننده سینما و تلویزیونمحدودیت فروش بنزین در ۴ کلان‌شهر آغاز می‌شودنجفی در دادگاه دوم: اتهام قتل عمد را قبول ندارمتهران| برگزاری همایش دوچرخه سواری معلولینتهران| بیشترین آلودگی شهر تهران مربوط به خودروهای سنگین استتهران| پل گيشا كشش بار ترافيكي را نداردتهران| بهره‌برداری از 15 پروژه عمرانی و خدماتی پایتخت با حضور شهردارتهران| قاچاق کودک از کشورهای همسایه به تهران سیاست‌گذاری شده استتهران| دردسر تورم برای مهدکودک‌های تهرانتهران| شیطون بازار محل فروش اجناس دست دومتهران| کوچ پایتخت‌نشینان به حاشیهتهران| ورود ملخ‌ها تنها به یک مزرعه در جنوب تهرانتهران| وظیفه فرمانداران برگزاری انتخابات سالم استتهران| کاهش سن مدیران از ۴۸ سال به ۴۰ سال در دستور کار قرارگرفته استتهران| استفاده از اتوبوس در روز قدس رایگان شدجدیدترین جزئیات از پرونده قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفیتهران| مهلت 15 روزه برای راه اندازی تصفیه خانه شهرک صنعتیتهران| همسر دوم شهردار سابق به قتل رسیدتهران| سردیس مرحوم جمشید مشایخی اصلاح شدتمامی امتحانات مدارس استان تهران ۴ و ۸ خرداد لغو شدتهران| انهدام شرکت هرمی در شهریارتهران| تشریح جزئیات بسته تشویقی جدید نوسازی بافت فرسودهتهران| طلای آب شده نخریدتهران تا سه سال آینده مشکل «قبر» نداردتهران| واکنش پلیس راهور به کلیپ خیابان میرداماد پایتختتهران| اعلام نرخ ورود به محدوده زوج و فردتهران| برگزاری جشنواره دوقلو‌ها۶۷ روستای سیل‌زده باید کاملا جابجا شوندتهران| سردیس استاد مشایخی رفع ایراد می شودتهران| تریبون ها برای تمامی کاندیدا یکسان باشدتهران| شکایت از مهناز افشار ثبت شد
خراسان شمالی| رشد 15 درصدی خرید تضمینی گندماکران فیلم‌های منتخب جشنواره کودک و نوجوان در خراسان شمالیتوسعه خراسان شمالی فکر و نگاه بلند می‌طلبدخراسان شمالی در مدار توسعهخراسان شمالی| بیش از 1900 میلیارد ریال، سهم صنایع استان در زمینه تولید و اشتغالآذربایجان شرقی| همه‌چیز در منطقه ارسباران تحت کنترل استالبرز| قنات روستاها بازسازی و احیا می‌شودکرمانشاه| بخشداران از وظیفه تامین نظم و امنیت در حوزه خود غافل نشوندگلستان| بهره‌برداری از ۲۲۱ پروژه کشاورزی در گلستاناصفهان| ساخت هزار واحد مسکونی توسط ذوب‌آهن اصفهان در فولادشهراصفهان| تکمیل رینگ چهارم حفاظتی، هدیه به شهرونداناصفهان| احياي قدیمی ترین مدرسه طب دنیاچهارمحال و بختیاری| پروژه راه‌آهن مبارکه به شهرکرد نیازمند 550 میلیارد تومان استاعتراف به ۲۳ فقره سرقت در گلستاناستان یزد میزبان اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینیچالش کمبود فضای تحصیل در چهارمحال بختیاریهمدان| تله‌کابین گنج‌نامه در مسیر استانداردسازیگسترش همکاری قطعه سازان خراسان رضوی با صنایعخراسان رضوی| افزایش ۴۷ درصدی خرید تضمینی گندم در استانخراسان رضوی| بازگشت حجاج خراسانی تا 17 شهریورماهخراسان رضوی| اجرای طرح سینما امید در تربت‌حیدریهخراسان رضوی| در شهر اسلامی بالای شهر و پایین شهر نداریمخراسان رضوی| مشارکت معین‌های اقتصادی در توسعه استان امری دستوری نیستمرکزی| قدمت 200 ساله سرای مهرکرمانشاه| توزیع بیش از ۸۸ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان کرمانشاهیگلستان| گرگان به دنبال توسعه روابط ‌بین‌المللی برای احیای گردشگریکردستان| ضرورت ترویج مهارت گرایی به‌جای مدرک‌گراییقم| دردسر 1600 هکتاریتوزیع 1500 کارت سوخت در خراسان جنوبیخراسان جنوبی| مجازات جایگزین حبس برای بیش از 1500 پرونده در استانخراسان جنوبی| آرامستان بیرجند تا دو سال آینده منتقل می‌شودخراسان جنوبی| ساخت راه‌آهن از مطالبات اصلی مردم استخراسان جنوبی| داغ یادگاری بر پیکره آثار تاریخی «تون»کرمانشاه| خرید حمایتی محصول گوجه فرنگی در دستورکار تعاون روستایی قرار گرفتکرمانشاه | تجلیل از 194 دانش آموز ممتاز کارکنان قرارگاه عملیاتی غرب ارتش در جشن بزرگ غدیر

روزنامه رویداد امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
خشک‌سالی و سیل کنار هم
خشک‌سالی و سیل کنار هم
خشک‌سالی و سیل کنار هم
لحظۀ طلایی «اوه شِت!»
لحظۀ طلایی «اوه شِت!»
لحظۀ طلایی «اوه شِت!»
ویژه استان ها
خراسان شمالی| رشد 15 درصدی خرید تضمینی گندماکران فیلم‌های منتخب جشنواره کودک و نوجوان در خراسان شمالیتوسعه خراسان شمالی فکر و نگاه بلند می‌طلبدخراسان شمالی در مدار توسعهخراسان شمالی| بیش از 1900 میلیارد ریال، سهم صنایع استان در زمینه تولید و اشتغالآذربایجان شرقی| همه‌چیز در منطقه ارسباران تحت کنترل استالبرز| قنات روستاها بازسازی و احیا می‌شودکرمانشاه| بخشداران از وظیفه تامین نظم و امنیت در حوزه خود غافل نشوندگلستان| بهره‌برداری از ۲۲۱ پروژه کشاورزی در گلستاناصفهان| ساخت هزار واحد مسکونی توسط ذوب‌آهن اصفهان در فولادشهراصفهان| تکمیل رینگ چهارم حفاظتی، هدیه به شهرونداناصفهان| احياي قدیمی ترین مدرسه طب دنیاچهارمحال و بختیاری| پروژه راه‌آهن مبارکه به شهرکرد نیازمند 550 میلیارد تومان استاعتراف به ۲۳ فقره سرقت در گلستاناستان یزد میزبان اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینیچالش کمبود فضای تحصیل در چهارمحال بختیاریهمدان| تله‌کابین گنج‌نامه در مسیر استانداردسازیگسترش همکاری قطعه سازان خراسان رضوی با صنایعخراسان رضوی| افزایش ۴۷ درصدی خرید تضمینی گندم در استانخراسان رضوی| بازگشت حجاج خراسانی تا 17 شهریورماهخراسان رضوی| اجرای طرح سینما امید در تربت‌حیدریهخراسان رضوی| در شهر اسلامی بالای شهر و پایین شهر نداریمخراسان رضوی| مشارکت معین‌های اقتصادی در توسعه استان امری دستوری نیستمرکزی| قدمت 200 ساله سرای مهرکرمانشاه| توزیع بیش از ۸۸ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان کرمانشاهی