• زمان انتشار: 2 تیر 1398, 15:26
  • / کد خبر: 10735

فرودگاه همدان دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است

همدان| اماواگرهای پرواز حجاج از فرودگاه همدان

همدان| اماواگرهای پرواز حجاج از فرودگاه همدان فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور می‌گوید پرواز حاجیان همدانی از تهران انجام می‌شود اما مسئولین استانی می‌گویند هنوز موضوع قطعی نشده تا اما و اگرها در این زمینه ادامه داشته باشد. 

به گزارش مهر، قصه لغو و برقراری مجدد پروازهای فرودگاه همدان آن‌قدر تکراری است که دیگر خبر برقراری پروازها برای مردم شهر و استان همدان تازگی ندارد چراکه هر از چند گاهی و درست در ایامی که برقراری پروازها مهم است شاهد تعطیلی فرودگاه می‌شوند. این قصه در هفته‌های اخیر رنگ دیگری به خود گرفته چراکه پروازهای حج تمتع که چند سالی است از فرودگاه همدان انجام می‌شود را شامل می‌شود و این بار نیز با این موضوع مهم تکرار شد تا ثابت کند لغو و برقراری مجدد پروازی پای ثابت فرودگاه همدان است و اگر سالی چند مرتبه تکرار نشود جای تعجب دارد. طبق آنچه در سایت رسمی سازمان حج و زیارت درج‌شده سردار حسن مهری فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور روز شنبه در نشست خبری که به‌منظور تشریح اقدامات پلیس فرودگاه در حج تمتع ۹۸ برگزارشده است اعلام کرده امسال حدود ۳۰ هزار نفر از حجاج از فرودگاه امام پرواز خواهند کرد به‌طوری‌که زائران استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم و مرکزی و کردستان، زنجان و همدان و شهر کاشان از فرودگاه امام خمینی پرواز می‌کنند.

فعلا برقراری یا عدم برقراری پروازها از فرودگاه همدان قطعی نشده است

طبق گفته‌های مدیر حج و زیارت استان همدان امسال ۲ هزار و ۹۳۵ زائر در قالب ۲۰ کاروان حج تمتع از استان همدان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند. محسن ساغرچی بابیان اینکه امسال تعداد حجاج بیت‌ا... الحرام نسبت به سال گذشته ۴۰ در صد رشد داشته است، افزود: در صورت تائید جدول پرواز از سوی عربستان، اعزام اولین کاروان از استان همدان ۲ مردادماه انجام می‌شود. او ادامه داد: لغو پرواز حجاج از فرودگاه همدان هنوز قطعی نشده است. ساغرچی با بیان اینکه شرکت هواپیمایی ایران ایر و هما اعلام کرده‌اند برای برقراری پروازها به فرودگاه همدان می‌آیند، گفت: تمام امکانات برای برقراری پروازها از همدان آماده است اما تمایلی به برقراری پرواز از فرودگاه همدان نیست. او با بیان اینکه در صورت عدم برقراری پرواز حجاج از فرودگاه همدان زائران از فرودگاه تهران به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، گفت: تمام امکانات بر کادر پروازی در همدان فراهم است اما فعلا برقراری یا عدم برقراری پروازها از فرودگاه همدان قطعی نشده است. رئیس سازمان حج و زیارت استان همدان با بیان اینکه قرار بود با قشم ایر وارد مذاکره شویم که عربستان قشم ایر را قبول نکرد، گفت: کشور عربستان باید این شرکت‌ها را تائید کند.

شیرینی افتتاح پروژه‌ها به کام مردم تلخ نشود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فرودگاه همدان به‌عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین با دارا بودن ظرفیت بالا برای جابجایی مسافران و نیز با توجه به جایگاه منحصربه‌فرد خود تاکنون از جابجایی مسافران حج امسال مغفول مانده است. امیر خجسته با اشاره به افتتاح بزرگ‌ترین برج مراقبت کشور در فرودگاه همدان با حضور وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد: طی این سفر از وزیر راه و شهرسازی ضرورت برقراری پروازهای حج از فرودگاه همدان را که خواستار شدیم البته وزیر دستور بررسی موضوع را به عوامل خود داد. او با اشاره به اینکه فرودگاه بین‌المللی همدان در وضعیت مطلوب و استانداردی به سر می‌برد، افزود: بارونق مجدد پروازهای فرودگاه همدان به توسعه استان کمک افزونی می‌شود. نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم را باید از بلاتکلیفی نجات داد؛ خاطرنشان کرد: تعطیلی پروازها و برقراری پروازها به سرزمین وحی از همدان نباید شیرینی افتتاح پروژه‌ها را به کام مردم تلخ کند.

خجسته اضافه کرد: البته تاکنون ما عزمی برای حل این مشکلات از سوی مدیران تخصصی برای رونق پرواز ندیده‌ایم. عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس عنوان کرد: برای رونق فرودگاه همدان اعتبارات کلانی در مجلس تصویب و از طریق وزارت خانه جذب استان شده که البته باید نام این فرودگاه در کنار نام فرودگاه‌های فعال کشور قرار گیرد. او تأکید کرد: مسئولان تخصصی باید برای دستیابی به این مهم با جدیدت موضوع را پیگیری و به‌منظور رفع موانع در سطح ملی موضوع را با نمایندگان در میان بگذارند که البته تا نون اقدام عملیاتی از این طریق رؤیت نشده است. امیر خجسته گفت: به‌منظور تسهیل و آسایش در سفر زائران به عربستان باید پروازهای حج امسال از طریق فرودگاه همدان صورت گیرد و با مدیریت صحیح مسئولین تخصصی با حج تعداد زائران پروازهای حج با ۵۰ پرواز به کشور هدف با آسایش پرواز کنند. خجسته با اشاره به هزینه بیش از ۸۰ میلیاردی برای توسعه فرودگاه بین‌المللی همدان، گفت: در برخی از ایستگاه‌های پروازی تنها ۳ پرواز انجام می‌شود بنابراین به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست انتقال حجاج از فرودگاه بین‌المللی همدان با بیش از ۲۰ پرواز تعطیل شود.

برقراری خط هوایی مطالبه مردمی است

دیگر نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه از سال ۱۳۸۴ به‌موازات پیگیری‌های لازم برای احداث اتوبان تهران _همدان و راه‌آهن تهران _همدان؛ ایجاد فرودگاه همدان نیز در کنار خطوط ارتباطی جاده‌ای و ریلی در دستور کار بوده است، افزود: در سال ۱۳۸۷ تأمین اعتبار برج مراقبت فرودگاه همدان صورت گرفت و عملیات اجرایی این زیرساخت ارتباطی هوایی در اولویت‌های برنامه همدان قرار گرفت.

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه یکی از مطالبات مردم همدان و منطقه برقراری خطوط هوایی عتبات عالیات به‌ویژه پروازهای حج تمتع است، گفت: این اقدام همواره از اولویت‌ها در برنامه‌های توسعه استان همدان بوده و در چند سال گذشته، اجرای این برنامه برای حجاج همدان و استان‌های هم‌جوار ایجاد رضایتمندی داشته است. او بابیان اینکه انتظار داریم پروازهای حجاج از فرودگاه همدان به‌صورت مستقیم صورت گیرد چراکه این‌یک مطالبه منطقه‌ای است، گفت: باید وزارت راه و شهرسازی در این زمینه پاسخگو باشد. حاجی بابایی بابیان اینکه رکود فرودگاه همدان قابل توجیه نیست و بارها یادآوری کرده‌ایم که روی هواپیماهای کوچک برنامه‌ریزی شود، گفت: نباید با توجیه عدم استقبال مردم فعالیت فرودگاه متوقف شود و باید برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای باشد که مردم با مشاهده خدمات صورت گرفته هزینه مناسب و امکانات رفاهی به سفرهای هوایی ترغیب شوند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: فرودگاه فعال همدان یکی از زیرساخت‌های توسعه گردشگری برای جذب گردشگران داخلی و خارجی است و با فعالیت فرودگاه همدان می‌توانیم شاهد توسعه همدان باشیم چراکه پروژه‌های کلانی که برای توسعه همدان برنامه‌ریزی و در حال اجراست نیاز به زیرساخت‌های ارتباطی مانند محورهای ارتباطی هوایی و ریلی و جاده‌ای دارد.

 لغو پروازهای حج از فرودگاه همدان شایعه است

این صحبت‌ها در حالی عنوان‌شده که مدیر فرودگاه همدان پنج‌شنبه هفته گذشته در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان همدان و افتتاح پروژه‌های عمرانی فرودگاه همدان عنوان کرده است: این فرودگاه ازلحاظ تعداد اعزام حجاج به حج تمتع، چهارمین فرودگاه کشور محسوب می‌شود. سهراب کلوندی بابیان اینکه امسال ۴ هزار و ۷۶۵ نفر به‌صورت مستقیم از فرودگاه همدان به حج تمتع اعزام می‌شوند، اضافه کرده است: لغو پروازهای حج از فرودگاه همدان شایعه است و با تأکید وزیر راه و شهرسازی امسال نیز همچون سال‌های گذشته پرواز هواپیماهای حجاج از همدان برقرار است.


منبع: مهر

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران
  • آخرین اخبار
  • تهران
  • شهرستان ها
امضا تفاهم نامه ایجاد مدرسه کسب و کاردفن پسماند‌های صنعتی کشور در استان قزوین ممنوع است75مرکز تشخیص زودرس سرطان در کشورماجرای واردات لوازم آرایشی با پولِ داروخروج نخبگان از کشور کاهش یافته استتدوین طرح پایش تنوع ریستی کشورابتلای 60 نفر به تب کنگو در کشورربات «انسان‌نما» فردا به فضا می‌رودکمبود دارو برای خدمت‌رسانی به حجاج نداریمایران هیچگاه جزو ۲۰ کشور اول مهاجرفرست نبوده و نیست۱۱ علتِ استفاده نکردن از اینترنت در کشورکاهش جمعیت فوک خزری در ایرانتوصیه‌ برای خانم‌هایی که در سن بالا ازدواج می‌کنندهمکاری آزمایشگاه‌های موسسه رازی در بررسی واکسن‌های وارداتی مورد تائید سازمان دامپزشکی استآمار آلودگی سایبری در یک سال اخیر/ تهران در صدر آلودگی اینترنتیانیمیشن۱۵۰۰ساله‌ ایرانیبهسازی آبشخورها و چشمه‌های سرباز برای حیات وحششدت سوختگی عامل فوت محیط بان دزفولیساخت خودروی الکتریکی با ۱۲۰۰ اسب بخار قدرتزاهدان|عامل گرد و خاک سیستان‌ و بلوچستان مشخص شدرتبه‌های برتر کنکور از سربازی معاف می‌شوند؟حمایت ۳۰۰هزار دلاری شرکت استخراج‌کننده طلا از یک پروژه نانویی دانشگاهیبرای مراتع خط قرمز تعیین می‌کنیمرونمایی از سیستم الکتروکورتیکوگرافی برای مبتلایان به تشنجفعالیت بیش از ۷ هزار دفتر اسناد رسمی در کشورساخت سیستم پیشرفته مدیریت ویدئووال‌ها در کشوراحیا زیستگاه‌های سراوان موجب زاد و ولد مجدد پرندگان وحشی شددرمان کمردرد با نرم افزار استرالیاییتولید بسته باتری مدل پروازی ماهواره «ناهید یک»اجازه نمی‌دهیم مافیای دارو مشکلی در تولید داخلی ایجاد کندحسگرها به کمک شناسایی خودروهای آلاینده هوا می‌آیندحمایت از تولید محصولات دانش‌بنیان علوم شناختی شتاب می‌گیردانتقاد باستان شناس شیشه از بی‌توجهی مسئولان به شیشه گری٨درصد افراد بی سواد کاربر اینترنت هستندکم‌شدن گرایش به ریاضی لطمه بزرگی به کشور وارد می‌کند
تهران| محرومیت شهرستان‌های تهران به لحاظ امکانات فرهنگی و هنریتهران| هفت ایستگاه جدید آتش‌نشانی در تهران به بهره‌برداری می‌رسدتهران| فرمانداران استان از ظرفیت خیرین موکب دار بهره‌برداری کنندتهران| برگزاری نمایشگاه نوشت افزار ایرانیدرگذشت تهیه کننده سینما و تلویزیونمحدودیت فروش بنزین در ۴ کلان‌شهر آغاز می‌شودنجفی در دادگاه دوم: اتهام قتل عمد را قبول ندارمتهران| برگزاری همایش دوچرخه سواری معلولینتهران| بیشترین آلودگی شهر تهران مربوط به خودروهای سنگین استتهران| پل گيشا كشش بار ترافيكي را نداردتهران| بهره‌برداری از 15 پروژه عمرانی و خدماتی پایتخت با حضور شهردارتهران| قاچاق کودک از کشورهای همسایه به تهران سیاست‌گذاری شده استتهران| دردسر تورم برای مهدکودک‌های تهرانتهران| شیطون بازار محل فروش اجناس دست دومتهران| کوچ پایتخت‌نشینان به حاشیهتهران| ورود ملخ‌ها تنها به یک مزرعه در جنوب تهرانتهران| وظیفه فرمانداران برگزاری انتخابات سالم استتهران| کاهش سن مدیران از ۴۸ سال به ۴۰ سال در دستور کار قرارگرفته استتهران| استفاده از اتوبوس در روز قدس رایگان شدجدیدترین جزئیات از پرونده قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفیتهران| مهلت 15 روزه برای راه اندازی تصفیه خانه شهرک صنعتیتهران| همسر دوم شهردار سابق به قتل رسیدتهران| سردیس مرحوم جمشید مشایخی اصلاح شدتمامی امتحانات مدارس استان تهران ۴ و ۸ خرداد لغو شدتهران| انهدام شرکت هرمی در شهریارتهران| تشریح جزئیات بسته تشویقی جدید نوسازی بافت فرسودهتهران| طلای آب شده نخریدتهران تا سه سال آینده مشکل «قبر» نداردتهران| واکنش پلیس راهور به کلیپ خیابان میرداماد پایتختتهران| اعلام نرخ ورود به محدوده زوج و فردتهران| برگزاری جشنواره دوقلو‌ها۶۷ روستای سیل‌زده باید کاملا جابجا شوندتهران| سردیس استاد مشایخی رفع ایراد می شودتهران| تریبون ها برای تمامی کاندیدا یکسان باشدتهران| شکایت از مهناز افشار ثبت شد
کرمانشاه| نبود خوابگاه از اصلی‌ترین مشکلات دانشگاه صنعتی کرمانشاه استآذربایجان شرقی| بیمه قالی‌بافان در تاروپود مشکلاتگلستان| دپوی 250 هزار تن گندم کشاورزان گلستان در انبارهای غیر فنیاصفهان| رتبه اول اصفهان ازنظر تعداد اقامتگاه‌های بومگردینرخ بیکاری استان یزد تا پایان سال آینده به زیر ۱۰ درصد می‌رسداصفهان| جشنواره کودک شادی و نشاط را به تمام نقاط شهر اصفهان برده استاردبیل| بازگردانی ۳۶ واحد راکد صنعتی به چرخه تولیدخوزستان| رشد ۷۷ درصدی میزان ورودی آب نسبت شرایط نرمال بلندمدتخوزستان| بازیافت سرد روشی نوین برای تقویت زیرسازی‌هاخوزستان| افتتاح ۴۶۹ پروژه عمرانی به مناسبت هفته دولتخوزستان| مطالبه 16 ساله استقرار گمرککردستان| تئاتر خیابانی مریوان، مینیاتوری از فرهنگ هزار رنگ ایرانخراسان شمالی| رشد 15 درصدی خرید تضمینی گندماکران فیلم‌های منتخب جشنواره کودک و نوجوان در خراسان شمالیتوسعه خراسان شمالی فکر و نگاه بلند می‌طلبدخراسان شمالی در مدار توسعهخراسان شمالی| بیش از 1900 میلیارد ریال، سهم صنایع استان در زمینه تولید و اشتغالآذربایجان شرقی| همه‌چیز در منطقه ارسباران تحت کنترل استالبرز| قنات روستاها بازسازی و احیا می‌شودکرمانشاه| بخشداران از وظیفه تامین نظم و امنیت در حوزه خود غافل نشوندگلستان| بهره‌برداری از ۲۲۱ پروژه کشاورزی در گلستاناصفهان| ساخت هزار واحد مسکونی توسط ذوب‌آهن اصفهان در فولادشهراصفهان| تکمیل رینگ چهارم حفاظتی، هدیه به شهرونداناصفهان| احياي قدیمی ترین مدرسه طب دنیاچهارمحال و بختیاری| پروژه راه‌آهن مبارکه به شهرکرد نیازمند 550 میلیارد تومان استاعتراف به ۲۳ فقره سرقت در گلستاناستان یزد میزبان اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینیچالش کمبود فضای تحصیل در چهارمحال بختیاریهمدان| تله‌کابین گنج‌نامه در مسیر استانداردسازیگسترش همکاری قطعه سازان خراسان رضوی با صنایعخراسان رضوی| افزایش ۴۷ درصدی خرید تضمینی گندم در استانخراسان رضوی| بازگشت حجاج خراسانی تا 17 شهریورماهخراسان رضوی| اجرای طرح سینما امید در تربت‌حیدریهخراسان رضوی| در شهر اسلامی بالای شهر و پایین شهر نداریمخراسان رضوی| مشارکت معین‌های اقتصادی در توسعه استان امری دستوری نیست

روزنامه رویداد امروز شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
خشک‌سالی و سیل کنار هم
خشک‌سالی و سیل کنار هم
خشک‌سالی و سیل کنار هم
لحظۀ طلایی «اوه شِت!»
لحظۀ طلایی «اوه شِت!»
لحظۀ طلایی «اوه شِت!»
ویژه استان ها
کرمانشاه| نبود خوابگاه از اصلی‌ترین مشکلات دانشگاه صنعتی کرمانشاه استآذربایجان شرقی| بیمه قالی‌بافان در تاروپود مشکلاتگلستان| دپوی 250 هزار تن گندم کشاورزان گلستان در انبارهای غیر فنیاصفهان| رتبه اول اصفهان ازنظر تعداد اقامتگاه‌های بومگردینرخ بیکاری استان یزد تا پایان سال آینده به زیر ۱۰ درصد می‌رسداصفهان| جشنواره کودک شادی و نشاط را به تمام نقاط شهر اصفهان برده استاردبیل| بازگردانی ۳۶ واحد راکد صنعتی به چرخه تولیدخوزستان| رشد ۷۷ درصدی میزان ورودی آب نسبت شرایط نرمال بلندمدتخوزستان| بازیافت سرد روشی نوین برای تقویت زیرسازی‌هاخوزستان| افتتاح ۴۶۹ پروژه عمرانی به مناسبت هفته دولتخوزستان| مطالبه 16 ساله استقرار گمرککردستان| تئاتر خیابانی مریوان، مینیاتوری از فرهنگ هزار رنگ ایرانخراسان شمالی| رشد 15 درصدی خرید تضمینی گندماکران فیلم‌های منتخب جشنواره کودک و نوجوان در خراسان شمالیتوسعه خراسان شمالی فکر و نگاه بلند می‌طلبدخراسان شمالی در مدار توسعهخراسان شمالی| بیش از 1900 میلیارد ریال، سهم صنایع استان در زمینه تولید و اشتغالآذربایجان شرقی| همه‌چیز در منطقه ارسباران تحت کنترل استالبرز| قنات روستاها بازسازی و احیا می‌شودکرمانشاه| بخشداران از وظیفه تامین نظم و امنیت در حوزه خود غافل نشوندگلستان| بهره‌برداری از ۲۲۱ پروژه کشاورزی در گلستاناصفهان| ساخت هزار واحد مسکونی توسط ذوب‌آهن اصفهان در فولادشهراصفهان| تکمیل رینگ چهارم حفاظتی، هدیه به شهرونداناصفهان| احياي قدیمی ترین مدرسه طب دنیاچهارمحال و بختیاری| پروژه راه‌آهن مبارکه به شهرکرد نیازمند 550 میلیارد تومان است